Великобритания - тема 80 Юбилейна Пред Коледна; Коледна; След Коледна

  • 33 650
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 003
Благодаря!
Ако не успеят да я продадат в продължение  на по-дълго време, има ли как да я отпишат, бракуват и т.н.? Тъй като няма да им е нужна.

# 61
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ето тук https://www.gov.uk/sorn-statutory-off-road-notification. Но първо трябва да са спрели застраховката и таксата.
Ако искат отново да я ползват, просто трябва отново да платят данъка и да я застраховат.

# 62
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Аз някак магически успях да изтърва цяла тема, егати Flushed
Ние си плащахме известно време ЗО в България, обаче после си подадохме декларация и ги спряхме. Нямам идея как е сега, и навсякъде ли е така.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 464
Моите съболезнования, Дорет...

# 64
  • Мнения: 9 991
Цените в България растат. Сирене 9 лв. ориз под 2 лв. трудно се намира. Само такситата макар и поскъпнали са в пъти по-евтини. Всичко е по-скъпо.

# 65
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Да, вчера беше сухо, аз взех колата, защото ме мързеше да оправя колелото. Днес станах рано да го смажа и протегна, че все отлагах този момент и такива странни звуци издаваше милото. Сега супер меко върви, но пък ме наваля. Няма пълно щастие 😊

Опитвам се и пълномощно да изкарам от тук за България, нямам възможност точно сега да ходя до Лондон 😔 Някой правил ли е такова?

# 66
  • Манчестър
  • Мнения: 2 482
Да, вчера беше сухо, аз взех колата, защото ме мързеше да оправя колелото. Днес станах рано да го смажа и протегна, че все отлагах този момент и такива странни звуци издаваше милото. Сега супер меко върви, но пък ме наваля. Няма пълно щастие 😊

Опитвам се и пълномощно да изкарам от тук за България, нямам възможност точно сега да ходя до Лондон 😔 Някой правил ли е такова?
[/quot

Аз лично не съм,  но познат англичанин прави за БГ.тук на английски, заверено от адвокат, после апостил и превод в БГ.

# 67
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
На мен ми го е подготвил адвокат от България на български и английски. Свързах се с адвокат тук, той държи да види и английския вариант, нямало проблем да подпиша българския пред него също. Така че от превод няма да има нужда. За легализацията се чудех, тя нали отделно се прави? Не отпадна ли за страни от ЕС? И да видим колко ще струва накрая...

# 68
  • Мнения: 257
Аз съвсем наскоро легализирах акт за раждане. Искаха го с апостил.

Малко късно, но да се похваля и аз какво купих на намаленията- Philips Lumea Prestige и егро раничка- Боба. Бобата не ми е много удобно, но ще я понося няколко дни в нас…

# 69
  • Мнения: 1 477
Аз съвсем наскоро легализирах акт за раждане. Искаха го с апостил.

Малко късно, но да се похваля и аз какво купих на намаленията- Philips Lumea Prestige и егро раничка- Боба. Бобата не ми е много удобно, но ще я понося няколко дни в нас…


Моята е Исара и имам още 2 за тодлър, които си ги спечелих на разни дипове. Обаче нещо хич не я нося напоследък. Майчуната, когато е с мен, едва заспива, а с баща си за минути. И като припивам и двете, я слагам в раницата и заспива за отрицателно време. Иначе навън не съм я извеждала с раницата от много отдавна, пък и тя ако не спи, все се опитва да се отскубне и да слиза.

# 70
  • Мнения: 257
И аз мислех да купя Исарата, но цената на Бобата ме изкуши, а и бях получила добри отзиви за нея.
Искам да я нося за по-дълги разтояния, на които не ми се ходи с количка и градски транспорт или пък за бързи разходки в квартала. Само се чудя как да я облека за такова време, нямам още зимно покривало.

# 71
  • Мнения: 3 221
Мери, изисква се легализацията. £35 e и с времето за изпращане/доставка ще ти отнеме седмица. Хубаво е, че си намерила адвокат съгласен да ти разпише.

Алекс, честит Филипс! Аз бях много доволна от моя, но заради бременността спрях. Нямам търпение пак да го ползвам.
Аз използвам слинг-шалове сега като е малка и после мей-тай, но си го преправям - вместо връзки има катарами като на раниците. Така е лек, удобен и не заема място. Много са ми обемни и груби тези раници, никак не си пасваме. Най-често съм със слинг с халки. Особено за приспиване и разни кратки разстояние е идеален и лесен за поставяне/махане. Еластичния шал го слагам, само ако излизаме на разходка без количката.

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Pampers, никакъв проблем няма тукашен адвокат да ти завери нотариално пълномощно на български. Само цената е по-солена. Аз от този сайт го намерих, търсих по пощенски код, близо до офиса да ми е, защото нямам никакво свободно време в момента.
https://www.thenotariessociety.org.uk

# 73
  • Мнения: 3 221
Pampers, никакъв проблем няма тукашен адвокат да ти завери нотариално пълномощно на български. Само цената е по-солена. Аз от този сайт го намерих, търсих по пощенски код, близо до офиса да ми е, защото нямам никакво свободно време в момента.
https://www.thenotariessociety.org.uk

Не знаех. Дано не ми се налага де, но е полезна информация. Благодаря!

# 74
  • Мнения: 257
Благодаря, Памперс! Аз от миналата година се канех, но разбрах че съм бременна и реших да изчакам за по-нов модел.
И аз ползвам един хибриден слинг на Caboo, но вкъщи. Една от най-ценните и полезни покупки. Мислех, че раничката ще е по-удобна за излизания заради съпорта на кръста, но може и да греша. Ще се прибирам в България сега и ще ходя до една слинготека да пробвам различни модели. Но... исарата на която съм се спряла я нямат в наличност.

Общи условия

Активация на акаунт