Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 61

  • 33 881
  • 748
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 345
SmileОоо, да. Лагерта, честит имен ден! Здрава и да се чувстваш все по-добре и усмивката ти не слиза от лицето! Blue Heart

Наталия, ти си избрала да не следваш назначените терапии, дано избора ти е правилен. Никой не може да каже какво ще стане и в двата случая - със и без последващо лечение. Касае за атака срещу риска с него. Flowers Four Leaf Clover
Май караме вирус всички вкъщи, много странен, глава боли, кашлица хем я има, хем я няма И не се чувстваш като болен, ама не си и съвсем здрав... Олежах се тези дни, та чак пуснах корени.

# 571
  • София
  • Мнения: 6 682
Хм, тотално се озадачих. Минах да си взема от Сити клиник новия протокол за Золадекс /Нолвадекса си го купувам/, казаха ми да спра всичко засега, докато не им занеса хистологията. Тя ще излезе обаче чак към края на януари, определено ме е страх да седя така без лекарства, това е един месец.
Но пък, лекари са, сигурно знаят по-добре...
Какво мислите?

# 572
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Хм, тотално се озадачих. Минах да си взема от Сити клиник новия протокол за Золадекс /Нолвадекса си го купувам/, казаха ми да спра всичко засега, докато не им занеса хистологията. Тя ще излезе обаче чак към края на януари, определено ме е страх да седя така без лекарства, това е един месец.
Но пък, лекари са, сигурно знаят по-добре...
Какво мислите?
Здравей, Олив!
Аз съм с рецидив. През 2015-та година - установен лобуларен ин ситу на дясна гърда - терапия - Нолвадекс и 2017 -та дуктален инвазивен пак на същата гърда, с последваща химиотерапия и двустранна мастектомия с реконструкция. Тъй като се наложи да си пращам хистологията за ревизия в Трансхеликс, при обсъждането на резултатите д-р Петров ми каза, че Кi - 67 ми е фалшиво ниско заради въздействието на Нолвадекса. Вероятно затова са ти казали да спреш временно всичко, за да се види, ако има гадина  - колко е агресивна и какъв и е характерът!
Heart

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 15:12 от Голяма Питанка

# 573
  • Мнения: 38
Аз съм в абсолютен срив! Сега прочетох повече за тубуларния карцином - бил най-чудесния от всички възможни, с най-добра прогноза, с минимален риск от разсейки в лимфите, хормонозависим и изобщо - бижу! Пък то... какво се случва! 😞😞😞
Олив, ти как се чувстваш емоционално и психически? Тази бучка, която си напипала, не се ли е видяла на контролен преглед с ехограф?
Пак ли всичко наново? И какво смятат хирурзите относно премахването на двете млечни жлези?
Кураж, търпение и силни прегръдки!
Моят беше тубулолабурален или нещо подобно. От 2015г. Обаче ЛВ бяха чисти. Отказах трите вида терапии и само приех да ме диспансеризират. Единственото, което правя допълнително е през 6 месеца ехограф.
За него вид бях чела, че е възможно най-нерисковия вариант, но сега ме карате да се замисля. Дали е сигурно, че е злокачествено или се застраховат предвид случилото се с вас през 2016-та?
Бих ти препоръчала да правиш все пак и мамография, при нея се вижда по-добре от ехографа, щом си имала тумор е задължителна.
А дали са сигурни - ами на 80-90% мислят, че е злокачествено. Бях и при д-р Дилова в Свети Лазар, тя също смята, че е на 80% злокачествено и смята, че щом излезе биопсията, най-добре да махам и двете гърди.
Ще се разбере малко след 13 януари - тогава имам биопсия.
Мамографията е противопоказна когато вече има доказано злокачествено образувание. Това са ми ги казвали няколко лекаря.
А иначе не знам дали знаете, но материала, който вземат, за да направят хистологичните изследвания, можете да си го вземете и да ги занесете в други лаборатории. Винаги трябва да се търси второ... трето мнение.
По отношение на махането на органи, аз съм на малко по-различно мнение. Не може бе да махаме всичко, където би могло да се появи. Какво да правят болните от левкемия примерно? Ракови клетки има винаги. Проблема е, че имунната система понякога не ги открива поради отслабването ѝ поради някакви външни фактори (продължителен стрес, продължителен неправилен начин на живот, отношение към живота, хранене....). Махането на органи какво ще помогне? Ако беше полезно, щяха да правят химия само на заболелите органи, а не да я пускат из цялото тялото. Ама това са си мои сметки разсъждения.

# 574
  • Мнения: 492
Момичета, боята за коса не ми хвана , ама хич. То така или иначе няма да махам перуката скоро , ма викам поне вкъщи да не ходя като таласъм. Е, нищо не стана! Защо така?

# 575
  • Мнения: 2 345
Наталия, относно органите няма да срещнеш сродно мислене тук. Моето мнение е, че има резон в това разбиране и аз съм го срещала и тъй като се занимавам с нещо подобно /хоби, не професия/, зная какво имаш предвид. От гледна точка на това, че организма е цялостен и всичко в него е свързано, не само органите, а  с тях и ума и емоциите...махането на орган не би спряло склонноста към образуване на ракови клетки.  Но има органи, без които можем и когато рака е в тях, той как би могъл да се изчисти из основи като е достигнал вече до определен етап и размер? Тъй като медицината не работи в насока глобално разглеждане на човека въобще като система от физическо тяло, ум и емоции и лекуването му по този начин - се действа отделно. Маха се органа и се изчиства механично рака, доколкото е възможно.  А върху склонноста на организма да образува рак се работи след това евентуално. /доколкото са ясни причините за образуването му/.  Как при заразен с рак орган може да се излекува целия организъм от рак без махане на органа при общоприетата форма на развитие на медицината? И тъй като от рак се умира,  повечето хора предпочитат да се дадат в ръцете на лекарите, не да търсят да установяват корена на проблема, а да си спасяват кожата.

Тони трябва да е на химия днес. Дано всичко върви по план и е добре.

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 16:58 от unabella

# 576
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Момичета, боята за коса не ми хвана , ама хич. То така или иначе няма да махам перуката скоро , ма викам поне вкъщи да не ходя като таласъм. Е, нищо не стана! Защо така?
Първо Честто Рождество Христова на всички и много радост и здраве в домовете ви, а в душите спокойствие и светлина!
Ако ти е първото боядисване след химията те разбирам, защото аз изглеждах потресаващо, но до ден днешен не знам дали беше така заради скорошната химията или заради това, че боята беше безамонячна. Такава никога повече не сложих на главата си. А се чудя защо, след като вече имаш какво да боядисваш не махнеш перуката. Косато расте по - бързо без нея.

# 577
  • Мнения: X
kacha, моите първи опити бяха също плачевни. Особено докато се пробвах с безамонячни бои и с тонер( който ми боядиса възглавници, дрехи, хавлии....но не и косата). Последно си взех трайна- амонячна боя и  вече имам цвят( и си ходя без перука пред свои, ама още е доста къса и много се къдри, та за пред по- непознати ще се пусна, като я оформя).
За намесата- аз лично  съм на противоположно мнение, защото благодарение на операции и лекарски намеси съм жива и здрава, омъжих се и имам две деца.....и се надявам, че ще успея да ги видя големи и семейни. Щото още на 23 бях тръгнала да умирам, после бях стерилна, не можех да задържа бременност, два пъти са ме връщали от оня свят...и затова имам доверие и се оставям в ръцете на докторите. Иначе съм много наясно с теорията, че ако от едно място се изреже, отива на друго и самата аз съм живото потвърждение, но фактите говорят, че и така живея вече 22 години подарен живот. И да- пробвала съм и алтернативни( холистични) лечения и принципно така лекувам леките си неразположения....., но рак и  остри състояния, вече не смея- щото съм се докарвала до опасни за живота ми ситуации. Та, за мен има смисъл махането на органи.....за семейството и децата ми- също.
И, да не забравя да се похваля- днес ми дойде писмото от ТЕЛК- имам дата и в края на януари, живот и здраве ще ставам  млада пенсионерка  Wink

# 578
  • Мнения: 492
milmich Не  излизам на вън без перука, защото все още ми е съвсем къса косата и зверски къдрава. На никъде не стои,  а е рано за оформяне. През 80% от времето съм си у дома и без перука. Надявам се скоро да тръгне да расте по-бързо. Между другото и ноктите ми растат адски бавно.
Люба, аз се мацнах с амонячна трайна. Не знам защо се получи така. Следващия път ще мажа първо с блондор, че е много тъмна моята. Но интересното е , че преди като имах дълга коса  мажех корените с пепелно руса боя и хващаше моментално, без допълнителни изрусители.

# 579
  • Мнения: X
Не ща да те плаша, ама и изрусяване пробвах- вместо пепелно русо, стана ужасно тъмно рижаво....Иначе имоята новата е черна и къдрава, а преди беше почти бяла и права като праз.

# 580
  • Мнения: 384
Относно боите, преди е ставало защото те са си понасяли слънце, косата е дълга и т.н. А сега е мн твърда и плътна, трябва малко дя омекне, слагай й балсами, арган и т.н да се хидратира.
Мина ми вливането днес, сега си лафим с колежка по легло. За сега съм ок..в неделя ще ми поставят няква растежна инжекция лонгуекс май се казва и ме предупредихя че страничните й ефекти ( ако има) болки в костите, температура, грипни симптоми..оххх дано не... Амя пък вдигала имунната.. Ама си представям ако ме треснат страничните..комбо с киселините и соления вкус.. Блякии
Някой имал ли е тази инжекция?
Ааа и да кажа, боцкането в порта този път не ме боля.. Само щип и толко Grinning

# 581
  • София
  • Мнения: 2 686
Лагерта, честит имен ден! Да си здрава, много здрава!

Тони, на мен ми слагаха всеки път след първата вливка Лонгуекс. Само първия път имах странични ефекти, все едно бях грипозна. Но адски ме боля кръста, това беше най-гадното. Но минава за ден-два.

# 582
  • Мнения: 1 726
Не изрусявайте новата коса, това ще я съсипе! Аз се изрусявам вкъщи, но не особено успешно. Намерих фризьорка, минала през химио, тя много ми се кара и сега тя ме прави с разни щадящи бои. Иначе вече 2 пъти след края на химията, като израсне 1 см. и я боядисвах тъмна, за да се вижда и махах перуката.

# 583
  • Мнения: 38
Наталия, относно органите няма да срещнеш сродно мислене тук. Моето мнение е, че има резон в това разбиране и аз съм го срещала и тъй като се занимавам с нещо подобно /хоби, не професия/, зная какво имаш предвид. От гледна точка на това, че организма е цялостен и всичко в него е свързано, не само органите, а  с тях и ума и емоциите...махането на орган не би спряло склонноста към образуване на ракови клетки.  Но има органи, без които можем и когато рака е в тях, той как би могъл да се изчисти из основи като е достигнал вече до определен етап и размер? Тъй като медицината не работи в насока глобално разглеждане на човека въобще като система от физическо тяло, ум и емоции и лекуването му по този начин - се действа отделно. Маха се органа и се изчиства механично рака, доколкото е възможно.  А върху склонноста на организма да образува рак се работи след това евентуално. /доколкото са ясни причините за образуването му/.  Как при заразен с рак орган може да се излекува целия организъм от рак без махане на органа при общоприетата форма на развитие на медицината? И тъй като от рак се умира,  повечето хора предпочитат да се дадат в ръцете на лекарите, не да търсят да установяват корена на проблема, а да си спасяват кожата.

Тони трябва да е на химия днес. Дано всичко върви по план и е добре.
На мен въпроса ми е по-скоро защо трябва да се маха целия орган или в някои случаи двете гърди при наличие на тумор само в едната,  като може само тумора да се махне.

# 584
  • Мнения: 384
Марита, как за бога болят кокали..никога не са ме боляли..ще разпозная ли че те ме болят? И всички ли болят или на конкретни места? Иии какво обезболяващо мога да пия ако има такова дет да облекчава? Иначе знам, че е за добро, бях готова и да си я плащам, но за радост ми се полага..

Общи условия

Активация на акаунт