Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 61

  • 32 219
  • 748
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 42
Аз пия фемара 4,5 години, казаха че е по добрия вариант на летрозол, в началото доплащах по 42 лева на месец, доскоро нямах кой знае какви оплаквания, костите си ме болят още от преди операцията, винаги съм се изпотявала, но от около 2 месеца е нещо страшно, както си седя независимо от температурата тръгват реки от корена на косата потича по лицето, гърба,врата, все едно току що излизаш от банята, пих антибиотици заради бъбреците, мислеха че е от тях, но няма минаване, нещо страшно е, костите започнаха много да болят краката, ледени стъпала и непрекъснато сякаш иглички, косата от една година доста оредя, а се беше възстановила идеално след химията, миглите засега са добре, но това изпотяване е непоносимо, щом се подам навън главата се вледенява, страшно зле се чувствам и не знам на какъв лекар да отида.

# 556
  • София
  • Мнения: 169
Момичета, чували ли сте за лекарството Кселода? Челнувам в една американска група за тройно негативен и там го срещнах това лекарство... Някой, нещо?

# 557
  • Мнения: 72
Здравейте и от мен прекрасни!
Бъдете здрави и благословени и Вие и семействата Ви!
Аз бях малко в депресия, сама на празниците:(......но днес съм по-добре, утре се прибирам към България и в неделя се връщам обратно. Общо взето си прекарвам по пътищата. Тук нямат почивен ден за Нова година.
Някой знае ли уреда с който се прави лъчетерапията в Сити клиник как се казва, информативно да сравня?


П. П. Уреда с който работят в Турция е Varian edge

# 558
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета 🌺
Случайно попаднах на стара тема за "щипнати от рак".
Наясно съм, че всички с такава диагноза имат нужда от себеподобните си. Както казах и в старата тема, близките имат едни страхове, а нашите са различни. Обикновената болка ние я изживяваме като метастази. Те не разбират, че сме увредени вече и оправия няма. Няма излекувани психически. Винаги мислим най-лошото. Не знам с вас как е, но аз колкото хора познавам с нашата диагноза, всичките са като мен с по-голяма или по-малка степен. Срещите на живо, спор няма, са много полезни.
Има ли други "щипнати" от Варна? 🌺

# 559
  • Мнения: 2 343
Аз съм от Варна, здравей пак.
Но аз не съм с РМЖ и друг вид гадория, имам коремна операция миналата годиан и химия правих. Сега съм ОК, във форма.

# 560
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Не се тревожете за мигли и коси, бре! Порастват много по-хубави и гъсти, ама след терапията чак.
Аз не пия хормонални, защото съм с тежки проблеми със ставите и костите, с тежък остеоартрит и без хормони на моменти болките са непоносими, а с тях направо ме събарят на легло. От Тамоксифна направих много тежка алергия и категорично не може него. Все още ми търсят нещо, което да мога да понасям, но те всички засягат костите, та май не може сега нищо.

# 561
  • Мнения: 38
Късно, взех деган..по принцип го мразя, сестеа ми яка алергия направи ит него.. Нищо де, ако нещо ще си взема Зофран, мен такова ми вливаха..ок ми е. Дай боже да си остана така и съм на срещата Blush
Нова съм в темата, но не и в преживяванията. Не съм правила изписаните химиотерапия, лъчетерапия и хормонална терапия, но мога да дам идея за гаденето и повръщането да проучите хомеопатичното лекарство arsenicum album. 🌺

# 562
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз бях на това лекарство по време на химията и съм много доволна. Но ми е предписано от хомеопат. Моля, не си правете експерименти с хомеопатията, аз съм имала проблеми дори с предписани от хомеопат лекарства. Трябва да има някой, който да "наблюдава" какво се случва. Та не взимайте на своя глава!

# 563
  • Мнения: 38
Милионите, които ще получим като се пенсионираме, фиксирани ли са или са процент от космическата заплата? 💰
Фиксирани са като процент от космическите минимални заплати, а този % пък е в зависимост от процента инвалидност. Три варианта са. 50 - 70%, 71 - 90% и над 91% мисля, че беше.
"над 90 на сто – 115 на сто от минималния размер на пенсията за осигурителен стаж и възраст - от 1 януари 2019 г. - 238,74 лв., а от 1 юли 2019 г. - 252,34 лв.;
от 71 до 90 на сто – 105 на сто от минималния размер на пенсията за осигурителен стаж и възраст - от 1 януари 2019 г. - 217,98 лв., а от 1 юли 2019 г. - 230,40 лв.;
от 50 до 70,99 на сто – 85 на сто от минималния размер на пенсията за осигурителен стаж и възраст - от 1 януари 2019 г. - 176,46 лв., а от 1 юли 2019 г. - 186,52 лв."
Аз бях на това лекарство по време на химията и съм много доволна. Но ми е предписано от хомеопат. Моля, не си правете експерименти с хомеопатията, аз съм имала проблеми дори с предписани от хомеопат лекарства. Трябва да има някой, който да "наблюдава" какво се случва. Та не взимайте на своя глава!
Това за консултация с хомеопат пропуснах да пиша. Всичко е индивидуално и след проведено интервю. Не говорим за личен лекар, който изписва хомеопатични лекарства, а истински хомеопат.
Ние от 2008-ма година само с това се лекуваме. А идеята за проучването е, за да насоча вниманието към хомеопатията като ефект върху рака.
Аз съм от Варна, здравей пак.
Но аз не съм с РМЖ и друг вид гадория, имам коремна операция миналата годиан и химия правих. Сега съм ОК, във форма.
Здравей 🌺
Благодаря за насочването към актуалната тема 🌺
Какъв е вида на рака няма никакво значение. Притесненията са еднакви. Страховете, нуждата от "себеподобни", споделянето... всичко е сходно.

Последна редакция: сб, 28 дек 2019, 14:46 от AnMary

# 564
  • Мнения: 2 343
Така е. Ами моят беше  тумор на апендикс, не го споменах, защото се среща едно на няколко милиона, уникален вид. Не, че е смешно.
За хомеопатията съм за, би ли споделила при кой хомеопат във Варна ходиш, може и на лични, ако не искаш в ефир.  Аз съм от Варна, но от много години се лекуваме при хомеопат от София.

# 565
  • Мнения: 400
Наталия здравей от мен.
 Модераторите могат да ти направят забележка,че пишеш постове един след друг, против правилата е. Ако изчезнат е заради това. Надявам се че ще проявят разбиране,но ти го имай предвид за в бъдеще.  Към поста можеш да добавяш като редактираш,ако никой не е писал след теб.

# 566
  • Мнения: 38
Аз съм в абсолютен срив! Сега прочетох повече за тубуларния карцином - бил най-чудесния от всички възможни, с най-добра прогноза, с минимален риск от разсейки в лимфите, хормонозависим и изобщо - бижу! Пък то... какво се случва! 😞😞😞
Олив, ти как се чувстваш емоционално и психически? Тази бучка, която си напипала, не се ли е видяла на контролен преглед с ехограф?
Пак ли всичко наново? И какво смятат хирурзите относно премахването на двете млечни жлези?
Кураж, търпение и силни прегръдки!
Моят беше тубулолабурален или нещо подобно. От 2015г. Обаче ЛВ бяха чисти. Отказах трите вида терапии и само приех да ме диспансеризират. Единственото, което правя допълнително е през 6 месеца ехограф.
За него вид бях чела, че е възможно най-нерисковия вариант, но сега ме карате да се замисля. Дали е сигурно, че е злокачествено или се застраховат предвид случилото се с вас през 2016-та?
Наталия здравей от мен.
 Модераторите могат да ти направят забележка,че пишеш постове един след друг, против правилата е. Ако изчезнат е заради това. Надявам се че ще проявят разбиране,но ти го имай предвид за в бъдеще.  Към поста можеш да добавяш като редактираш,ако никой не е писал след теб.
Много се извинявам за случилото се 🌺
Не съм прочела правилата все още (голям пропуск - ще наваксам сега).
Опитах да изтрия на всичко отгоре коментар, за да не са поредни и това не може (сигурно го има в правилата Simple Smile ).
Чета стари коментари и се опитвам да съм наясно с всичко, затова не съобразих, че правилата не съм чела. Опитвах се да съм полезна, а вероятно е излишно, защото едва ли човекът е останал без отговор на въпросите си, защото вие си помагате с каквото можете тук 💖
Извинете ме още веднъж 🌺
Благодаря, че ви има 💖

Последна редакция: чт, 26 дек 2019, 22:22 от natalia75

# 567
  • Мнения: 492
Здравейте и от мен прекрасни!
Бъдете здрави и благословени и Вие и семействата Ви!
Аз бях малко в депресия, сама на празниците:(......но днес съм по-добре, утре се прибирам към България и в неделя се връщам обратно. Общо взето си прекарвам по пътищата. Тук нямат почивен ден за Нова година.
Някой знае ли уреда с който се прави лъчетерапията в Сити клиник как се казва, информативно да сравня?


П. П. Уреда с който работят в Турция е Varian edge
   Доколкото разбрах от нета в Сити линейните ускорители са на същата фирма- Вариан.

# 568
  • София
  • Мнения: 6 659
Аз съм в абсолютен срив! Сега прочетох повече за тубуларния карцином - бил най-чудесния от всички възможни, с най-добра прогноза, с минимален риск от разсейки в лимфите, хормонозависим и изобщо - бижу! Пък то... какво се случва! 😞😞😞
Олив, ти как се чувстваш емоционално и психически? Тази бучка, която си напипала, не се ли е видяла на контролен преглед с ехограф?
Пак ли всичко наново? И какво смятат хирурзите относно премахването на двете млечни жлези?
Кураж, търпение и силни прегръдки!
Моят беше тубулолабурален или нещо подобно. От 2015г. Обаче ЛВ бяха чисти. Отказах трите вида терапии и само приех да ме диспансеризират. Единственото, което правя допълнително е през 6 месеца ехограф.
За него вид бях чела, че е възможно най-нерисковия вариант, но сега ме карате да се замисля. Дали е сигурно, че е злокачествено или се застраховат предвид случилото се с вас през 2016-та?
Бих ти препоръчала да правиш все пак и мамография, при нея се вижда по-добре от ехографа, щом си имала тумор е задължителна.
А дали са сигурни - ами на 80-90% мислят, че е злокачествено. Бях и при д-р Дилова в Свети Лазар, тя също смята, че е на 80% злокачествено и смята, че щом излезе биопсията, най-добре да махам и двете гърди.
Ще се разбере малко след 13 януари - тогава имам биопсия.

# 569
  • Мнения: 400
Честит имен ден на всички именници, да са много здрави! Лагерта HugKissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт