Северна Италия

  • 3 557
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 341
Здравейте, понеже от Варна може да се лети само до Милано /Бергамо/, а е удобно и нашата женска почивка май пак ще почне от Милано. Бихте ли споделили впечатления от градовете в Северна Италия, които сте посетили и които са на удобно разстояние от Бергамо. Идеята е да отседнем някъде и от там да правим екскурзийки всеки ден из региона.
Ще се радвам да прочета за вашата почивка в този район.
Първи вариант е да сме в Сирмионе / нищо не знам за това градче, освен, че е на езерото Гарда, но ми хареса докато ровех в гугъл/.  Имаме два дни за екскурзии - единият ден мисля да е Верона, а другия се чудя между Бреша, Падуа, Модена...
Втори вариант - отсядане в Генуа, макар,  че е по-далече от летището и екскузии до Портофино и Торино ? /не ми се ходи на север по Лигурското крайбрежие/
Приемам предложения за отсядане на други места в близост до Бергамо, без самото Бергамо, Милано и езерото Комо,  бяхме там миналата година.
Има информация в гугъл, но непосредствените впечатления са най-убедителни и формират мнение. Simple Smile

!!!Сега видях, че може да не съм поместила темата на правилното място, моля за извинение, ако е така.

# 1
  • Мнения: 5 814
Генуа - Бергамо са над 3 часа, че и повече в задръстванията. Последно в неделя вечер го взехме за малко над 4 часа.
Генуа - Торино  е поне 2 часа и 173 км.
Принципно Бергамо като летище е удобно за разглеждане на езерата Маджоре, Комо и Гарда. И трите си заслужават, но задължително трябва да отделите поне два дни за всяко. И да отсядате на тях за нощувките.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 117
В Бергамо чита алта е красиво. Това е старият град на Бергамо.  Сирмионе посетихме преди около 2 месеца, много красиво. Въобще, заслужава си да се видят малките, кипри градчета по крайбрежията на езерата. Иначе и Верона не е много далеч.

# 3
  • Мнения: 639
На мен Сирмионе ми се струва доста натоварено с туристи, за да ви е основна точка. Освен това няма влак, оставам с впечатление, че сте без кола.
Верона е добър вариант. От там може с влак да отидете до Пескиера, а от Пескиера с корабче до някое от другите градчета.

От Малпенза има автобус за Торино. Пътуването е 2 часа. На мен Торино ми е любим - хем голям, хем не прекалено. Страхотни улици, площади и най-големия пазар в Италия.

До Генуа също има бърз влак. Генуа е малко западнал, но на мен много ми хареса. На изток са селцата от Чинкуе Тере и Портофино. На запад обаче също има какво да се види. И до всякъде има влак (без Портофино). На запад  препоръчвам Финале Лигуре и особено квартала навътре в континента - Финалборго.

# 4
  • Мнения: 2 341
Това е много полезна информация, че в Сирмионе няма жп транспорт. Изобщо не се бях замисляла, а мисля да ползваме именно тякъв. Значи Сирмионе отпада като вариант за отсядане. Влаковете им са много удобно транспортно средство и аз ги предпочитам при такъв вид почивка. Освен, че не мислиш за паркиране и си спестявяш магистралния трафик - удобна е организацията да пътуваш с влак, купуваш билет отиване и връщане и се връщаш, когато ти е удобно, без предварително да се ангажираш с час, а само валидираш билета преди качването на влака.

# 5
  • Мнения: 5 814
Да, но така сериозно се ограничават възможностите за разглеждане.

# 6
  • Мнения: 2 341
Да, но така сериозно се ограничават възможностите за разглеждане.

Защо?
Зависи кой какво иска да види.

# 7
  • Мнения: 5 814
Да, но така сериозно се ограничават възможностите за разглеждане.

Защо?
Зависи кой какво иска да види.
Голяма част от привлекателните градчета в този регион нямат железопътна връзка. Особено около езерата. А и всъщност вие питахте какво има за гледане. Ако сте решили какво искате да видите, темата е безпредметна. Да не говорим, че не е ясно с какво време разполагате. С кола сте много по-мобилни и не се съобразявате с разписанието на влаковете, проблем с паркирането до сега не сме имали никога, дори и в пик сезон.

# 8
  • Мнения: 2 341
Писала съм - два дни за екскурзии.
Попитах за лични впечатления от градчета в района и на база на споделеното - в зависимост от нашето време и приоритети, да се ориентирам и избера. Била съм и с кола, и с обществен транспорт и в този случай избирам второто по ред причини.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 14:12 от unabella

# 9
  • Мнения: 5 814
Генуа и Торино не са в района на Бергамо - това първо. Второ, от написаното аз лично разбрах, че след като отседнете в Сирмионе сте планирали два дни за екскурзии, а не че цялото ви пътуване е 2-3 дни. И, че по принцип питате какво има интересно за гледане.
От Бергамо с кола е езерото Манджоре с трите острова в него и околните градчета. Особено Стреза и Вербания.
Комо сте били. На Гарда с влак са достъпни Дезенцано и Пескиера. Но всъщност най- хубави са Сирмионе, Рива и Лимоне. И още няколко селища нагоре по езерото.
Всичко от избореното е личен опит. Simple Smile
Верона е опция с влак. 

# 10
  • Мнения: 2 341
Два дни за екскурзии, да. Цялото пътуване е 4 дни.
Благодаря.Simple Smile

# 11
  • Мнения: 639
На мен с кола също ми е напрегнато и предпочитам о обществения транспорт. Ако се спрете на някое от езерата може да ползвате корабчетата, които ги обикалят.
Аз също говоря от личен опит и не бих отседнала в Сирмионе, но наистина е интересно и може да се види.

Около Маджоре и Комо мисля, че имаше повече възможности с влак. Не съм била, но преди година разучавах опциите.

От Бергамо спокойно може да вземете влак до гарата в Милано и от там - накъдето решите.

# 12
  • In transit
  • Мнения: 11 704
Обиколила съм цяла северна Италия, предимно с влак/автобус и предимно сме летяли го Бергамо. Така, че не е мисия невъзможна. Всеки град си има свой чар. До колкото разбирам ще бъдете 3 дни в Италия или бъркам? Важно е и по-кое време на годината ще бъдете там?
Сирмионе е хубаво градче, но е страшно пренаселено с туристи особено лятото. Има и други хубави градчета по езерото Гарда...ние бяхме отседнали 6 дни в Дезендзано и оттам обикаляхме по езерото. На мен ми харесаха Сало, Торри дел Бенако, Лазице, Пескиера. Рива дел Гарда и Лимоне сул Гарда са доста далеч и не са удачни за толкова малко време. Дезендзано е много красиво градче и си заслужава. А какви залези има към пристанището. Heart Eyes

Бреша е на час път от Бергамо с влак и си струва да се посети за ден. Задължително хапнете в някоя тратория там. Мога да препоръчам две. Верона от Бергамо е с прекачване в Бреша. Мисля, че имаше фликсбус от летището в Бергамо. Може да проверите. Ако се позиционирате в Милано ще имате много повече възможности за екскурзии. Оттам може да отидете до Торино, Генуа, Пиаченца, Кремона,  Мантуа, Новара и още доста места.
Ако те интересува инфо за някой конкретен град ще отговоря по подробно.

Пропуснах да кажа, че от Бергамо може да се разходите около езерото Изео. Има чудни градчета. И не е толкова претъпкано с туристи, повече италианци ходят там. Има редовни автобуси и после с корабчета, но стига да не е зимата, че са доста ограничени възможностите.

Да, но така сериозно се ограничават възможностите за разглеждане.
Това не е вярно. Всичко е въпрос на организация.

# 13
  • Мнения: 2 341
Благодаря. Значи Сирмионе определено отпада като място, за нощуване. Нощувките са три. Давам си сметка сега, че е добре да избера място за нощувки, от което има възможности за транспорт до различни точки. Става въпрос за месец април.

# 14
  • In transit
  • Мнения: 11 704
Април месец ще е хубаво навсякъде, но няма да има много туристи все още. Препоръчвам ви да спите в Бергамо и ако искате езеро - Изео. От западната част, която се достига с автобуси от Бергамо може да стигнете до Ловере, Предоре, Таверньола Бергамаска. Оттам с корабче да направите обиколка до Изео и Монте изола. Сулдзано го пропуснете, не си струва изобщо.
Може да спите и някъде по езерото. Ние сме спали тук: https://www.booking.com/hotel/it/dell-angelo.it.html?aid=356980; … p;type=total& Чудесен семеен хотел с отношение към клиента и много добър ресторант.
Ако се спрете на Гарда, може да се позиционирате в Дезендзано или в Пескиера и оттам да се разходите с корабче до Сирмионе, Сало или друго градче по избор. Ние на връщане от Дезендзано хванахме влак до Бреша и оттам с директен автобус до летището. Много удобно.

Общи условия

Активация на акаунт