Майски бръмбарчета 2020 - Тема 3

  • 28 289
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Pink, разбира се, че можеш и с обикновена козметика. Ако бебето я понесе добре е чудесно.
Ние и двата пъти започнахме с масова, но бързо се наложи да я сменяме с медецинска. Аз съм с много бяла, суха и чувствителна кожа. Мъжа ми пък има алергии и при децата се появиха проблеми и дерматити. Иначе бях взела Ниева и Бюбхен с баткото, а с малкия пробвах първо с Хип, но в крайна сметка пак опряхме до А-дерма. Затова сега реших първо с нея да започна и след  5-6 месечна възраст да я сменя.
А и големиете им разфасовки са много икономични, стигат за месеци наред. Като ги разхвърлиш не излиза много по-скъпо, просто се дават на куп.

# 391
  • Мнения: 170
Само на мен ли много бързо ми минават дните? Чета книги на глас (малко от някоя книга за бебе и малко от някоя книга, която ми е интересна). Пускам малко музика на Вивалди и Моцарт, казват, че успокоявала бебетата. Но май доста успокояват татко й. Многo добре го приспиват Grinning Правя разходка около час и докато сготвя минал деня. Известно време в деня минава и в ровене в интернет на бебешки неща.
Моят мъж усети ритничетата в 19 г.с., тогава станаха и видими.
Относно козметика много харесвам тази на Uriage от племенничката ми. А-дерма и Биодерма хубаво ли миришат?

# 392
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Относно козметиката този път направо ще ползваме за баня и омазняване А-дерма екзомега, а не като с момичето ми да пробвам 100 марки да пръсна толкова пари и накрая да чуем за А-дерма, която ни спаси. Скъпички са, но пускат добри промоции 1+1.

Деси, къде си виждала такива промоции? Ако мернеш някъде пиши и в темата, моля те.

Не съм от София, но предният път пускаха много често в Марви, Субра и Медея. Дори в Марви има в момента олио за баня 1+1 за 45лв по 500мл, но ще изчакам още малко, а ако има с кой да св комбинираш и да разделите парите е супер. Само да видя нояи налични промоции и ще ви пиша.

Относно ритниците, видими и осезаеми са. И бащата и момиченцето ми ги усещат, а вчера малкият мишок се завъртя някак си и дясната страна на корема ми стана огромна и твърда и дори снимах корема каква бабунка се вижда 😂

Днес вече съм 24г.с  и чакам събота за ФМ.

# 393
  • Мнения: 172
Ех, че хубаво, че и те усещат ритничетата.
При нас се е случвало бебо да рита докато ръката на ММ е на корема ми, но той пак не усеща Cry Сигурно защото съм с предна плацента, а и не съм от най-слабите Simple Smile

# 394
  • Мнения: 679
Pink да, предполагам какво е. Аз още ходя с желание на работа, само сега покрай Коледа и Нова Година почивах доста, но тогава и други почиваха и не беше драма. Но от понеделник до вчера бях у дома, че много болни навсякъде. Единия ден ходих на маникюр, другия да се разходя, но яко си послучах сама. Събота и неделя е друго, миналата седмица даже канихме гости е новото ни жилище и се правих на примерна домакиня.
Вметвам нещо, което не е съвсем на място, но.. от скоро имам прахосмукачка робот и до преди 3 месеца си мислех, е за какво ми е, колко му е чистенето. Но откакто я взехме се пуска всеки ден сама, по зададен от мен график, адски е тиха и може по всяко време - късно вечер, рано сутрин, по всяко. Отделно в контейнера за мокро чистене може вместо препарат да се сложи вода и сребърна вода или вода и масло от портокал примерно. Това го пиша за бебчетата, много е удобно и спестява много време. Ако сега ме питат не я сменям за нищо Simple Smile

# 395
  • Варна
  • Мнения: 784
И нашият татко усети вече на няколко пъти движенията на бебо. Даже преди няколко дни беше много смешно. Вечерта като заспивахме, бебо се разигра много и казах на ММ да сложи ръка. И той чак се стресна, напомнило му на Пришалецът.  Joy

Благодаря за съветите за дрешки, момичета! Hug Мислех да купя няколко дрешки размер 50 за родилното, но май все пак ще заложа на 56 и останалото 0-3.

# 396
  • Мнения: 235
Спомням си, че за дъщеря ми установих, че единствения гел за измиване на коса и тяло, от който не и лютеше, беше някакъв на Нивея.
А за крусти, този на Мустела се оказа супер. Първо бяхме почнали да мажем със зехтин, както беше казал педиатърът, но положението стана ужасно. И си казах, абе в днешно време не може да няма нещо измислено за това, препоръчаха ми Мустела и крустите изчезнаха за нула време.
А за подсечено, до огнено червено дупе, след използване на безброй скъпи кремове, обикновения крем Здраве, за 3 лв, се оказа вълшебен. Не можех да повярвам, че за един ден успокоява кожата, до напълно здрава.

# 397
  • Мнения: 109
С баткото използвах само Хип, още от болницата е с тази козметика и не сме имали проблеми, за подсечено ни помагаше само Судокрем за нула вземе. Надявам се и с бебчо да е така. Мами вие вече спрях те ли се на име за бебчето?

# 398
  • Германия
  • Мнения: 3 432
Аз дрешки ще взема за начало 52 и 50/56, според зависи какво намеря и какво ми хареса. 62 също, но определено не за първите седмици. Иначе аз обичам да пазарувам за напред във времето, като според това колко е голямо бебето в момента преценявам за сезонните дрехи и като цяло с дъщеря ми не съм се подвеждала. Примерно бодита с къс ръкав винаги си трябват за отдолу, така че и р-р 62,68,74 да взема, все ще ми влязат в употреба. Най-обичам да пазарувам покрай сезонните намаленията - есенно време летни дрехи за другата година, пролетта - зимни якета и дебели панталони и пуловери 🤪

Препоръчвам бебешките дрешки в Лидл, като цена/качество са страхотни! Иначе купувам още от ХМ, Зара (имат страхотни неща!), Том Тейлър,  sOliver, Noppies, Carter’s, Baby Gap, Benetton...

# 399
  • Мнения: 151
Мишле, с какъв робот сте? И какъв препарат слагаш? Чисти ли добре мопът?

Има ли някоя мама, която да ползва парочистачка и да даде мнение и препоръка? Чета за Керхер, че били хубави.
Pink да, предполагам какво е. Аз още ходя с желание на работа, само сега покрай Коледа и Нова Година почивах доста, но тогава и други почиваха и не беше драма. Но от понеделник до вчера бях у дома, че много болни навсякъде. Единия ден ходих на маникюр, другия да се разходя, но яко си послучах сама. Събота и неделя е друго, миналата седмица даже канихме гости е новото ни жилище и се правих на примерна домакиня.
Вметвам нещо, което не е съвсем на място, но.. от скоро имам прахосмукачка робот и до преди 3 месеца си мислех, е за какво ми е, колко му е чистенето. Но откакто я взехме се пуска всеки ден сама, по зададен от мен график, адски е тиха и може по всяко време - късно вечер, рано сутрин, по всяко. Отделно в контейнера за мокро чистене може вместо препарат да се сложи вода и сребърна вода или вода и масло от портокал примерно. Това го пиша за бебчетата, много е удобно и спестява много време. Ако сега ме питат не я сменям за нищо Simple Smile

# 400
  • Мнения: 679
Yellow Cat, имам 2 - ilife v7s и xiaomi s55. Чистят различни жилища- Xiaomi е в апартамент, който е по- голям и има шаги килимчета. Ilife е в по- малък и само с ламинат и гранитогрес. Този го използвам много повече, понеже сега живеем в по- малкия, в другия преди да отидем пускам с приложение от тел роботчето. С чиста вода или както и преди писах с вода и портокалово масло. Като се роди бебчето ще слагам и сребърна вода понякога. Да, чистят и двата идеално.
Ох,притеснила съм се да не обявата грипна епидемия, че тогава нали отменят консултациите и ще ми е доста тъпо, че си чакам другата седмица да видя бебче. Някой беше писал за име- да, обсъждаме много активно.

# 401
  • Мнения: 151
Аз имам iLife V5s Pro и искам да го сменя с Xiaomi, защото моят е хаотичен и не съм сигурна, че ако го пусна в цялата къща, ще почисти като хората навсякъде. Затова го местя от стая в стая, но във всяка стая ми чисти по час и половина и после трябва да се зареди, преди да почне пак. Има моп функция, но не ми се струва да чисти добре с нея, а и не може да чисти сухо и мокро едновременно, а четох, че Xiaomi може. И не мога да го пускам дистанционно. Да разбирам ли, че не си го пробвала с препарат за чистене все още Xiaomi-то? Ти лично от кой си по-доволна?

Yellow Cat, имам 2 - ilife v7s и xiaomi s55. Чистят различни жилища- Xiaomi е в апартамент, който е по- голям и има шаги килимчета. Ilife е в по- малък и само с ламинат и гранитогрес. Този го използвам много повече, понеже сега живеем в по- малкия, в другия преди да отидем пускам с приложение от тел роботчето. С чиста вода или както и преди писах с вода и портокалово масло. Като се роди бебчето ще слагам и сребърна вода понякога. Да, чистят и двата идеално.
Ох,притеснила съм се да не обявата грипна епидемия, че тогава нали отменят консултациите и ще ми е доста тъпо, че си чакам другата седмица да видя бебче. Някой беше писал за име- да, обсъждаме много активно.

# 402
  • Мнения: 654
Pink, с дъщеря ми започнах с козметика на А-дерма /Charming_11, на мен много ми харесва как мирише/, защото аз съм с много суха и чувствителна кожа. Но като свърши първата опаковка вече започнах с масовите марки и сега взимам най-евтиното /Здраве, Бочко или което е на промоция/. С бебето съм решила да започна със Здраве и вече ако има някакъв проблем да мина на по-скъпа или медицинска козметика. За подсичане използвах Здраве и Судокрем /когато е сериозно/ и не съм имала проблеми.
Относно дрешките - и аз харесвам тези на Лидл и мисля март-април вече да се оглеждам за промоции.
И да се похваля с вчерашния преглед - бях на фетална ехокардиография и с бебето всичко е наред - за щастие проблемът, който има каката, тук го няма и не се налага последващи прегледи Simple Smile

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Eni21, радвам се че всичко е наред след прегледа! Simple Smile
Charming_11, честно да ти кажа, след толкова години съм забравила вече на какво миришат. Grinning
YellowCat, аз имам парочистачка на Керхер. Хубава е, добра работа върши, ама голям кютюк. Simple Smile И по тази причина я ползвам рядко. Ако е само за пода ми е по-лесно да мина със стирката е готово. За бебето обаче ще ми е от помощ, защото дезинфекцира. Като тръгне да лази и да си играе по земята ще трябва често да я вадя.
За кухнята е просто супер - дори шкафовете съм минавала с нея. Филтрите на аспиратора, мивка, душ кабина - всичко.
Прахосмукачка робот също имам - моята е Ровента. Там съм по-скептична. Става да обира ежедневно прахоляка, но не заменя другата прахосмукачка. И трябва всичко да е обрано от пода предварително - нещо, което в нашата къща е изключение, особено в детската. Joy

# 404
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Ние имаме робот прахосмукачка на iRobot, която ползваме вече 5 години. Няма опция за мокро почистване, но за прах е номер 1. С първото дете ползвах някакъв препарат за под на Нук без аромат и специално за бебета, но не съм го виждала на пазара отдавна.

Аз имам един въпрос, тъй като вероятно ще купим дървена люлка за първите месеци, но втора ръка - с какво мога да я почистя и един вид дезинфекцирам дървената част? Матрак си имам чисто нов.

Общи условия

Активация на акаунт