Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 150
  • 754
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте момичета, след мисед аборт в 8+5 г.с. в края на декември си самоназначих изследване за тромбофилия и излязоха отклонения:
Мутация в ген за Фактор V Leiden -Хетерозигот;
Алелна специфичност на PAI - 1 4G/5G² -Хетерозигот;
Мутация-MTHFR C677T  -   Хетерозигот;

Вчера бях на консултация и ми назначиха допълнителни изследвания, едно от които се оказа,че в Цибалаб не го правят: Тромбиново време - различно е от протромбиново.
Дали някоя от вас знае къде в София евентуално правят това изследване?
Благодаря ви предварително.

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Момичета, за изследването на Анти ха - колко време преди това трябва да си сложил инжекция? Нещо съм записала 4 часа, ама от лабораторията не ми вдигат, а утре ще пускам.

# 107
  • Мнения: 999
Момичета, за изследването на Анти ха - колко време преди това трябва да си сложил инжекция? Нещо съм записала 4 часа, ама от лабораторията не ми вдигат, а утре ще пускам.

Правилно сте записала - 4ч

# 108
  • Мнения: 3
Здравейте! Моля за разчитане на резулати:
Скрит текст:
Благодаря!

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 17:07 от Не се сърди, човече

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
При проследване на бременността се наложи да посетя няколко известни д-ра,които устоновяваха обратен кръвоток,но никой не обръщаше внимание на назначеното ми лечение за тромбофилия,от тепродуктивния ми. Даже някой от тях ми се накараха,че с тези показатели изобщо не съм за клексан.
Моля ви за мнение-каква трябва да е терапията ми при дай боже следваща бременност?
Терапията до сега ми беше след трансфер клексан 0,4.
Скрит текст:
Девилче,
Днес ми беше консултацията с проф. Паскалева. При хетерозигот фактор 2 протромбин и хомозигот MTHFR 1298, ми предписа терапия с фраксипарин 0,3 от 8г.с., но много наблегна на това, че терапията е нужна най-вече през третото тримесечие и след раждането.

Определено останах учудена, защото очаквах да ми назначи терапия още от положителния тест.

Като цяло съм доволна от прегледа, макар и малко объркана.

Ако имаш някакви въпроси, пиши на ЛС.

# 110
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета,

Аз съм с тромбофилия и хетерозиготно носителство на мутация МТХФР (677 С / Т). Не съм бременна. След последното изследване декември 2019 Б12 ми беше около 800 pmol/l (успях да го вдигна с подезичен спрей, приеман всеки ден по 1Х500мг). Изследването е направено без да спирам приема на витамина (мисля, че ден или два не го бях взимала, но не умишлено). Малко ме стресна високия показател, предвид че не съм бременна, но пък не мисля, че това е проблем. В тази връзка,  ми се иска да запаза това ниво или близко до него, но в момента няма с кой доктор да се консултирам как да задържа. Например вит Д ми пада много бързо, ако спра приема.

Можете ли да споделите какви поддръжащи дози приемате вие? Аз си мислех нещо като 2Х500 мг на седмица, но не змам да не е много, или пък малко Simple Smile

Благодаря предварително за обратната връзка.

# 111
  • София
  • Мнения: 7 484
За всеки поддържащите дози са различни. Зависи и от храненето, и от организма. Единствения начин да разбереш е да си избереш една доза и да направиш контролно изследване след 4 седмици. Това важи и за Д, и за Б12.

За високата стойност на Б12 не се притеснявай - първо, не си спирала приема, второ, ако тръгнеш да четеш на английски ще видиш, че горна граница за Б12 никъде не се споменава.

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 165
4 часа е.
Момичета, за изследването на Анти ха - колко време преди това трябва да си сложил инжекция? Нещо съм записала 4 часа, ама от лабораторията не ми вдигат, а утре ще пускам.

# 113
  • Мнения: 522
Благодаря предварително за всяка една информация!

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 15:29 от Yve_Yve

# 114
  • София
  • Мнения: 543
Здравейте. Според вас прекалено късно ли е да се пуснат изследвания за тромбофилия в края на 8-ми месец. Само това не съм изследвала и естествено не ми дава мира този факт. Също така дали при наличие на тромбофилия пълната кръвна картина дава отклонения или си е абсолютно нормална? Благодаря ви предварително.

# 115
  • Мнения: 2 523
Здравейте. Според вас прекалено късно ли е да се пуснат изследвания за тромбофилия в края на 8-ми месец. Само това не съм изследвала и естествено не ми дава мира този факт. Също така дали при наличие на тромбофилия пълната кръвна картина дава отклонения или си е абсолютно нормална? Благодаря ви предварително.

Здравейте, според мен изследванията за тромбофилия е хубаво да се пуснат по принцип, без значение дали има бременност или не. Ако имате мутации и тази бременност не ги е отключила, ще знаете за следващата, а и за потенциални проблеми в живота като цяло.

Мисля че ПКК не би трябвало да се влияе, но някой по-разбиращ да каже.

# 116
  • София
  • Мнения: 7 484
Yve_Yve,
Изтрила си по-важната част от публикацията си, но при мен все още се вижда в браузъра Simple Smile

Имаш доста мутации - две хомозиготни и три хетерозиготни.
Консултирай се със специалист за назначаване на терапия при бременност. И потърси АГ който има опит с проследяване на бременни с тромбофилия. Премери нивата на Б9 и Б12 и при ниски нива компенсирай с прием само на метилирани форми - метилфолат/фолат/неофолик мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9, и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12.

Благодаря предварително за всяка една информация!

# 117
  • Мнения: 79
Здравейте! Днес имах замразен ембрио трансфер в Турция. Имам тромбофилия и лекарят ми тук казва да започна с клексана от датата на положителния тест ( който е след 9 дни). Преди трансфер ходих на консултация при Паскалева и тя каза да започна с клексана от деня на трансфера. Сега съм в голям казус от кога са го започна. Вие от ка започнахте да поставяте клексан.

# 118
  • Мнения: 990
Здравейте! Днес имах замразен ембрио трансфер в Турция. Имам тромбофилия и лекарят ми тук казва да започна с клексана от датата на положителния тест ( който е след 9 дни). Преди трансфер ходих на консултация при Паскалева и тя каза да започна с клексана от деня на трансфера. Сега съм в голям казус от кога са го започна. Вие от ка започнахте да поставяте клексан.
В България май на всички казват от деня на трансфера.

# 119
  • София
  • Мнения: 7 484
И в България, и в Испания, и в Украйна казват - от деня на трансфера Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт