Свекървата, мъжът и жената

  • 30 697
  • 1 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, всички сте чували историите за свекърва и снаха и разправиите между тях, въпросът е къде е тънката граница в разбирателството. В началото всичко беше по мед и масло, като приятелка на мъжа ми, бях поканена на годишнината на майка му, запознах се с роднините му, бях приета топло. След месец забременях, майка му като научи се разплака, запрегръща ме, разцелува ме и ... след няколко месеца с мъжа ми се готвехме за сватба. Преди сватбата той замина за чужбина за два месеца, а аз се върнах в родния ми град. На изпращането ми всичко беше чудесно, ще се чуваме звънним, ще идват да ме виждат, майката заедно с безценната сестра. Но в един момент всичко се промени. Никой не ми звънна през тези месеци. С мъжът ми се карахме доста, обвиняваше ме, че не звънна на семейството му и т.н. Той се прибра и аз се върнах в неговата къща. Бях приета отново с целувки... След месец се омъжихме, а след още два месеца се роди детето ни... С него постоянно се карахме, много пъти ме е обвинявал, че не приемам сестра му, имам против майка му, че съм вечно намръщена и недоволна. Че никой в тази къща не ми угоди. Аз се опитвах да му обясня, че искам на мен да споделя, нервирах се че всичко казва на сестра му включително неща който съм споделяла за мен. Мина се месец след раждането на бебето, пак в кавги за това че не искам да оставям детето на родителите му, че не я давам. Майка му и баща му се качваха всеки ден на втория етаж да я взимат. Свекървата сложи легло и на първия етаж, казаха че това е нейна стая. Сестра му започна да изявава желание да я гледа, включително мъжът ми един път ми го каза да я оставим на сестра му. През този месец аз се чувствах, че все едно съм някаква кобила родила дете, но не и майка. В един прекрасен момент му казвам, че искам да отида в родния ми град за няколко дни. Една от вечерите се скарваме доста, аз казвам нещо грубо в яда си, че искам да се разведем.... минаха се няколко дена докато не дойде с родителите му и стана огромен скандал. Свекървата нападна майка ми, че се меша във връзката ни, изля върху мен всичките неща който е таяла от самото начало, мъжът ми я подкрепяше и си тръгнаха... Аз си останах с детето в къщата на родителите ми. А от мъжа ми нямаше и следа. Та се чудя нещо нередно ли съм направила, или той има прекалено голямо влияние от майка му (смея да кажа и от сестра му) и нормално ли е да не потърси детето си...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 636
Стой си в къщата на родителите си. Явно в другата не си добре дошла. И се радвай, че не са ти взели детето оттатък щом те гледат като инкубатор.

# 2
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторке, като знаеше че има родители и сестра, защо се омъжи за него и защо отиде да живееш с тях?
Ти сестра или брат, явно нямаш, за да се чудиш как можело да си споделят.
Така и не разбрах, защо златното яйце не бива да бъде пипано от другите в къщата?
Всъщност, ти какво точно искаш, освен да е сирак без братя и сестри?

# 3
  • Мнения: 8 811
Искам да чуя гледната точка и на другата страна. Тогава ще мога да изкажа някакво мнение. Все имам чувството, че има много други неща, които да се кажат Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 20
Имам брат, не съм сама, но мисля че има разлика между споделяне и мешане във взаимоотношенията. А от носно детето, аз нямам проблем да го гледат, но искам и лично пространство, малко да се съобразяват с мен. А в крайна сметка мисля, че е важно да държи на жена си и детето си, не да ги пренебрегва

# 5
  • София
  • Мнения: 7 995
Комбайнеро-интелигентската идилия е била налице от самото начало, само че си предпочела да си затвориш очите. Пускай ги да пасат, прекалено много хора са намесени в тази връзка.

# 6
  • Мнения: 3 130
Вие живели ли сте отделно или като сте се оженили сте се преместили при семейството на мъжа ти?

# 7
  • Мнения: 25 764
Нищо не разбрах.
Свеки иска да помага, прекалено много? приели я добре, тя искала още лично пространсвто... Rolling Eyes От нещо била ли е лишена, не схванах. На сила ли е заведена да живее при тези хора?

# 8
  • Мнения: 20
Не сме живяли отделно с него, щом се запознахме отидох в къщата му. На вторият етаж живеем, на първият са родителите му, но те се качваха много често, спирах кърменето защото някой от тях искаше да я види, докато я успивах мъжът ми я взимаше и я носеше долу за да я видят. За това казах, че искам лично пространство, да сме с детето и мъжът ми. А относно гледата точка и те имат своя, сигурна съм, че и аз съм бъркала в ситуации. Има много неща които съм пропуснала, не може всичко да се обхване просто в един коментар.

# 9
  • София
  • Мнения: 16 070
Грешката е, че не сте живяли отделно като семейство.
И тази безценна сестричка, кяито си вре гагата в семейството на батко.
Любими са ми като искат да си играят на любящи лели и искат да гледат бебето.
А то не е кукла да го разнасят насам-натам.
Ако с мъжа ти искате да живеете заедно само отделно.

# 10
  • Мнения: 25 764
За това казах, че искам лично пространство, да сме с детето и мъжът ми.
Ами то се "казва" преди да забременееш. Как и къде искаш да живееш. Ако не те устройва, не се жениш и готово.

Можело е да сложиш граници, но не си го направила. Как ли пък не, ще ме притесняват докато кърмя. Само на баби и лели ще ми станат. Бебето ми могат да видят, в удобен за мен и бебето момент. Точка.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 636
Чакай, чакай. Интересува ме как едновременно искаш лично пространство, а се пъхаш да живееш в чужда къща? Искаш спокойствие, а реално се съгласяваш да съжителстваш с още куп хора. Заблудила си се или са те заблудили (мъжа) как вие ще си живеете на втория етаж сами, а те на първия. Реалността се е оказала доста различна. Ами всичко си има цена. Цената на спокойствието е май от най-високите. Научила си го по трудния начин.

Като видя накъде отиват нещата защо не натисна мъжа си да излезете на квартира? Или мислеше, че свекървите са длъжни да ви подарят етажа безвъзмездно? Има и такива хора, но тези явно не са от тях. И както казаха, идилията е била налице от преди това.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 331
Стигнах до това как си спирала кърменето, за да видят бебето, или да я вземе мъжът ти, докато я приспиваш, за да я занесе на някой си. Тя какво, да не е кукла? Честно казано жалко за детето, че майка му не може  да го опази качествено. Как пък ще се съглася на такова нещо - направо излизам с 300 , ако някой посмее да има такова държание.
Но аз изначално не бих се завряла в къща с роднините му.

# 13
  • Мнения: 20
Искам с мъжът ми да отидем да живеем на друго място, за да видим как ще бъде, дали ще има разлика и дали ще се махне напрежението между нас. Близко до мястото където живее, може да живеем сами. А ако иска можем и на квартира. Но той е категоричен, че не иска да си тръгне от там. Казва ми, че никой не се бърка, и че живее самостоятелно на втория етаж, никой не ме притеснява. Сега за да се съберем отново варианта е да отида там, но след този огромен скандал не знам как ще мога да живея с тази жена на това място. Мисля че се бърка изключително много просто мъжът ми не го разбира. Като нормален родител няма ли да му каже, щом имате такива проблеми отидете пробвайте да видите как ще живеете на друго място.

# 14
  • Мнения: 22 867
Грешка е, че е отишла да живее при неговото семейство, но пък и тия роднини са могли да се съобразят, все пак синът им вече има свое семейство и не е нужно да си пъхат носовете и разбиранията във всичко. Права е, че иска лично пространство, омъжила се е за сина, не за родата му. Щом са имали приемливи отношения до детето, значи и тя се държала нормално. Най-лошото в цялата история е, че съпругът и син е на страната на неговото семейство, явно и той не осъзнава, че има свое и няма как мама, тате и сестра да определят правилата в него. Нямам предвид да не се дава детето и подобни. При едни нормални отношения за всичко се намира време и начин, но когато някой опитва да доминира, става лошо и то за всички.

Общи условия

Активация на акаунт