Свекървата, мъжът и жената

  • 30 729
  • 1 118
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: X
защо решава, че трябва да обърне нагоре с краката порядките в тази къща, за да наложи своите
Това са твои лични интерпретации. Никоя от 'спамещите' не е писала такова нещо. През цялото време се говори за уважение и несъобразяване.
И откога порядките в един порядъчен дом с възпитани живущи включват липса на комуникация, липса на уважение към чуждите виждания и налагане на собственото разбиране, независимо кой на кого? В какъв период и условия се изграждат конкретно порядките да се третира снахата като външен човек и да не се съобразяват с нея - с опит с много кандидатки (вече бивши) ли става, или с проклет по подразбиране свекървенски характер и просташки манталитет?
Снахата няма място в дома на свекърите, факт. Явно толкова й е възпитанието, нейното и на родата й - простаци, които се чудят къде да си курдисат продажната щерка. А възпитанието на сина - който е достатъчно пораснал да си вири пикалото, но не и да излезе и да си съгради дом като мъж и голям човек - и на неговите родители - отгледали такъв глезен льольо - къде е?

# 1 066
  • София
  • Мнения: 24 839
--Галинор--,
Никакви интерпретации не са, а чистата и проста истина.
Всяка къща, всяко семейство си има начин на живот, порядки и разбирания, създадени през онези 30 години, преди влизането на чуждия човек в къщата.
И когато той влезе със своите разбирания и изисквания, внася дискомфорт в една смазана машина.
Или трябва да е готов да се напасне с хората там, или въобще не бива да се нанася.
Не казвам, че и другите не бива да се напасват- напротив, но те, щом са се съгласили да им влезе, значи са го имали предвид.

Пак казвам- много лесно прехвърляте вината за некомфорта на снахите върху свекървите, без да отчитате, че единствените от които зависи дали да влязат в чуждата къща са самите те- снахите.

# 1 067
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
По темата
Проблемите на авторката са последствие от решението и да отиде да живее в къщата на свекърите.

Тя разбира се не е единствената.
Много млади жени си мислят,че отивайки да живеят на отделен етаж в къщата на свекървата ,ще имат едно наистина отделно домакинство.
Да,ама не се получава така.

Цитат на: absurT в сб, 18 юли 2020, 13:16
защо решава, че трябва да обърне нагоре с краката порядките в тази къща, за да наложи своите

Точно това е проблема.
Момичето не иска да обърне порядките в чужда къща.
А смята,че на отделния етаж ще създаде свое отделно домакинство.И там двамата с мъжа и ще създадат свои порядки.

И това е напълно възможно,но само  ,ако свекърите зачитат правото на лично пространство на младото семейство.

Свекърите дават етажа,защото искат сина им да остане да живее там.До тук добре.
Ама защо не оставят младите намира да се оправят сами на етажа си?





# 1 068
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, прочети пак в какво се бъркат.
Плащат им сметките и след работа искат или да се качат на етажа да видят бебето, или младите да го занесат на долния етаж, че да му се порадват.
В това видях да им се бъркат.

# 1 069
  • Мнения: X
Пак казвам- много лесно прехвърляте вината за некомфорта на снахите върху свекървите, без да отчитате, че единствените от които зависи дали да влязат в чуждата къща са самите те- снахите.
О, аз върху мъжа хвърлям вината. Но и съм наясно, че този мъж е продукт на родителите си, което ги прави също отговорни.
Снахата и синът може да са тъпички и неопитни на 20-25, даже 30. Обаче няма как да ме убедиш, че едни хора на 50+ са толкова тъпи да не се сетят, че това са две поколения, че идва чужд човек, че трябва да говорят със сина, че така не може и е длъжен, като е с друг човек, с него да си гради, а не да сяда на готовото.
Ми добре, нека да си берат всички гайлето тогава, като са целокупно тъпи.
да се качат на етажа да видят бебето, или младите да го занесат на долния етаж, че да му се порадват
Туй бебе да не е пръскачка в лозе, че да го разнасят?

# 1 070
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Цитат,,Майка му и баща му се качваха всеки ден на втория етаж да я взимат. Свекървата сложи легло и на първия етаж, казаха че това е нейна стая. Сестра му започна да изявава желание да я гледа, включително мъжът ми един път ми го каза да я оставим на сестра му. През този месец аз се чувствах, че все едно съм някаква кобила родила дете, но не и майка.,,

Това мен ме потресе.
Качвали се всеки ден майка му и баща му да вземат бебето...
Бебето си има майка.
Не прочетох някъде дали са я питали може ли да го вземат?
Защото това е бебе,а не куфар,който да разнасяш когато ти скимне.
Жената учточнява как се е почувствала-като кобила,не като майка...
Това малко ли е?
Пълно незачитане на личното пространство на младото семейство,както и на майката.
Мъжът и е Мунчо.

# 1 071
  • София
  • Мнения: 24 839
Цитат,,Майка му и баща му се качваха всеки ден на втория етаж да я взимат. Свекървата сложи легло и на първия етаж, казаха че това е нейна стая. Сестра му започна да изявава желание да я гледа, включително мъжът ми един път ми го каза да я оставим на сестра му. През този месец аз се чувствах, че все едно съм някаква кобила родила дете, но не и майка.,,

Това мен ме потресе.
Качвали се всеки ден майка му и баща му да вземат бебето...
Бебето си има майка.
Не прочетох някъде дали са я питали може ли да го вземат?
Защото това е бебе,а не куфар,който да разнасяш когато ти скимне.
Жената учточнява как се е почувствала-като кобила,не като майка...
Това малко ли е?
Пълно незачитане на личното пространство на младото семейство,както и на майката.
Мъжът и е Мунчо.

Ама преиграваш, отвсякъде!
Всеки ден СЛЕД РАБОТА се качват или искат да им го занесат долу, за да го видят.
Какво по- нормално от това, когато живеят заедно?
Ако майка ти беше това, дали нямаше да иска да го вижда за по някоя минута?

Направо да се чуди човек, що за изкривена представа за близост и близки отношения може да има?
Това, че жената се чувства като кобила, е неин личен проблем, над който трябва да работи- не е проблем на бабата и дядото, които са поискали да си видят внучето!

И друго- това "лично пространство", за което сте се хванали, само на снахата ли е?
Не, си мисля- на мъжът й също е, а какво навлизане е това, да поискаш, според както им е удобно, или да се качат да видят бебето, или да го свалят долу- при бабата и дядото?

От написаното ясно личи какво я боде снахата- тя просто не иска дядото и бабата да имат досег до внучето.
Нито да идват, нито да го взимат при себе си.
Нито леля му да го вижда и взима, и също така- мъжът й да не си споделя нищо със сестра си.

И това се приема като нежелание да се навлиза в личното пространство на младото семейство?
Хайде, малко по- сериозно.

# 1 072
  • Мнения: X
Какво по- нормално от това, когато живеят заедно?
Ако майка ти беше това, дали нямаше да иска да го вижда за по някоя минута?
А ако младите са в София, а старите във Варна е нормално да не искат да го виждат всяка вечер ли?
Моята майка би искала да вижда внуче всеки ден и би питала всеки път. Може да съм в тоалетна, може да съм в баня, може да се епилирам, може да правя секс с мъжа си, може да готвя, може да чистя, може да стягам 2 куфара за почивка, може детето да спи, може аз да спя, може... Има като цяло доста неща, които една жена, независимо майка или не, може да прави, и седене в очакване на свекърите, които идват да зяпат куклата и й преча да си свърши работата, не е едно от тях.
Въобще, какво е това задължение, което се опитваш да вмениш на снахата?

# 1 073
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Цитат,,Майка му и баща му се качваха всеки ден на втория етаж да я взимат.

Това е написала авторката.
Ама наистина ли има хора,които не се сещат,че не е нормално всеки ден да ходиш при младото семейство и да вземаш бебето,без да си питал майката.
Или след като виждаш,че на майката не и е приятно.
Ами малко съобразителност се иска.

Леля му искала да го гледа?
Ама това е бебе,не е кученце да ти го дават ей така да си го разхождаш,когато си на кеф.

Майката е тази ,която  трябва да гледа бебето.То е част от нея и има нужда от нея.
Тя не е длъжна да дава бебето на всеки ,който го поиска.
Бебето има нужда от спокойствие.
Бащата-гледа да угоди на сестра си и е готов да и даде бебето.
Ама не прочетох той да е проявил желание....

Последна редакция: сб, 18 юли 2020, 14:40 от -veni-

# 1 074
  • София
  • Мнения: 24 839
Можеше да прочетеш и другия пост, в който се уточняваше, че идват СЛЕД РАБОТА или искат СЛЕД РАБОТА да им занесе бащата детето, за да го видят!
А, защо искат да го "разнасят"?
Защото майката е решила, че не ги иска там.
Че точно тогава, между 17-19 часа, ще го "успива", само и само да не го видят.
Кое бебе е с режим на "успиване" точно между 17- 19 часа?
И пак ще те питам- ако майка ти живееше на долния етаж, дали пак щеше да не й даваш да се качи да види детето, нито да го свалиш при нея?
Твоят мъж, защото не е Муньо, няма думата кога се навлиза в личното ви пространство ли?
Или просто, той е мъж на място и каквото решиш, това става?

# 1 075
  • Мнения: X

Защото майката е решила, че не ги иска там.
Че точно тогава, между 17-19 часа, ще го "успива", само и само да не го видят.
Значи, имах надежда, че може да стане някаква дискусия, но с подобни тъпи измислици просто не ми се занимава, не знам другите как имат нерви да ти четат глупавите фантасмагории.
Имам спомен, че си мъжка майка и синът ти е тръшнал мунската снахата у вас, но чак толкова да изпаднеш в злобата си не е нормално.

# 1 076
  • Мнения: 18 738
Simple Smile Някой пак забравя какво е писал за собствеността на жилището, в което са сина и приятелката...

# 1 077
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Някои хора пак не можаха да разберат,че бебето не е играчка,която може да се разнася само,защото на някой му е скимнало.

Това,че са се върнали от работа баба и дядо не значи,че веднага трябва да им се достави бебето,защото те така искали.
Елементарно чувство на такт им липсва на тези хора.
Успивала го снахата в 17.-ами ако бебето е кърмено на поискване,може и тогава да му се доспива.
Аз продължавам да твърдя,че никой не може да приспи бебе на сила.

Ако беше моята майка?
Нашето бебе си имаше режим.Майка ми знаеше това.
Да,случвало се е майка ми да дойде и бебето да спи.
Тя изчакваше то да се събуди.Нямаше драма.
Случвало се и да го приспивам в момента-майка ми не влизаше в стаята.Седяха с мъжа ми в хола.
Винаги съм имала пълната подкрепа на мъжа си.Точно защото не е мамин Мунчо.
А  що се отнася до дъщеря ни-аз и той решаваме как ще е най-удобно за нея.Не за роднините.

Смятам,че е добре детето да има връзка с баба си и дядо си.
Но те трябва да се съобразяват с режима на бебето и с мнението на майката и бащата.


Напълно разбирам авторката и съчувствам.

# 1 078
  • Мнения: 19 221
Насила не може да се приспи бебе, но има 1000 варианта да не легне да спи или да му нарушиш съня, ако не внимаваш - внезапно стряскане от шум или нещо друго, докато е заспало, промяна на рутината и вкарването на някакъв извънреден стимул, докато се опитва да заспи и пр., и пр. Една баба, която идва бурно да му се радва и да го разнася, докато се опитва да заспи, също може да е причината да не може да заспи или да заспи съвсем за кратко, защото вече ми е наближило времето за следващото хранене и се е събудило от глад.

# 1 079
  • Мнения: X
Аз не изключвам вероятността снахата да се дразни излишно и да преувеличава, защото ревнува като повечето майки на бебета. Самата аз точно така тъпо съм реагирала, особено докато първото ми дете беше бебе. Сакън някой да не го пипне! Обаче, как се приспива насила бебе? Как?

Общи условия

Активация на акаунт