Различните възприятия при мъжете и жените

  • 7 476
  • 200
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 17 416
Катерица, както ти казах - разбирам те.
На мен лично никога, ама никога не ми е минавало през ум да го удрям на молитви.
Опитът затова е опит.

# 166
  • Мнения: 5 292
Надявам се Ли Лу да ме извини, защото ще направя аналогия с блъснати пешеходци на пешеходна пътека.
Естествено, че можеш да направиш тази аналогия, но коректно сравнението "обарват те само, ако флиртуваш" отговаря на "блъскат те на пешеходната, само ако си гледаш в телефона". Нека бъдем все пак коректни със сравненията, защото това беше постингът на майката с четирите деца, който доведе до последните страници:
Един мъж ще хване за дупето, само жена която го "кани" с поведението си да го напрaви - кикоти се, флиртува и фамилиярничи.

# 167
  • София
  • Мнения: 24 839
Отстрани погледнато, мъжката чааст от пишещите, се опитват да внушат, че жените винаги са си го търсили- малко или много, когато са ги обарвали.
Част от жените се опитват да внушат, че как ще се държи жената и как ще е облечена, няма никакво значение и не влияе подканващо мъжете......
И двете страни са наясно, че истината е посредата- има мъже, които и в чувал облечена, и с бурка да е жената, ще проврат потни пръстчета, че да я барнат.
Има и жени, които по голи задници ще се завлекат в бара и ще седнат на бира с мъжете, а после ще се правят на изненадани, че са се опитали да ги обарат.

# 168
  • Мнения: 8 578
И на мен ми се е случвало да ме обарват възрастни мъже, като ученичка на улицата. Съученици пък никога не са го правили. По абсолютно никакъв начин не съм предизвиквала никого. И да, подобни неща се преживяват, но в момента на случката ти е гадно. Вече си зависи от човека как ще реагира. Аз лично нищо не направих - продължих си по пътя. По - добро от това не ми хрумна тогава.

# 169
  • Мнения: 553
Надявам се Ли Лу да ме извини, защото ще направя аналогия с блъснати пешеходци на пешеходна пътека.
Естествено, че можеш да направиш тази аналогия, но коректно сравнението "обарват те само, ако флиртуваш" отговаря на "блъскат те на пешеходната, само ако си гледаш в телефона". Нека бъдем все пак коректни със сравненията, защото това беше постингът на майката с четирите деца, който доведе до последните страници:
Един мъж ще хване за дупето, само жена която го "кани" с поведението си да го напрaви - кикоти се, флиртува и фамилиярничи.

Прочетох цитата. Има една излишна думичка - само. Възможно е да е непремислена грешка в изразяването. Да, така се получава малко по-различен смисъл, но не вярвам жената обмислено да го е вложила. Вас да попитам, ако махнем тази думичка, отричате ли че не малко жени преднамерено имат такова предизвикателно поведение, и е далеч по-вероятно
Един мъж ще хване за дупето, .
такава жена, а не спокойна, уверена и разумно предпазлива?

# 170
  • Мнения: 18 938
Само ако си с мозъчно възпаление можеш да направиш извод, че някой отрича предпазливостта.

Не съм лекар, не съм компетентен по диагностика на мозъчни възпаления. Ще кажа обаче, че само че крайно ограничен интелектуално човек ще се опитва да твърди как след като имало оглеждащи се, блъснати на пешеходна пътека, значи и да се оглеждаш или не - все едно. Или - по аналогията - жена ли си, каквото и поведение да имаш, все лошите мъже ще те насилват.
Ми дай да го ударим на молитви, нали това писах в предния пост.

И как ще ти помогне молитвата, когато си на пешеходната пътека, а към теб идва засилен камион да речем. Или това не може да се случи, понеже както казва майката на четири - аз не бих блъснала на пешеходна пътека, значи никой не би, а ако го блъснат, значи си го е търсил.

# 171
  • Мнения: 553
Скрит текст:
Само ако си с мозъчно възпаление можеш да направиш извод, че някой отрича предпазливостта.

Не съм лекар, не съм компетентен по диагностика на мозъчни възпаления. Ще кажа обаче, че само че крайно ограничен интелектуално човек ще се опитва да твърди как след като имало оглеждащи се, блъснати на пешеходна пътека, значи и да се оглеждаш или не - все едно. Или - по аналогията - жена ли си, каквото и поведение да имаш, все лошите мъже ще те насилват.
Ми дай да го ударим на молитви, нали това писах в предния пост.

И как ще ти помогне молитвата, когато си на пешеходната пътека, а към теб идва засилен камион да речем. Или това не може да се случи, понеже както казва майката на четири - аз не бих блъснала на пешеходна пътека, значи никой не би, а ако го блъснат, значи си го е търсил.

Объркахте мненията, не съм аз по молитвите. Но карай, радвам се, че поне за пешеходците и пешеходните пътеки сме на едно мнение Simple Smile

# 172
  • Мнения: 17 416
Хаха, така е, абсурт. Поне според мен Simple Smile

# 173
  • Мнения: X
absurT е винаги обективна, в случая и много права, когато залага на баланса.
Ами права си е - има си изроди и наркомани, има си и нормални и възпитани хора.
В Щатите учителките опипват и се чукат с малолетни, в Германия мигрантите тероризират девойките, другаде пък им навират голи задници в лицето, а те не смеят да ги пипнат... Шарен е света.

Дискусията май тръгна от това, че това не е обичайно явление за нашите ширини. Аз бих описал българите, особнео младите, като културни в това отношение - тихички в метрото, няма много нахалници по баровете, уважават ти личното пространство, напиват се що-годе цивилизовано, от време на време се извиняват се когато те бутнат/настъпят (броя и "опа"). Разбира се, в циганските гета и малките общини сигурно е по-различно, но моите наблюдения са от големите градове.

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
И на мен ми се е случвало да ме обарват възрастни мъже, като ученичка на улицата. Съученици пък никога не са го правили. По абсолютно никакъв начин не съм предизвиквала никого. И да, подобни неща се преживяват, но в момента на случката ти е гадно. Вече си зависи от човека как ще реагира. Аз лично нищо не направих - продължих си по пътя. По - добро от това не ми хрумна тогава.
В единия ми клас в началното училище до 8-ми включително обарвани бяха само красивите момичета, носещи прилепнали и/или поразголени дрешки с изрязани деколтета и къси поли/панталони, под които се подаваше долната част на дупето им. Прилично облечените момичета, особено тези по-неугледните, никой не си и помисляше да докосне с пръст. Същото беше и с другия ми клас в гимназията - обарвани бяха само и единствено обличащите се като за нощна дискотека и с тежък грим.
 Обаче най-странното беше, че на всичките тези момичета им харесваше да бъдат обарвани и да им се обръща внимание от страна на момчетата. Смееха се и привидно леко шляпваха по ръцете обарвачите, но на практика ги подканваха да продължават. Целево търсеха зачитане и мъжко внимание, съответно го получаваха и им беше приятно.

# 175
  • Мнения: X
Пирончо, и в моето училище беше така. 1 към 1 Grinning
Не че нещо се е променило със възрастта де - пак е същото, но в други мащаби Simple Smile
Само пак да не ни обвинят, че живеем в някоя паралелна реалност и да се съмняваме в здравия си разум.
Мен това ми е единственото неприятно в комуникацията с жени.

# 176
  • Мнения: 30 802
Стандартите за "разголена" и "иска си го" са различни. И това е причина 612 да не искам да пътувам в ислямския свят. Щото там дори само причината, че не съм от техните и нямам кърпа на главата и вече принадлежа към групата за щипане.

Та това с торбестите дрехи, грозни ако може, го знам. От 7 клас имам женствени форми, не търся внимание, но това не е спирало желаещите.

# 177
  • Мнения: 2 749
Ама вие верно ли не правите разлика между това да се обарват пубери в училище /явно по взаимно съгласие/ и това, да ти се залепи мазен чичак в транспорта и да пуска ръце? Е, случва се доста в София, на мен също и то доста след ученическите ми години. Но аз понеже не си трая, та си получават заслуженото и слизат на следващата спирка. Grinning
А иначе двойният стандарт го има и още как! Работя предимно с мъже и няма да ви казвам какви истории съм слушала със сутрешното кафе. Та една сутрин реших и аз да се изкажа в подобен стил - "Снощи в една кръчма се напихме като руски обущари, знаете ли какъв готин пич забих! Ама как яко го изтресках после!". Погледите им в първия момент - безценно! Grinning Grinning Grinning

# 178
  • Мнения: 15 619
Имам усещането, че някои са преживели по-тежки травми, щото не са били обарвани, а други, щото не са ги канили да обарват.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Имам усещането, че някои са преживели по-тежки травми, щото не са били обарвани, а други, щото не са ги канили да обарват.
Някои момчета в училище си имахме приятелки и едно, че не ни е било да обарваме като обарвачите, и второ, че нещата опират и до (само)възпитание и уважително отношение към момичетата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт