Чорапените чудовища и други бедствия :)

  • 10 040
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 472
У нас няма. У майка ми обаче има и отмъква супер странни неща - пластмасови лъжици за сипване на салата, почти нова блуза, скъп химикал в кутия.
После се подиграва като оставя лъжиците в мазето, боядисани в синьо и зелено, в торба, барабар с чашите, с които майка ми боядисваше яйца.

Сега чакаме за блузата и химикала какво ще е измислило.

# 46
  • Мнения: X
В калъвките за завивки често се крият разни дрехи.

Един приятел работеше с бял гащеризон с качулка, която отгоре имала лепка за регулиране. Разправяше, че често някой колега му дърпал от лепката бикини, които жена му вече считала за изчезнали.

# 47
  • Мнения: 8 905
Аз мистерията на лъжичките съм я разгадала. Моите девойки редовно ги изхвърлят в боклука покрай други отпадъци, които са струпали по чаши и чинии. Примерно белили портокал в ползвана чиния с лъжичка, съответно затрупали лъжичката с обелките и после - всичко в коша... Или ги забравят в празни кофички от кисело мляко и пак - в коша... Rolling Eyes

Но вижте, на Чорапеното чудовище още не мога да му хвана спатиите!

# 48
  • Мнения: 2 515
Аз с лъжичките се справям от много време насам. Не пия кафето със захар, а на мъжО и на гостите (предимно майка ми и свекито) им го разбърквам и пускам лъжичката в мивката 😁. Просто си ми стана ритуал, без да се осъзнавам.

Чорапеното чудовище живее навсякъде. Събирам осиротелите чорапи в едно чекмедже и като се сетя ги чифтосвам, ако паснат някъде - другото изхвърлям. Все остава по някой и друг самотен.

Аз имам по-сериозно и безпощадно чудовище. Обича лични документи. 3 пъти за 10 години съм губила, я лична карта, я паспорт. После изникват прилежно прибрани в някое джобче на чанта, която съм спряла да нося, и която съм „проверила”.
Чудовището и едри неща отмъква - преса за коса, например. Чудовището я беше скрил в шкаф в кухнята, който рядко отварям. Сега си имам 2.
И обувки ми е крил. А понякога ми носи неща, които не си спомням да съм купувала. Притесняваме чудовището, германец е и се казва „Алцхаймер”.
Скрит текст:
Да пази Господ, да не ми вземе акъла, че понякога наистина се притеснявам от себе си. Много съм разсеяна

# 49
  • Мнения: 661
Да ви кажа ние как преборихме чорапеното чудовище - накупихме си специални мрежести торбички с ципове за пране. Има такива по магазините. Така чорапите се перат заедно и не изчезват.
Ама други неща се губят редовно. Катеричката Кики ги отмъква.

# 50
  • София
  • Мнения: 526
Чорапеното чудовище го мори пералня с горно зареждане.
За 10 и повече години с такава не се е появявало, но последните две с нормална го боря непрекъснато. Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 344
Чорапеното чудовище го мори пералня с горно зареждане.
За 10 и повече години с такава не се е появявало, но последните две с нормална го боря непрекъснато. Mr. Green

С горно зареждане беше пералнята ми и пак доста често ни посещаваше чорапеното! Но синовете ми се изнесоха и явно си го прибраха с тях! Сега се боря с черната дупка, поглъщаща по-обемисти неща - луксозни бонбони, домакинска посуда, дрехи и си мисля, че май е от ЕГН-то. Grinning

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Днес като ви чета през междучасията и като завърших учебния ден установих, че съм едно от чудовищата. След 6-тия час от пода  на кабинета си събрах 7 цветни молива и един химикал. През него днес минаха 5 класа, не знам кой какво е загубил. Имам си традиция, загубените ги слагам в един моливник и чакам седмица да се познаят. Обикновено остават и тогава ги слагам в общите моливници, които използвам да давам моливи и химикали, когато децата нямат. Общо взето е танту за кукуригу, защото в половината от случаите не ми ги връщат. Периодично купувам от най-евтините химикали, за да давам като нямат и естествено те намаляват и накрая правя ново зареждане.

Нашето чорапено чудовище не е само в пералнята, дебне и в банята. Много често още преди да се изперат единият чорап се е запилял нанякъде и няма откриване.

# 53
  • София
  • Мнения: 526

С горно зареждане беше пералнята ми и пак доста често ни посещаваше чорапеното! Но синовете ми се изнесоха и явно си го прибраха с тях! Сега се боря с черната дупка, поглъщаща по-обемисти неща - луксозни бонбони, домакинска посуда, дрехи и си мисля, че май е от ЕГН-то. Grinning
Онова беше друго, дебнеше ги да не стигнат до пералнята, а сегашното ги напада там. Grinning

# 54
  • Мнения: 13 683
Да ви кажа ние как преборихме чорапеното чудовище - накупихме си специални мрежести торбички с ципове за пране. Има такива по магазините. Така чорапите се перат заедно и не изчезват.
Чорапите, според мен, изчезват не в пералнята, а много преди нея. Не стигат до пране, защото се събуват и захвърлят със замах и после се крият обидени по ъглите, под леглата и под шкафовете Simple Smile
У нас пък цели закачалки изчезват. С дрехите на тях понякога Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 3 345
Да, изчезват преди пералнята. Понякога още в коша за пране се увъртат в дрехите, особено крачолите.
Аз деля цветово при прането и става много ужасно. Събирам в един панер, после по чифтове ги търся.., много изнервящо, но не мога да намеря решение.

# 56
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Вкъщи аз си крия сладкото, за да не ми го изяде чудовището.
Сънът ми също, за да не му го рационирам 🙄

Един ден ми сподели как обичал да тършува, за да ми намери тайника и като го намери си трае и скоростно го изпразва, за да не минело голямото чудовище (баща му). Отделно си яде неговите запаси.

Аз му казах, че лошото е, че забравям къде съм скрила нещата.
Той: знам, но това е добре за мен 😆

Сега имам два тайника на 2м височина.
От голямото чудовище крия фъстъците, тях пък долу в ниското, че все по висините рови.🤯

Като ми писне да крия си купувам марципан, никой не иска да го яде 🤪

# 57
  • Мнения: 3 345
Леле, марципан! За съжаление тук водим неистова борба точно за него. И аз, и детето ставаме чудовища!

# 58
  • Мнения: 130
И чорапено си имам и шоколадено, но най  ме дразни чудовището "майстор Тричко". Цял гараж си има с инструменти, джаджи и пособия, обаче точно отверчицата  от шевната ми машина му трябва неотложно. После върви я търси, ако си нямаш работа ...

# 59
  • София
  • Мнения: 9 850
И при нас живее едно чорапено чудовище, освен него обаче явно и някакво друго живее. Обира всичко, мести го и после я го намерим, я не. Така ни изчезна една нокторезачка, тя е най-яркия пример. А чорапеното цели чифтове чорапи яде при нас. Купувам 10 чифта еднакви, след месец-два са вече само 5 чифта останали.

Общи условия

Активация на акаунт