Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 418
  • 769
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 399
имате ли проблем с яйчниковия резерв?

Нз дали беше за мен въпроса
Ами бих казала, че имам. Амх 1. А съм на 31г.
По въпроса с Я...
Както док очакваше 10...
Се оказаха 4 и само 3 годни.
Сега стискам палци утре по тел да кажат, че са оплодени, че вече не знам какво да мисля.
Естрадиол на 14 ден 2077
4 Я.. нз как е възможно спр се стъписах..

# 586
  • Мнения: 3 196
Аз имах естрадиол 400 и бях само с 1 доминантен фоликул и 1 зряла яйцеклетна, уви, без оплождане. Успех ти желая, стискам палци утре да те зарадват и този път да е успешен!

# 587
  • София
  • Мнения: 10 642
И на мен не ми искаха проверка на проходимостта на тръбите, но аз имам едно дете, заченато по нормален начин...не знам това може ли да гарантира проходими тръби, май не, нали?
За ин витро, защо е нужно тръбите да са проходими, нали ги поставят в матката директно?
Това, че имате дете, НЕ горантира проходими тръби към сегашния момент.
Ако имате хидросалпингс, течността която се събира в тръбите убива ембрионите. А и “цветната снимка” дава и друга информация, не само дали тръбите са проходими. За това е задължителна

# 588
  • Мнения: 3 196
И на мен не ми искаха проверка на проходимостта на тръбите, но аз имам едно дете, заченато по нормален начин...не знам това може ли да гарантира проходими тръби, май не, нали?
За ин витро, защо е нужно тръбите да са проходими, нали ги поставят в матката директно?
Това, че имате дете, НЕ горантира проходими тръби към сегашния момент.
Ако имате хидросалпингс, течността която се събира в тръбите убива ембрионите. А и “цветната снимка” дава и друга информация, не само дали тръбите са проходими. За това е задължителна
Благодаря!

# 589
  • Мнения: 1 588
dezna много неща съм чела за цветната снимка. Моя доктор ми каза, че за него е важно и предпочиташе да я направим преди старта на процедурата. Аз имах време така или иначе. Също така ме посъветва с пълна упойка, но и аз малко изпадам в паника от обикновен гинекологичен преглед. Упойката беше супер кратка, няколко минути.

# 590
  • Мнения: 72
Интересно на мен ми казаха че за инвитро цветна снимка не е необходима...

Здравей, на мен ми казаха, че цветната снимка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА преди започване на процедурата.
Аз съм пациент на "Надежда" при д-р Тихомирова. Тя ми каза, че трябва да се направи и още при същия цикъл ще ми бият инжекцията за старта на дългия протокол.
А при мен за да мпга да подам док. към ЦАР това беше през януари а сега чакам за дълаг протокол с евентуално стартиране след априлските празници

# 591
  • Мнения: 3 196
Интересно на мен ми казаха че за инвитро цветна снимка не е необходима...

Здравей, на мен ми казаха, че цветната снимка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА преди започване на процедурата.
Аз съм пациент на "Надежда" при д-р Тихомирова. Тя ми каза, че трябва да се направи и още при същия цикъл ще ми бият инжекцията за старта на дългия протокол.
А при мен за да мпга да подам док. към ЦАР това беше през януари а сега чакам за дълаг протокол с евентуално стартиране след априлските празници

За фонда изискват ли да е направена снимка?

# 592
  • Мнения: 6 284
Относно ЦС, ако има хидросалпингс или някакво запушване на тръбите, това може да попречи за имплантацията или да е фактор за извънматочна бременност. Виждат се и евентуални сраствания в матката които също са фактор.  Общо взето е хубаво да се знае какво е състоянието  на матката и тръбите за да се вземе адекватно решение как ще се процедира.
    Относно упойката за ЦС, аз съм правила веднъж с упойка и веднъж без упойка. Честно казано без упойка беше толкова болезнено, че не бих повторила никога повече.  Но има и момичета при които минава и почти безболезнено.

# 593
  • Мнения: 1 588
На мен док ми каза, че упойката е за спокойствие на жената ако се шашка много, но по важното е че ако се мръднеш докато те снимат трябва да повтарят, защото се компрометира снимката. Аз нямам проблеми с болката, но знам, че ако има срастване или запушване/нагъване болката е по-голяма.
ЦС за ЦАР искат ако кандидатстваш с тубарен фактор до колкото знам.

# 594
  • Мнения: 72
Интересно на мен ми казаха че за инвитро цветна снимка не е необходима...

Здравей, на мен ми казаха, че цветната снимка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА преди започване на процедурата.
Аз съм пациент на "Надежда" при д-р Тихомирова. Тя ми каза, че трябва да се направи и още при същия цикъл ще ми бият инжекцията за старта на дългия протокол.
А при мен за да мпга да подам док. към ЦАР това беше през януари а сега чакам за дълаг протокол с евентуално стартиране след априлските празници

За фонда изискват ли да е направена снимка?
На мен доктора ми каза да я направим за да установи самият проблем
Аз съм с напълно запушена лява тръба и стеснена и силно нагъната дясна
Диагноза тубрален стерелитет
Изследвахме хормоните
За ЦАР испратихме  АМХ и ЦС

# 595
  • Мнения: 7 898
Скрит текст:
Получих отговор от Кодекса на труда, където ясно ми отговарят, че този отпуск се ползва само за прегледи в напреднал етап ин витро, което в друга точка е уточнено, че е само за времето между пункция и трансфер. А всички знаем, че прегледи между пункция и трансфер няма. Та, да се оправяме! Нещо като "татко ще ми купи колело, ама друг път"!

p.s. Прикачвам писмото
Скрит текст:



Значи, горе-долу да ни замажат очите.Simple Smile) Типично по български.
Съвсем не е по български. В Англия е по- зле! Имаш право само на 5 дена и то не са задължени да ти ги дадат.
Скрит текст:
И на мен не ми искаха проверка на проходимостта на тръбите, но аз имам едно дете, заченато по нормален начин...не знам това може ли да гарантира проходими тръби, май не, нали?
За ин витро, защо е нужно тръбите да са проходими, нали ги поставят в матката директно?
Това, че имате дете, НЕ горантира проходими тръби към сегашния момент.
Ако имате хидросалпингс, течността която се събира в тръбите убива ембрионите. А и “цветната снимка” дава и друга информация, не само дали тръбите са проходими. За това е задължителна
Хидросалпинга се вижда и с ултразвук и няма нужда от цветна снимка.
Не съм правила цветна снимка и никой не ми е искал. Имам чувството че в България излишно товарят пациентите с излишни изследвания.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 11:38 от AnMary

# 596
  • София
  • Мнения: 10 642
И на мен не ми искаха проверка на проходимостта на тръбите, но аз имам едно дете, заченато по нормален начин...не знам това може ли да гарантира проходими тръби, май не, нали?
За ин витро, защо е нужно тръбите да са проходими, нали ги поставят в матката директно?
Това, че имате дете, НЕ горантира проходими тръби към сегашния момент.
Ако имате хидросалпингс, течността която се събира в тръбите убива ембрионите. А и “цветната снимка” дава и друга информация, не само дали тръбите са проходими. За това е задължителна
Хидросалпинга се вижда и с ултразвук и няма нужда от цветна снимка.
Не съм правила цветна снимка и никой не ми е искал. Имам чувството че в България излишно товарят пациентите с излишни изследвания.
Това не е вярно!
 При проблемно забременяваняване “цветната снимка” не е излишно изследване

# 597
  • Мнения: 7 898
Вижда се и още как, но много зависи от това кой седи зад ултразвука Wink.
При условие, че са ме видели на ултразвук и не са видели нищо съмнително, каква е ползата да правя цветна снимка?

# 598
  • Мнения: 190
В нашия случай точно цветната снимка показа къде е проблемът. Тръбите са ми стеснени и нагънати, но нямам хидросалпингс. Пронлемът няма как да се види на ехограф. ..На базата на снимката кандидатствахме за фонда.

# 599
  • Мнения: 15 356
И при мен проблема лъсна на цветна снимка,към днешна дата нямам тръби.Но съм бременна,много е важно да се проверят и изобщо не е за подценяване цветната снимка.
Сраствания само там се виждат,тръбите са с диаметър колкото косъм,няма как да се види всичко на ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт