Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 407
  • 769
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 122
Здравейте,
Може би въпросът ми е глупав, но утре ми предстои пункция, а в момента ужасно ме боли главата, та се чудех - мога ли да изпия един беналгин?

# 631
  • Мнения: 6 284
Парацетамол, но си питай лекаря за всеки случай.

# 632
  • Мнения: 18
]Можеш, след трансфера вече ще внимаваш какво пиеш , само парацетамол и но- шпа Simple Smile

# 633
  • Мнения: 6 284
Някой обезболяващи действат кръворазреждащо и предвид пункцията утре, трябва да се внимава.
    В листовката на беналгина гледам че е възможно да понижи броят на тромбоцитите, така че най добре е да се посъветва с лекар.

ПС. Главоболието може да е от хормоните. Препоръчват да се пие много вода. Няколко момичета са споделяли че помага и главоболието преминава.

# 634
  • София
  • Мнения: 10 642
От едно хапче няма да паднат тромбоцитите

# 635
  • Мнения: 258
Аз го четох отговора на Инспекцията и направо е скандален Grinning Grinning
Или хал хабер си нямат от инвитро, или е писано от некадърни юристи, или са изключително нагли и арогантни - залагам и на трите, но най-вече на нахалството.


За този отпуск за ин витро ли става въпрос, извинявай?

# 636
  • Мнения: 922
Здравейте,
Може би въпросът ми е глупав, но утре ми предстои пункция, а в момента ужасно ме боли главата, та се чудех - мога ли да изпия един беналгин?
Не !!! Можеш един ибупрофен , но без аналгини . Питала съм спецално предния път и ми казаха няколко пъти преди пункция в никакъв случай .

# 637
  • Мнения: 108
Момичета, от днес едно притеснение ми се върти в главата... Корона вирусът ще дойде и в БГ, това май е неизбежно. Цял ден се чудя редно ли е да започвам тук до няколко дни процедура, но пък ми звучи и ъпсурдно да я отложа заради такава причина... Може и да говоря глупости, но не мога да си го избия от главата това притеснение, вие мислили ли сте го това напоследък?

# 638
  • Мнения: 15 356
Честно да ти кажа,не се чувствам застрашена.Мъжът ми работи със стоки и хора от цял свят,имат стандартно-маски,дезинфектанти,каквото има да става ,ще става.
В 28 г.с съм,не се и пазя,то какво пазене с неговата работа.

Нищо не ми се върти,мисълта ме е ,че не се втелясвам.
Не съм и уточнявала къде и какво прави,тъй че.....

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 11:48 от AnMary

# 639
  • Мнения: 7 898
Извини ме, писала съм на грешно място. Ставаше дума за една госпожица която сънувала, че мъжът и изневерява Simple Smile
Иначе и аз почнах да се замислям за маска и съм леко притеснена. Утре ще си взема няколко маски, макар да казват че нямало кой знай каква полза от тях.

# 640
  • Мнения: 910
Здравейте, най-вероятно скоро ще ми предстои и аз да извървя дългия път... Но напоследък съм се филмирала, че стимулациите и инвитро процедурите като цяло, водят до странични ефекти като рак (предвид медикаментите, които подтискат ракови клетки, се притеснявам да не ги "събудят" след спирането) ... Моля за Вашето мнение, защото съм депресирана и не знам какво да мисля... Confused

# 641
  • София
  • Мнения: 23 156
Кои са тия медикаменти, които подтискат ракови клетки?

# 642
  • Мнения: 108
Честно да ти кажа,не се чувствам застрашена.Мъжът ми работи със стоки и хора от цял свят,имат стандартно-маски,дезинфектанти,каквото има да става ,ще става.
В 28 г.с съм,не се и пазя,то какво пазене с неговата работа.
И аз обикновенно не се втилясва, свински птичи и всякви грипове минаха, нз защо сега си вкарах тези мисли в главата. Можеби защото се вълнувам от предстоящата процедура.

# 643
  • Мнения: 910
Кои са тия медикаменти, които подтискат ракови клетки?
Фемара, например.

# 644
  • Мнения: 42
Здравейте, от вчера всичко започна! Сега си бия Рековеле само вечер, зор голям, въртя пистата писалка на 12. На 29.02 започвам с Fyremadel 0,25мл, само сутрин. На 04.03 съм на преглед и Незнам какво ще става. Докторът ми много фъфли и почти нищо не го разбирам на английски😝Абе въобще, страшна работа.

Общи условия

Активация на акаунт