Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 411
  • 769
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 23 156
Привет. Стандартно подготовката за ЗЕТ с Естрофем ли е?
не, може и без него.

# 661
  • Мнения: 94
Ииии мина ми прегледа, 4 дни стимулация, 18 фоликула, само 4 в единия яйчник, в другия 14 ..... това как ви се струва. 10 са 16ки, 4 са 18ки и другите 4 са малки .... включиха ми и Цитросайд освен Мериоферт. Докторката е доволна, а аз пак трябваше да и тегля думите с ченгел ... както и да е, каза ми че или в неделя или в понеделник ще ми е пункцията Simple Smile стискайте палци Simple Smile

# 662
  • Мнения: 42
След първата инжекция вчера ми излезе синина. Аз ако продължавам така целия корем ще ми стане син. Някой имал ли е същия проблем?

# 663
  • Мнения: 18
След първата инжекция вчера ми излезе синина. Аз ако продължавам така целия корем ще ми стане син. Някой имал ли е същия проблем?
Да при първият ни опит ми беше син целият корем Simple Smile ще мине , стискам палци всичко да е за добро Simple Smile

# 664
  • Мнения: 7 898
В продължение на 4 месеца слагах по 3 инжекции на ден Simple Smile. Да не ти показвам снимки на корема и бедрата.
Често казано това ще ти е най- малкото неудобство и ако знаеш какво те чака по- нататък ... Wink

# 665
  • Мнения: 1 161
3
След първата инжекция вчера ми излезе синина. Аз ако продължавам така целия корем ще ми стане син. Някой имал ли е същия проблем?
Слагай ги по в ляво или в дясно от линията на пъпа ,като ги редуваш.
Хващаш мястото  ,поставяш инжекцията ,натискаш писалката възможно най-бавно ,след като приключи изчакваш10-15сек.  и тогава вадиш.Хубаво е да легнеш и мъжът ти да ги слага.

# 666
  • Мнения: 108
Аз от утре започвам стимулацията с гонал от втори ден на МЦ. Но забравих да питам др, днес може ли да изпия един нурофен че усещам как цяла нощ ще ме боли коремът. Някой знае ли?

# 667
  • Мнения: 6 284
За нурофена не знам, но парацетамол и нош-па със сигурност може. Аз със парацетамол избутах
        Моята пункция ще е в петък, но тренсфера вероятно ще се отложи. Еххх. Хем знам че няма смисъл да се избързва, хем ми е едно такова нетърпеливо.... Дано да имаме поне хубави яйцеклетки и ембриончета за замразяване.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 00:46 от geizer

# 668
  • Мнения: 108
Благодаря ти geizer, май няма да се наложи. За първи път от години коремът не ме боли толкова много, чак не ми се вярва. Дано да имаш късмет и да замразите хубави ембриончета.
Късмет и на Всички на които ни предстои да минем по този път. 🍀🍀🍀

# 669
  • Мнения: 94
За нурофена не знам, но парацетамол и нош-па със сигурност може. Аз със парацетамол избутах
        Моята пункция ще е в петък, но тренсфера вероятно ще се отложи. Еххх. Хем знам че няма смисъл да се избързва, хем ми е едно такова нетърпеливо.... Дано да имаме поне хубави яйцеклетки и ембриончета за замразяване.

Защо ще ти отлагат трансфера?

# 670
  • Мнения: 6 284
На последния преглед се видя псевдосак във матката.  Обясниха ми че това е течност, която лигавицата сама е секретирала под въздействие на стимулацията. Понякога така се получавало. Прогестеронът същия ден също се е повишил и има опасност да презрее. Но лигавицата  от самото начало избързваше и се знаеше че има такава опасност.  Решението не е окончателно все още. Док каза че пак ще ме види и ще прецени. Ама аз си мисля че няма смисъл да насилваме нещата.
    На всичкото отгоре май съм започнала да задържам  урина. На прегледите уж пишкам преди да вляза, а мехура все пълен  и док все ми се кара. А ми се струва че пишкам и по-малко като количество. На някой случвало ли му се е такова нещо???

# 671
  • Мнения: 94
На последния преглед се видя псевдосак във матката.  Обясниха ми че това е течност, която лигавицата сама е секретирала под въздействие на стимулацията. Понякога така се получавало. Прогестеронът същия ден също се е повишил и има опасност да презрее. Но лигавицата  от самото начало избързваше и се знаеше че има такава опасност.  Решението не е окончателно все още. Док каза че пак ще ме види и ще прецени. Ама аз си мисля че няма смисъл да насилваме нещата.
    На всичкото отгоре май съм започнала да задържам  урина. На прегледите уж пишкам преди да вляза, а мехура все пълен  и док все ми се кара. А ми се струва че пишкам и по-малко като количество. На някой случвало ли му се е такова нещо???

Оооо да и аз съм така с пишкането, нон стоп ми се ходи. Уж пикам, а след малко пак... това вече нз на какво се дължи. Струва ми се, че е стрес ...

# 672
  • Мнения: 258
Здравейте,
Може би въпросът ми е глупав, но утре ми предстои пункция, а в момента ужасно ме боли главата, та се чудех - мога ли да изпия един беналгин?

И аз така знам. Не е препоръчително да се пият някои групи лекарства. Би трябвало лекарят да ти го е казал.

# 673
  • Мнения: 1 842
Момичета,
вчера 11 ден от мц лигавицата ми беше 9 мм и докторката ми иска да правим ЗЕТ на 4.03, та дай Боже да се размразят единствените ми ембриончета и да си ги прибера, но имам едно питане:
след обяд ли се отива за ЗЕТ(първи ми е) и ако не се размрази нито 1 и не се стигне до трансфер за този ден дали дават болничен?
Не съм в добри отношения в началството и не искам да се обяснявам какво правя...

# 674
  • Мнения: 226
Според мен зависи от клиниката и графика. Моя трансфер предстои на 5.03 и ми казаха да отида по обяд. Ще ми св обадят предни ден да уточнят часа. И аз съм с 3 ембриона само и се надявам всичко да е ок, но ако нещо се обърка просто ще си пусна неплатен. Кажи примерно че си болна и няма да идеш на работа, ако нещо стане ще кажеш че личната ти не е била на работа и пускаш неплатен. Но нека сме позитивни и живот и здраве всичко да бъде успешно. Успех ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт