Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 716
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Русе
  • Мнения: 11 918

A m b e r и изобщо няма да сбърка.
дано , ама му напомням че има математика. Хич не го виждам програмист или трейдър с тоз математически "потенциал"

# 361
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При нас въобще не беше за разтоварване, някакви тестове правеха цяла година.Учеха нещо за стоки,пазари  и незнам си какво, комплектът остана недокоснат- товав 7 клас.В предходните класове поне отвреме- навреме лепяха, рязаха ,но нищо съществено.

Абсолютно, това не е трудово. Учат и правят контролни цяла година, буквално за предприемачеството.

A m b e r да, без математика не става. И моят хубавец имаше голям мерак, но пуста математика и пуст мързел.

# 362
  • Мнения: 540
А какво мислите за предмета предприемачество, честно ...не знам как да се изразя, голяма простотия Rolling Eyes

Предмет за разтоварване. Според мен вместо да ги карат да събират листа и да ги лепят на хартия е добре да ги научат да готвят разни неща, да плетат, да шият, да правят мартеници, коледна украса и т.н. Неща, които ще им влязат в употреба в живота.
Тези умения идват от домъ!Колко от нас родителите имат подобни умения и могат да научат децата си на някои от изброените умения?

# 363
  • София
  • Мнения: 609
От домъ, да.... 😑✋🏠

# 364
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Здравейте Simple Smile
Да се запиша при вас с един пубер почти на 14 години.
Притеснява ме това, че расте на дължина, но на широчина не: 36кг и около 155 висок. Изморява се често, мързи го Simple Smile Мислех дали да не отидем на кръвни изследвания, да погледнат желязото и дали всичко е ок.
По едно време казваше, че неможе да спи вечер, като заспи и спирал да диша, стряска се и се събужда Sad Това случвало ли се е при вас?

# 365
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте Simple Smile
Да се запиша при вас с един пубер почти на 14 години.
Притеснява ме това, че расте на дължина, но на широчина не: 36кг и около 155 висок. Изморява се често, мързи го Simple Smile Мислех дали да не отидем на кръвни изследвания, да погледнат желязото и дали всичко е ок.
По едно време казваше, че неможе да спи вечер, като заспи и спирал да диша, стряска се и се събужда Sad Това случвало ли се е при вас?

Всичко ок ли е? В училище да няма проблеми, с приятели? Поразпитайте го по- отдалеко. Нещо сякаш му тежи Sad
За изморяването наистина пуснете едно ПКК профилактично, пак зависи и колко често се случва, че обичат да послъгват малко.

# 366
  • София
  • Мнения: 2 446
А храни ли се добре? Наскоро бяхме при ЛЛ с леки оплаквания от страна на тийна, та тя каза, че често вижда деца с анемия, причинена основно от неправилно хранене (предпочитания към само една група храни, например).
Моят е на 14 - 165 см на 43/44 кг, съотношението е горе-долу като при вас. Мързелът е в изобилие вкъщи, но иначе тренира всекидневно.

# 367
  • Мнения: 15 538
Моят синковец е на 13 г., тежи 50 кг. и е висок 158 см. Казва, че е най-ниския в класа. За сега не виждам буен растеж при него, което го притеснява. И той понякога не може да спи - когато късно вечер е пил кола, ял е шоколад или нещо го притеснява. Снощи например не мигна, понеже се е притеснил заради коронавируса. Чете, като луд за него из интернет, чете и за чумата и т.н. Основно е гипсирал покрай негов съученик, чиято сестра в момента е в Милано и не я пускат да се прибере. А той и останалите от класа се притесняват какво ще стане, когато се прибере. Седнах, поговорих с него и се опитах да го успокоя, макар че самата аз съм притеснена покрай този вирус, но вече внимавам, когато е вкъщи да не обсъждам тази тема, защото явно му влияе зле

# 368
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Не се храни много добре, но той си е така от преди. Не обича месо и прясно мляко. Като яде дъвчи сто часа, ако има примерно месо, зеленчуци и картофено пюре в чимията ще изяде първо едното, после другото и накрая третото. Не смесва храна.

# 369
  • Мнения: 15 538
И мия синковец не обича месо. Кюфтета и пилешки хапки яде, но пържоли - не. Обаче, от както откри дюнерите започна да яде месо - само в дюнери, но пак е нещо. Всеки казва, че дюнерите са вредни, обаче аз лично не мога да разбера защо. В тях има месо, картофи, зеленчуци и тесто /питките/- кое да им е вредното?

# 370
  • Мнения: 7 279
Тези дни бях (по олимпиади) с набори на седмокласника и леко се притесних и замислих : всички стърчаха доста над него.Вероятно влиза в графата "прасчо"-57кг./162см. май месец ще навърши 14г.
Брат му до към същата възраст , беше  подобен "пухчо" , а сега на 18 е 188см/60кг. Надявам се и втори номер да "дръпне".

# 371
  • Мнения: 9 152
Не се храни много добре, но той си е така от преди. Не обича месо и прясно мляко. Като яде дъвчи сто часа, ако има примерно месо, зеленчуци и картофено пюре в чимията ще изяде първо едното, после другото и накрая третото. Не смесва храна.
Добре е според мен, да се потърси мнение на специалист.Проблемите със стряскането и дишането може да са на физиологична или на психична основа.
Относно месото, моят син никога не е ял месо. Мерките му са в норма, дори в сравнение с други съученици е по- висок, но аз го отдавам на гени, защото аз съм висока.

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Моят на 13г е 172см, ама кг не ги знам Simple Smile
Момичета, то и храната не е това, което тр.да бъде, та...много кофти.

Някой друг ще ходи ли на пробни матури?
Моят го накарах да се запише сега в събота по математика.

# 373
  • Мнения: 15 538
Моят си ходи в школата. След първата пробна матура ми идваше да го убия, след втората - само да го набия. Демек има прогрес. Чакането на резултатите след всяка такава матура ме докарва до нервен срив. Нямам психика за такива неща, но се успокоявам, че остават още две. Направо не ми се мисли какво чудо ще съм след истинското НВО - със сигурност ще се тъпча с хапчета за сън, докато излязат резултатите, а като излязат ще минавам на успокоителни и вино. Все се моля, докато дъщеря ми стане 7-ми клас, матурите да бъдат премахнати. Обаче, като гледам промените всяка година, очаквам до тогава нещата да станат още по-зле

# 374
  • Мнения: 13 805
Моят току навърши 13 и е175, обаче доста тежи - 68 кг. Яде като мелачка постоянно е гладен. Може да е претенциозен към храната но месо със салата може да яде четири пъти на ден . Станал е един едър, ако по невнимание ме бутне ме залепя за стената. Едни ръчища едни крачища...

Общи условия

Активация на акаунт