Как да преодолея раздялата и да продължа?

  • 5 335
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 347
Ако любовта е истинска, развеждаш се и си с него.
За децата могат да се полагат адекватни грижи и след развод. Мъжът ти може също да си намери друга, която не му изневерява.
Всичко друго е фалш.
Ако нещо не става така, значи не е голяма любов.

# 16
  • Мнения: 2 501
Как се излиза от това състояние?
Как да започна наново живота си?
Как да намеря някаква хубава емоция?
Как да оцелея? Sad
Помогнете ми моля!!
Ще трябва да се хванеш за нещо - работа, хоби, деца, съпруг, нещо, което дава смисъл на живота ти.
Била съм в подобно състояние, когато всичко ми се струваше безсмислено, след края на една, хм, любов.
Бях полудяла от мъка. И понеже не можех да променя ситуацията, просто се махнах, смених града, в който живеех.
Помогна, с времето имах нови проблеми и нямах време да мисля за една отминала обич.
Не може да умреш заради една любов! Не си Жулиета на 40+, а най-обикновен егоист.

# 17
  • Мнения: 2 359
  Всеки има право да подивее от любов, независимо на колко е, тя любовта не пита. Със съпруга си сте заедно, заради здравословното състояние на по-голямото си дете, така ли?

# 18
  • Мнения: 687
Може да не пита любовта, но имаш избор дали да влезеш в дадения контакт, в който виждаш, че има привличане. Ако още отначало не го поемеш, съотв.не се стигне до взаимоотношения, тогава няма как да се стигне до чувства, а просто остава нещо от рода - ехх, как ми хареса този, ама жалко.. И толкова. И да, всеки има право да си подивява, но ето че после се реве, затова трябва да си го има предвид и този риск още в началото.

# 19
  • Мнения: 107
Не е любов това. Ти си просто болна. Обърни се към психиатър. Освен това, извън болестта ти ми се струва, че си голяма егоистка. Светът не се върти около теб.
Много вярно но трябва да й светне.

# 20
  • Мнения: 2 359
  Pr 13, не говорим теб къде те стяга чепикът в момента, жената има проблем и го споделя. Ако имаш повече от необходимото свои впечатления, пусни тема, и на теб ще отговорим.

# 21
  • Мнения: 687
Извинявам се, писах по друга тема. Понеже не ми стана ясно кое ме стягало. Дала съм си мнението по зададения случай. Всеки знае че подобни връзки са си риск който поемаш.

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 00:03 от Pr13

# 22
  • Мнения: 107
Вадите бакалския тефтер става не става теглите чертата и излизате на чисто

# 23
  • Мнения: 2 359
Извинявам се, писах по друга тема. Понеже не ми стана ясно кое ме стягало.
  Е, как да ти кажа кое те е стягало като пишеш по друга тема, а публикуваш в тази. Аз на отговора ти в тази отговарям.

# 24
  • Мнения: 687
Извинявам се, писах по друга тема. Понеже не ми стана ясно кое ме стягало.
  Е, как да ти кажа кое те е стягало като пишеш по друга тема, а публикуваш в тази. Аз на отговора ти в тази отговарям.
[/quote
Ами в тази съм си дала мнението по съотвения въпрос. Не видях кое ме стягало все пак. Нищо за себе си не съм писала. Просто съм се научила вече в по-ранните си години как се влиза в отношения и как може да се избегнат отношения. И това казах в поста си. А ако решиш да влезеш в такива, после се леят и сълзи неминуемо, както е и станало в посочения случай. Кое точно засяга мен и ме стяга, не разбрах? Струва ми се, че който се заяжда без причина, него явно го стяга.

# 25
  • Мнения: 2 359
Просто съм се научила вече в по-ранните си години как се влиза в отношения и как може да се избегнат отношения.
  Нали каза, че си писала в друга тема? Жената с 25-годишен брак, който не я прави щастлива какво общо има с теб и твоите отношения?

# 26
  • Мнения: 687
Щом тръгваш с някакви неясни нападки към мен, да си беше направила труд да прочетеш какво съм отговаряла. Дала съм си мнението за извънбрачната връзка и че неминуемо се стига до това. Не разбрах кое ме било стягало, но не искам да завземаме темата на авторката. (Това за другата тема, просто като тръгнах да ти отговарям на нападката, обясних отховора си по другата тема и се усетих и го изтрих, иначе постовете ми тук са си по тази, затова и не ти разбрах намеците.) Но не е и редно да завземаме темата на жената.
На теб спокойна нощ, Хапка!

# 27
  • Мнения: 1 206
Авторе, разбирам и симпатизирам ти. Няма да чета морални лекции, макар да имам какво да кажа. Другите вече са ти казали, че е най-добре 1)терапевт; 2) увеличена заетост; 3) нова прическа/танци/ръкоделие. Не забравяй, че "любовникът" също има право на щастие(и че ако го обичаш би следвало да му го желаеш), както и че ако ти беше в къщата щеше да е като "съпругът". Заетият, уморен човек няма възможност да е нещастен. Успех!

# 28
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите и искренно благодаря, за малцината, които първо си направиха труда да ме разберат, а после да се юрнат да съдят.
Защо решихте, че мъжът ми е жертва, мамен с години? Защо например не помислихте, че си имаме своите уговорки и изградени отношения?
Разводът няма как да е решение. Никой от нас не би издържал сам физически, емоционално и финансово на грижите по децата. За това сме решили да продължим заедно докато смъртта ни раздели.
Децата растат, но някой от тях никога няма да отлетят и са грижа, болка и денонощен ангажимент до края на дните.
Да се събера с човекът, за който ви говорих също не е решение - не може да се стовариш някому с всичките си проблеми и ангажименти.
Не виждам защо някой ме определят за егоист! За кое по-точно?
А за незряла още по-малко.
Просто обичам! И тази обич бе единственото хубаво в живота ми! Сега без нея не мога да се съвзема. За някой е неприемливо, ужасно, нечестно, но каквото и да е то не пита за правила, а боли!
Умът разбира - сърцето не!
Благодаря и за съветите за преглед и лечение - медицинско лице съм, щитовидната ми е здрава.
Относно психолога - от години посещавам и психолог и психиатър, макар заради друг проблем - заради детето. Пия и лекарства, но продължавам да се чувствам ужасно и да слабея.


 

# 29
  • Мнения: 107
Хубаво си решила така и трябва всичко се забравя Успех

Общи условия

Активация на акаунт