Паническо разстройство - 40

  • 19 398
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 11 536
Честито Рождество Христово!
Много здраве, благоденствие, спокойствие.
Една позната ме замъкна при баба си да ми леела куршум, баячка била. Пълен смях, не знам как се навих Joy
Това преди 7-8 години, ако не и повече.

# 91
  • Мнения: 314
Споко, Дийп, аз се оправям от тук нататък!

Намалявам ремиртата на 1 от утре, ривотрила на 1/4 за 20 дни. После през ден. Но зависи как се чувствам. Че абстиненцията от бензото, не мога да я сравня с наркотичната, но в сравнение алкохолната е песен пред нея!

А ти на колко ремирта беше до сега?
Мен ме побърка от цветни сънища ... че спах спах, но не съм сигурен, кое е по хубаво - да спа сънувайки брутално или да не спа като хората Grinning
И в двата случая съм като маносан на сутринта.

# 92
  • Мнения: 17 643
има магнитни бури на 21 и 24. аз лично сънувах неприятно по цяла нощ. надявам се да е от магнитните бури

# 93
  • Мнения: 4 406
Дийп, аз почнах с 1, всичко до месец беше наред. Намалявах и бензото. После 1 и 1/2 спах. Накрая  стигнах до 2, заспивах, но и с тях привикнах.
Е, на къде повече. С по два ривотрила.
Сега спирам бензото и сложих хедонин за сън.
Иначе зависи, по някога ми е кошмар сънят. От цветен филм на ужасите в друг.
Но, не знам, дали тук го бях писала - Ще продам душата си и на дявола (атеист съм) да мога да спя.
Не съм спала  по 3 денонощия. Последният път беше 4. Губи ти се реалността, имах чувството, че плочките  се вдигат и ме удрят.
Та, предпочитам спането!

Но аз съм резистентна към много бензота и успокоителни. 23 години преодолявах социалната си фобия с какво ли не. Все пак къде ли не по света изнасях доклади.

# 94
  • Мнения: 2 769
Джери, а тревица пробвала ли си?

# 95
  • Мнения: 2 070
С това безсъние ме плашите.И за мен е проблем.Не, че съм била със здрав сън, трудно заспивам, лесно се будя, но сега е сериозно, откакто преди два месеца имах глупост  да започна антидепресантите, зарад вдигане на кръвно и хипохондрия.Сега си имам и екстри от лечението.Свързах се с психиатъра, накара ми се, че всъщност изобщо не прилагам терапията, която изписа.
Аметриптилин някой пил ли е, много ме е страх от това лекарство, не знам защо?
От включих екстрасистоли от лароксин, но последните 2-3,дни са толкова минимални, а за аметриптилин пиши, че ги предизвиква.Псито, каза, че са вследствие на тревожноста не от лекарствата.Аз не съм убедена, обаче.И понеже съм парцал от недоспиването, трябва да го пиятая вечер.Ама ако засили систолите, хептен ще изпадна в паника
Порочен кръг, как се вкарат в него?
Ми страх ме е от беста, ма си живях що годе нормално
Как се излиза преди затъне човек
Хора с опит, почакайте, че не издържам вече

# 96
  • Мнения: 314
Не и бутай такива идеи.
Това може да влоши нещата много.
При здрави психически хора се наблюдават депресии както и много други психични заболявания следствие на тревата.

# 97
  • Мнения: 2 769
При тревожни хора технически в 99% се наблюдава пък подобрение. Впрочем при здрави хора може да психясат, но при такива като нас има ползи. Аз на следващата командировка до Холандия ще докладвам дали практически е така.
Не и бутай такива идеи.
Това може да влоши нещата много.
При здрави психически хора се наблюдават депресии както и много други психични заболявания следствие на тревата.

# 98
  • Мнения: 314
Аз не бих експерементирал.
Не се знае на какво ще попаднеш и как ще ти понесе...
току виж те лепне параноята?
Трева твърдо не!

# 99
  • Мнения: 4 406
Георги, айде реших един порок да имам - алкохолът, а и мъжете, та стават два. А, защо пиша, че са пороци!?
Знам си зависимостите и колко лесно се пристрастявам!

Pali, има заглушаване, не се вдълбавай само в теб! Разходки, купонче, чаша вино! Разговори,  не за проблемите, просто така! И най-вече повече работа!

Вчера  бях на ръба на срива. Еми станах, направих тренировка, не казвам колко усилия  ми беше това.
Пийнах кафе, 2 чаши  вино. И така с пресекулки до сега.

Последна редакция: ср, 25 дек 2019, 19:41 от Jerry F

# 100
  • Мнения: 2 769
Aбе мъжете не ги броим, както и жените. Виж обаче, биричка/коняче/водчица си е пристрастяващо.

# 101
  • Мнения: 840
С това безсъние ме плашите.И за мен е проблем.
за мен е мит вече.

# 102
  • Мнения: 4 406
То нали и заместители има!
Аз не мисля, че трудно ще се отърва  от алкохола. Просто  мисъл...

А защо в бг мамма няма тема - Как да откажем алкохола, или Клуб на алкохолиците?
Не смее никой да си признае.

П.П. На мен ми помогна една тема, по-точно се подкрепяхме и отказах цигарите.

# 103
  • Мнения: 2 070
С това безсъние ме плашите.И за мен е проблем.
за мен е мит вече.
Как се справи?
Да си призная, откакто съм в джаза, спрях да живея, само страхове
За тия се стори, като ги получих след паниката, имам ли шанс да изчезнат, или мога да съм си увредили сърцето и да си умра от тях

# 104
  • Мнения: 504
Абе това със зависимостите е затворен кръг... Почваш с алкохола, защото не можеш да спиш.... после добавяш хапчетата... спираш да пиеш... после те спират да действат и пак започваш да пиеш ... и после пак пиеш, защото не можеш да спиш, заради зависимостта от хапчетата... а на другия ден пиеш хапчетата, щото те тресе паниката след изпития алкохол...
в общи линии трябва да скъсаш някъде веригата ... много ще е трудн, но е някакво начало... Sad
Иначе и аз си пийвам по празниците... по малко ама си пийвам... междувременно намалих без да искам деанксида на 1 хапче на ден, защото прости забравям да си пия второто хапче, за сега съм добре ( с някои малки изключения)... ама ще видим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт