Защо мъжете са такива?

  • 19 054
  • 577
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
То и за концентрацията не е много вярно.
В живота не съм забелязала на мъж без жена да му се влошава работата, но може и да греша.Blush

Факт. Винаги сериозните ми връзки са забавяли професионалното ми развитие. Не е само и при мен.
При мен е обратното. С която и жена да съм имал връзка, винаги ми е било много по-леко в работата, защото тогава самото усещане от взаимните чувства ме е зареждало с огромен прилив от сили и желание да върша с готовност дори иначе неприятни/тежки/уморителни дейности. Съответно и повече пари съм печелел така, защото не ми е пречело да работя по-дълго време.
 Обаче това няма нищо общо с твърдението на някои от пишещите тук в съседни теми, че "правилната жена" като с вълшебна пръчица може да направи от обикновен общак същински мастит фирмаджия с многохиляден месечен доход.

 Половият живот се отразява също благотворно на целия организъм (физическо раздвижване на мускулни групи, които в по-малка степен биват натоварвани при тренировки + повишено производство на хормони на щастието), в това число и на духовно равнище.

 Единствено може да навреди това, ако във връзката има чести караници, пилене на нерви и съмнения за нещо. В такъв случай работата спори повече, когато човек е сам и не е подложен на подобно отрицателно влияние.


Скрит текст:
Нямат цел, мечти и идея за развитие. Карат - ден да дойде, друг да мине. И като ги питаш как си представят живота след 5 години, ти отговарят в най-добрия случай с : "Ми искам да си позволявам повече неща, и да ходя по екскурзии".Joy Аман от инфантилни мъже. И аз да се оплача. Blush
Я сподели малко повече...

Ти какви цели, мечти и развитие очакваш в идеалния случай?
Ти ако си на 35-40г. (така те преценявам), предполагам мечтите и целите са ти съвсем материални - дете, дом, ако си нямаш, ако пък ги имаш - тяхното добруване.
Винаги жените ме изумяват с тяхната мания за развитие на мъжа, а те самите тъпчат в една локва години наред.

Можеш ли да си представиш твоя живот след 5г?
Аз лично не мога да си го представя, никой не е господар на утрешния ден.
Трудно ми е да си планирам лятната отпуска или организацията за следващата Нова Година, а се имам за организиран и отговорен.

Не знам, разкажи?
Това подчертаното, което ти зададе като въпрос, май е твърде неудобно за отговаряне от някои. Simple Smile


Скрит текст:
Не е съвет, а констатация. А и не стои добре в св-то честата смяна на работодател.

Пълни глупости приказваш. Едно от задължанията ми на работа е именно да наем хора и да подбирам персонал. Ами, аз като видя някой дето е стоял 7-8 години в една фирма, дори не се обаждам на интервю да го викнем. За мен това е много инертен човек, който не иска да си излиза от конфортната зона. Мен не ми трябват такива. От друга страна, ако някой сменя на всеки 3-4 месеца пак не е добре. Има си една здравословна зона от 2-3 години в една фирма ( тук говоря за ИТ бранша ). Има си фирми, които са добре извесни със това, че не могат да привличат качествени кадри. Ако видя, че даден кандидат е бил там "само за 3 месеца" - за мен това е положителен индикатор, защото бързо се е осъзнал, че там няма да може се развива/реализира.
Като изключим последния ми работодател, с когото работя вече 6 години, допреди това никога не е имало фирма, която да успее да ме задържи за повече от 2-3 месеца. Причините са били два типа: (1) или се е стигало до извиване на ръце за извънредна работа след смяната, бавене на заплатата и разни други тарикатщини и съм напускал аз; (2) или съм свършвал отлично зададената работа и после съм се оказвал "излишен" за фирмата, тъй като работата ми е да проектирам дадено изделие и когато то вече влезе в производство, вместо тъпият фирмаджия да започне разработката на още и още такива, за да се разрастне, той си зацикля и произвежда дълго време едно и също, като разкарва всички, които не са пряко заети в производствения отдел, за да остане повече за харчене по любовницата му. А после се чуди, защо след време конкуренцията го бие по продажби с по-голям и постоянно обновяван набор от изделия. Само в две от тези фирми собствениците не са имали любовници. Това е доста показателно.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 03:03 от На кака жребчето

# 406
  • Мнения: X
Въпроса е странен - защо мъжете искат да правят секс с много жени - да питаме природата. Сигурен съм, че и жените искат същото, ама мама ги е учила, че трябва да са верни, да държат мъжа изкъсо и да не хвърчат пари навън. Времената се променят обаче, и вече жената е финансово независима. Та тези глупави норми ще излетят през прозореца скоро време. Тъжно за тези, които ще видят как се живее добре, но ще им е минало времето. И аз се слагам в това число.

# 407
  • Мнения: X
Сигурен съм, че и жените искат същото, ама мама ги е учила, че трябва да са верни, да държат мъжа изкъсо и да не хвърчат пари навън. 
Маминка в старанието си да я пробута на изгодна партия и да я научи как да го държи за врата, лесно създаде от дъщеря си един емоционално изтормозен и психически осакатен Франкенщайн.

# 408
  • София
  • Мнения: 19 249
Въпроса е странен - защо мъжете искат да правят секс с много жени - да питаме природата. Сигурен съм, че и жените искат същото, ама мама ги е учила, че трябва да са верни, да държат мъжа изкъсо и да не хвърчат пари навън. Времената се променят обаче, и вече жената е финансово независима. Та тези глупави норми ще излетят през прозореца скоро време. Тъжно за тези, които ще видят как се живее добре, но ще им е минало времето. И аз се слагам в това число.
А защо татко не учи сина си да е верен?
Според мен не става въпрос за норми, а за физиология. Струва ми се, че при жените сексуалното желание има нужда от малко повече стимули.

Има един лаф: Нимфоманка е жена с желание за секс като средностатистически мъж.

# 409
  • Мнения: X
Въпроса е странен - защо мъжете искат да правят секс с много жени
Скрит текст:
- да питаме природата. Сигурен съм, че и жените искат същото, ама мама ги е учила, че трябва да са верни, да държат мъжа изкъсо и да не хвърчат пари навън. Времената се променят обаче, и вече жената е финансово независима. Та тези глупави норми ще излетят през прозореца скоро време. Тъжно за тези, които ще видят как се живее добре, но ще им е минало времето. И аз се слагам в това число.
Грешка!
Въпросът е, защо мъжете са свине, и въпреки, че са ВЪВ връзка/брак, пак се пробват да докажат какви идиоти са.
1.Свободен мъж да се пробва с различни жени, о.к.-природа.
2."Вързан" мъж да се пробва с колежките/приятелките на жена си, е гнусотия.
Ти от кои си, от първите или вторите?   Smiley

# 410
  • Мнения: 715
Толкова "мъдрост" на едно място трудно се среща, визирам open minded. Joy

# 411
  • Linz
  • Мнения: 11 619
theopenminded, няма особен прогес при теб след пускането на темата ти преди година и половина.

# 412
  • Мнения: X
Въпроса е странен - защо мъжете искат да правят секс с много жени
Скрит текст:
- да питаме природата. Сигурен съм, че и жените искат същото, ама мама ги е учила, че трябва да са верни, да държат мъжа изкъсо и да не хвърчат пари навън. Времената се променят обаче, и вече жената е финансово независима. Та тези глупави норми ще излетят през прозореца скоро време. Тъжно за тези, които ще видят как се живее добре, но ще им е минало времето. И аз се слагам в това число.
Грешка!
Въпросът е, защо мъжете са свине, и въпреки, че са ВЪВ връзка/брак, пак се пробват да докажат какви идиоти са.
1.Свободен мъж да се пробва с различни жени, о.к.-природа.
2."Вързан" мъж да се пробва с колежките/приятелките на жена си, е гнусотия.
Ти от кои си, от първите или вторите?   Smiley

Вързани може да са само животните, дето теглят каруцата или ралото.

# 413
  • Мнения: 17 407
Въпросът е защо вързаните мъже, продължават да бъдат държани вързани, въпреки че са свине. Искам да кажа, не са оставяни свободни, на фона на прасешката си природа.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 07:33 от Дренка

# 414
  • Linz
  • Мнения: 11 619
theopenminded, няма особен прогес при теб след пускането на темата ти преди година и половина.

Погледни малко вътре в себе си. Когато нямаш какво да кажеш, нападаш персонално. Хубаво ли ти е така Simple Smile
С какво съм те нападнала?
Обръщам ти внимание, че няма промяна в мисленето ти- т.е. продължаваш да търсиш навън, вместо навътре (както те посъветвах тогава). Което пък означава, че не можеш да очакваш положително развитие в ситуацията на наедовлетвореност, в която писа, че се намираш. В същото време се засегна от мнението ми, а реакцията ти потвърждава, че не греша. Егото ти е все още голямо и ти пречи да намериш това, което търсиш.
Не искам по никакъв начин да те критикувам или да ти давам акъл, не ме разбирай погрешно. Просто като прочетох поста ти направих паралел с темата ти и пиша това съвсем приятелски. Ако не ти харесва, можеш да го игнорираш.

Колкото до мнението ти по темата... Пишеш от името на всички мъже, но дали не проектираш своите представи върху останалите? Защото аз мъжете (както и жените) не ги виждам еднакви- всеки е на различен етап в еволюционното си развитие. Някои са спряли да търсят това, което им липсва в постоянно новите усещания, хора и ситуации, защото опитът ги е научил, че няма да го получат от никой друг, а трябва да го открият в себе си. А за това им е нужен един-единсвен човек, който отразява тяхната същност най-добре. Т.е. и хиляда жени да минеш, пак няма да намериш удовлетворението, което може да ти даде само една, но правилната. Но всичко в тоя живот е на принципа проба-грешка, а научаването на уроците обикновенно е болезнено, особено ако и съпротивата е голяма.

# 415
  • Мнения: 17 407
Сега го прати в темата за компромисите, за да се научи веднъж завинаги как се избира точната жена. А как да разбере коя е правилната, като на първа среща му говорят за дължимата вярност, и разни други елементи от минималния изискуем пакет, за да има въобще приказка за отношения, по типа на “връзка” - това може би са незначителни подробности. Важното е мъжът да си затвърди, че той е повреден.
Simple Smile

# 416
  • Мнения: X
SaRaNia, знам, че си добронамерена, но в случая почна да лепиш етикети, и да обясняваш кой колко е напреднал, и както писа Дренка, да затвърдим идеята, че дадено мислене е повредено.
Ако искаш да помогнеш, пиши на лични, иначе по темата, моето мислене е моето мнение. Не обобщавам, просто фактите са, че стереотипа е мъжа е прасе, жената е вярна. И този стереотип много добре ще го видиш тук във форума. БГ татко не съм чел, май няма, но в разговорите ми с мъже има един стереотип, че повечето жени са меркантилни същества. Не съм съгласен, има и такива и други. Та стереотипите ме палят Simple Smile И кое е добро и кое лошо, какво трябва да прави мъжа и жената, как да я гледа в очите, да слушка и да носи пари. Еми каквото си търсят жените, това ще намерят, но цената е "кастриране" на мъжа, а после, защо не са щастливи.

# 417
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз да лепя етикети? Сакън. Иначе съм съгласна. Светът ще е по-добро място ако няма стереотипно, кутийно мислене, предразсъдъци, конформизъм, ограничения. Но хората имат нужда да се идентифицират с нещо, поне на този етап.
Няколко пъти пиша и ми изчезва написаното. Спи ми се и не знам какво натискам. Пък не мога да спя. Остарявам. А беше време когато дъртите бяха смотани и не разбираха живота...
Лека нощ!
Пп Мъжете са такива заради жените- елементарно!

# 418
  • Мнения: 715
Напълно подкрепям последните постове на Сараниа. Интересно за какво "кастриране" на мъжете пише open minded? Изискването за вярност ли е кастриране? Това да имаш човек до себе си, който може да си контролира нагона, а не някоя разгонена маймуна, в това ли се състои кастрацията?

# 419
  • Мнения: 17 407
Проблемът е, че контролиращият нагона съобразно изискванията на  съпругата човек, често извън семейното огнище си е баш разгонената маймуна, от която тя толкоз се гнуси. Вие всъщност знаете ли за кого точно се жените, и кого се мъчите да контролирате? Човекът, или маймуната? Simple Smile
То и с децата е така - котенца вкъщи, навън - диваци. Защо ли?

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 00:13 от Дренка

Общи условия

Активация на акаунт