Свекърва ми глезе прекалено децата.

  • 2 344
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте. Видях, че има подобна тема, но е доста от давна. Имам голям проблем, с който не мога да се справя, нямам подкрепа от мъжа ми никаква.Дори  напротив. От месец и половина свекърва ми живее с нас в чужбина и прекалено много глези децата ми., особедно баткото. Те са на 2 и на 6 години.Аз се опитвам да изградя някакв режим, а тя го нарушава, когато се опитам да кажа говори на пук, или казва на детето е майка ти не дава, майка си питай и по този начин ставам аз лоша в очите им. Вместо да ме подкрепи и да каже така е правилно баба, майката знае най добре кое е правилно за децата, тя го настройва против мен.Хора  кажете как да се справя? Ще ви дам и примери: Аз искам момчето ми да си спи на леглото, да бъде по самостоятелен ,както до сега е бил и не съм толкова жестока от време на врвме му разрешавам да спи с нея , но тя се сърди, когато му кажа че вече е време да си спи на леглото, детето започва да плаче иска при нея , защото до 00:00 часа гледат телефона , говорят си, гледат клипове и е ясно , защо детето плаче и иска с нея, а тя казва е майка ти не дава тя казва кой къде ще спи. Идва време за обяд, детето взима вафла пред нея, тя мълчи, аз му се карам, че първо трябва да обядва и тогава може да яде десерт, той се сърди тръшка тя пак майка ти. Когато бяхме сами му разрешавах таблет по час час и половина на ден, от както баба му е тука е постоянно ту с нейния телефон ту с таблета, какво да правел цял ден бил затворен и детето чува и се инати. От както е родена малката , баткото много ревнува и аз всячески се старая да му обясня, че не трябва така ,че му е сестра и такива неща , а оня ден баба му вика с извинение ,, да ядеш на сестра си гъза,, представяте ли си , да го дразни уж на майтап и детето се нацупи, защо така ми казваш , не я искам искам да съм само аз , държи се агресивно със сестра си от ревност , всяла съм му някакв страх от това, че ако не си мир зъбите сутрин и вечер и, ако прекалява със сладкото ще му се развалят зъбите и ще ходи на зъболекар и веднъж той го беше страх да изяде един Киндер допълнително и казва защо, а тя не е толкова страшно бабо всеки човек има кариес , представяте ли си 😮... хора много са примерите , но ако тръгна да пиша никой няма да прочете толкова дълъг пост. Дайте съвет какво да правя ???Проблема  е наистина сериозен и искам наистина сериозни съвети, имам огромна нужда от тях !!!

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 08:18 от FBID100001161031337

# 1
  • София
  • Мнения: 23 096
Купи билет за връщане в Бг на свекърва ти и обърши два шамара на мъжа ти, без да му обясняваш защо.

# 2
  • Мнения: 3
Няма такав вариянт. Отнносно отношенията с мъжа ми аз съм си приела мястото на жена, старая се да го уважавам и да се разбираме, нооо специално по тази тама той мисли, че майка му е права, по знаеща, аз се вживавям в отглеждането ка децата , правила съм се на супер мама и такива неща ...

# 3
  • Мнения: 445
Каква е целта на пребиваването на свекървата? Ако е там да се грижи за децата, което е равно на това да участва във възпитанието им- не ти трябва.
То нейното не е глезене, лоша инфлуенция бих го нарекла.

# 4
  • Мнения: 507
Обясни, че ти си майката и ти казваш какво да се случва. Опитай се да й обясниш, че това което прави не е правилно. Или както предложи една съфорумка, купи й еднопосочен билет за връщане в Бг. Наистина ситуацията ти изглежда трудна, дано се справиш.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 104
Кое е мястото на жената?! Що за архаично изказване? Съжалявам, но при положение, че мъжът ви одобрява, а шанс свекървата да си замине-няма, аз не виждам светлина в тунела. Още по - лошото е, че губите респект пред децата си и е въпрос на време изобщо да престанат да ви зачитат.

# 6
  • Мнения: 3 769
Ами щом си си приела мястото на жена, значи търпиш, мълчиш и подаваш ръка за още. Отпускаш тука парата като много ти дойде нанагорно и така.

Ако не беше застинала в мисленето си в 18ти век, щях да ти дам друг съвет.

# 7
  • Мнения: 3
Аз съм християнка и се стремя да бъда смирена и добра съпруга. За това писах, че си знам мястото и се старая да уважавам и ценя съпруга си , но това в никакъв случай не означава , че бих стояла да ме бие или да ми вреди по някакав непоносим за мен и децата ми начин , но не мога и да се съглася, че при най малкия проблем и моя несгода трябва да си събера багажа и да си разбия семейството.Не мисля, че проблема ми с майка му трябва да се отразява върху отношенията ни.Но уви! В нашия случай е така, защото майка знае по добре, майка е живяла повече и т.н.  Но темата е съвсем друга, просто исках да защитя изказването си по горе, в момент на слабост 😊Свекърва ми е тук, защото и се отвори добра възможност за работа. Аз в момента съм в майчинство ИС и гледам децата.

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 09:39 от FBID100001161031337

# 8
  • Мнения: 1 907
Щом си знаеш мястото и си добра християнка с все литургии, дай и другата буза и почитай свеката. Ръка и целувай. Уж си смирена, пък се дразниш, не е добре това, чадо!
Аз, защото не си знам мястото, бих и теглила две-три още по средата на първия абзац, но не са по канон. На сина ѝ- повече.

# 9
  • Мнения: 10 801
А свекърва ти дали е добра и смирена християнка? Какво казва Библията за отношенията снаха-свекърва? Казва ли ти дебелата книга да я оставиш да ти се качи на главата и да ти развали семейството? Я, вземи излез от Библията и ела в реалния живот...
Съветът е ясен, озъбваш се и поставяш всички на мястото им. Това са твоите деца и ти определяш как ще бъдат отгледани. Ако религията не ти го позволява, ходи на църква и дано Бог ти помогне, но се съмнявам...

# 10
  • Мнения: 276
И аз бих те посъветвала като другите момичета да я поставиш на място. Щом ти живее в къщата, ще се съобразява с твоите правила и ще възпитава децата ти според твоите разбирания. Директно й правя скандал. И на милото няма да му се размине. Ако трябва я заплаши, че ще я изгониш на квартира. Да се оправя сама. Заплаши я и гледай да си убедителна. А детето го дръпни настрани и се опитай да го настроиш на своя страна, като например, че мама го обича много повече от баба и затова не разрешава да се яде много шоколад и подобни работи. По този начин може и да успееш поне малко да го настроиш против нея. Подло е, но тя си го заслужава.

# 11
  • Мнения: 7 263
Нещо ти са объркани представите за семейство, смиреност и християнство. Не е това, да знаеш. Няма свекървата място при вас. Говориш с мъжа си и си твърда.

# 12
  • Мнения: 450
Имам малко опит в тази насока,обяснявай постоянно,какво според теб е правилно и накрая ще те чуе.На мен ми трябваха около шест месеца и накрая е на моето мнение.Успех

# 13
  • София
  • Мнения: 409
Това че свекървата те използва за оправдание " Майка ти не дава......", не трябва да те притеснява. Да, ти си майката и ти така преценяваш, не се притеснявай от реакцията на децата. Ти си им родител за да ги възпитаваш преди всичко. Няма да изгубиш любовта им само защото държиш да се съобразяват с правила.

# 14
  • Мнения: 7 006
Говори с детето повече и повече му обяснявяй.
Когато баба му се намеси с усмивка я отбичваш и омаловажаваш думите и.
Например,репликата с кариесите.
Усмихвам се към детето и казвам "Не обръщай внимание на баба,тя е много добра,но не знае и не разбира.По тяхно време,не са имали информация за много от болестите,но ние живее в други времена и знаем много повече.Ела да ти пусна клипче в Ютюб да видиш какво казват зъболекарите..А може и на баба да го пуснем,да го гледате заедно,че и тя да се научи,да си пази зъбите по-добре.."
Или му обяснявам как мозъка му прегрява от многото боравене с таблети и телефони,наблягам на това,че баба е много добра и много го обича,за това всячески се старае да го забавлява,но тя просто не знае какво причиняват технологиите,защото.. отново пея рефрена "баба е живяла в други времена,тя дори не е имала таблет,нито телефон,и въобще няма как да знае,че те увреждат детския мозък,ти нали не искаш да ти се увреди мозъка?Хайде да пуснем на баба клип да чуят докторите какво казват за вредата върху мозъка и тогава сигурна съм,че баба ще измисли други игри,няма да настоява да те увреждат с телефона..
Яка промивка,че бабетката е добра,но невежа и неинформирани,лапето само ще спре да я слуша.

Общи условия

Активация на акаунт