Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 627
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Няма нужда от канал за фурна с пиролитично почистване.Вече 10г имам такава фурна(Siemens) и съм много доволна от пиролизата,никак не обичам да чистя фурна,а и препаратите са агресивни,миризливи,една химия по-малко дишам.Пускам пиролиза когато фурната е силно замърсена,няма ограничение за 1-2пъти годишно.

# 61
  • Мнения: 40 868
Няма нужда от канал за фурна с пиролитично почистване.Вече 10г имам такава фурна(Siemens) и съм много доволна от пиролизата,никак не обичам да чистя фурна,а и препаратите са агресивни,миризливи,една химия по-малко дишам.Пускам пиролиза когато фурната е силно замърсена,няма ограничение за 1-2пъти годишно.
А горе долу какво се разбира под "силно замърсена"? Питам, защото моята фурна е на година и половина, но не я ползвам много интензивно и общо взето ми изглежда чистичка. По вратичката и стъклото няма нищо, а по ламарините вътре има малко пръски, ама не се виждат много и не са кой знае колко. И не ми се пуска пиролизата без смисъл, ама и се чудя дали не е време...

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 40 752
А за самата фурна, която показах, какво мислите?

# 63
  • Мнения: 5 080
Ако гледате "Черешката на тортата" обърнахте ли внимание на котлона на Мис България 2015 Thinking 
явно не е от лоша хигиена на домакините да се получат петна на плочата.
Не че това ме успокоява де, но е факт. На моите нови котлони при първото пръскане на олио извън тигана станаха от ония петна за които ви питах назад в темата. Чистих, брисах, изчаках първо да изстинат този път. ....но си стоят като машинно масло във вода изглеждат. Остана да накисна с Меглио, обаче то си изглежда като непочистваемо....

# 64
  • Мнения: 20 161
Аз се впечатлих от конденза от вътрешната страна на горните шкафове, които ги забърса с кърпа Rolling Eyes

# 65
  • Варна
  • Мнения: 926
Ако гледате "Черешката на тортата" обърнахте ли внимание на котлона на Мис България 2015 Thinking  
явно не е от лоша хигиена на домакините да се получат петна на плочата.
Не че това ме успокоява де, но е факт. На моите нови котлони при първото пръскане на олио извън тигана станаха от ония петна за които ви питах назад в темата. Чистих, брисах, изчаках първо да изстинат този път. ....но си стоят като машинно масло във вода изглеждат. Остана да накисна с Меглио, обаче то си изглежда като непочистваемо....
Моите стават така, с нож за плотове (на Лидл) и циф изчезнаха. А аз мислих, че са повредени и нищо не мога да направя.
Едните стояха като петна от масло, а другите като шупли.

# 66
  • Мнения: 292
Здравейте,
моля за препоръка за техника ( фурна за вграждане, керамични котлони - 2-ка и миална машина свободностоящата за сега), колебая се между Gorenje и Electrolux Simple Smile

# 67
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Здравей Надя,

От доста години имам Електролукс /плот и фурна/ и съм страшно доволна. Сега правя кухня и ще си ползвам "старата" фурна. Котлоните си работят перфектно, но ще ги сменям, защото са 2 газови и  2 керамични, а искам индукция.  Горенье не съм полвала и не мога да дам коректно мнение.
Успех  в избора!

# 68
  • Мнения: 351
От 10 години съм с фурна и плот 4 ка за вграждане на Електролукс. Много съм доволна. В нашите същите, но на АЕГ. На 5 г. смениха само крушка на фурната, която им струваше 50 лв.Функциите и на двете марки са почти еднакви, но АЕГ е идея по-скъпо и по пипната от към дизайн. Сестра ми и тя е с АЕГ от доста години. Не се е оплаквала. Само ако мястото ви е малко разбирам двойка плот, но инъче за мен е по- добре 4ка.Гледайте по-дългата гаранция. Скоро купихме сушилня Горене и също съм много доволна, но нямам наблюдения над други уреди на тази марка. Някъде бях чела за гръмнали стъкла на фурни Горене.
За съдомиялна - в нас е АЕГ за вграждане на 10г. Правихме ремонт веднъж на някаква платка - 60 лв. Да чукам на дърво нямам проблеми с неизмити, неизсъхнали или замазани съдове. Пиша за съдомиялната, защото тя е “посестрима” на Електролукса и функциите са аналогични.

# 69
  • Мнения: 786
Аз съм с Горенье. От котлоните съм доволна, имам 4-ка, 13-та година работи безотказно. Скоро ще я сменям, защото все пак се поиздраска на най-употребяваните котлони, пък и ще сменям и кухнята, но не ми е никак спешно. Даже може да си сложа пак тази плоча, пък да ги сменя нататък. Обаче печката- в началото беше супер, телескопични държачи, вентилатор и т.н., работеше си чудесно, хубав дизайн, но след 2-3г. нагоря дъното, почна да пече неравномерно, накрая изгоря долен реотан (или горен, не помня). Поправихме я и започна едно падане на бушона - не мога да усна едновременно котлон и фурна. Ужас. Сега съм в чудо какво да правим. То е ясно, че ще се сменя, но не ми се искаше още... Макар и тя да е на 13 г. Майка ми има двойка котлони Горенье, не съм им фен - страшно загрява сензорите, направо не могат да се пипнат. Нейният е на 11 г., но отначалото си е така. Освен това, не може да сложиш две тенджери (голяма и по-малка) - пречат си. Може едно джезве (или подобно) и една тенджера. Ама то май с всички двойки е така. Освен това чувам, че Горенье много са развалили качеството по принцип последните години - дали е така, не знам от личен опит, моите всички уреди са от 13 г. А, да, хладилникът ми беше Горенье - на 2-3 година почна да прави лед на гърба - първо малко, после направо буци. Не можело да се поправи - нещо с дефект на задната стена или какво там беше. Иначе беше много красив и функционален, ама какво от това като се прецака бързо. Търпяхме си го така няколко години (доста!) и преди 1 г. и нещо го сменихме с ЛГ, от който съм мноооого доволна. Така че, лично аз Горенье не бих си взела вече.
За Електролукс - нямам опит.

# 70
  • Мнения: 40 868
Каквото и да изберете си е до късмет, но има нещо дето си зависи само от вас - вземете индукционни, не нагряващи.

# 71
  • Мнения: 351
И аз съм на мнение, че е до късмет с техниката. Индукционни съм нямала, но явно имат плюсове, щом са и по- скъпи. А за миялна пишете за сега ще е свободно стояща. Аз нямах пари, когато правихме кухнята, да си купя миялна, но майстора ми предвиди мястото и вратичка за вградена. След година я купихме, а до тогава ползвахме като шкаф.Аз съм за вградени уреди.

# 72
  • Мнения: 786
И аз съм на мнение, че свободностоящата миялна може да развали цялата кухня. Само свободностоящ хладилник ми харесва. Но всеки си знае защо. Обмислете го добре сега, че да не съжалявате после. Кухня не се прави често.

# 73
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Ние отскоро сме с индукционни котлони ,почти 2 месеца и съм страшно доволна,наистина са несравними с другите типове котлони относно бързина и прецизно моментално корегиране на темпертурата на готвене.

Миялната ни по принуда е свободно стояща,кухнята заварихме готова и на мястото на миялната имаше пералня.Аз препочитам вградена,но нямах време да търся същите плоскости и тепърво да правим вградена.Избрах миялна,която да пасне като размер на свободното място и да се връзва като цвят с другите уреди,не е това което аз бих искала,но засега ме устройва.
Скрит текст:

Ако тепърва правя кухня бих направила всички уреди вградени .Бих избрала и други цветове за шкафовете и пода.

# 74
  • Мнения: 298
Здравейте , моля за мнение и съвет
дойде време да сменям готварската си печка и видяхме, че някой от тях са с ,, каталитични панели ,, за по -лесно почистване .  Запознахме се с техническата част на нещата , но ми е по -важна практическата .  Ако някой има или ползва такава фурна ,  може ли да сподели мнението си .  Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт