Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 274
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 134
Коя от двете е по-добра? Бош-а е по-икономичен, а като машини?
https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-aeg-ffb-41600-zm
https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-bosch-sms46aw01e

# 526
  • Мнения: 1 090
Виж на живо Боша да не е с пластмасово дъно, нямам им много доверие на моделите с такова дъно. Някой друг да сподели мнение относно този въпрос.

# 527
  • Мнения: 2 134
Виж на живо Боша да не е с пластмасово дъно, нямам им много доверие на моделите с такова дъно. Някой друг да сподели мнение относно този въпрос.

Точно така се оказа при Бош-а - с пластмасово дъно е и затова поръчах АЕГ-то.

# 528
  • Мнения: 120
А какво означава " Връзка с топла вода до 60°C"

# 529
  • Мнения: 2 134
В крайна сметка взех тази:
https://www.technopolis.bg/bg/Svobodno-stoyashti-s%C3%A0domiyaln … F5555LOX/p/688337
Утре ще я доставят и монтират.

# 530
  • Мнения: 13 191
А какво означава " Връзка с топла вода до 60°C"
Че може да се свърже към топлата вода, ако сте със парно. Така намалява сметката за тока. Но тмпературата на топлата вода не трябва да надвишава 60 градуса.

# 531
  • Мнения: 12 158
А какво означава " Връзка с топла вода до 60°C"
Когато ползвахме топла вода от ТЕЦ, имахме такава пералня. Входящата вода е през два входа, топла и студена. Съдомиялната регулира температурата на водата от двата входа и ѝ е необходима по-малко енергия за подгряване, икономисва се от ток, както е писала papi6. В момента я ползвам в лятната къща, само единия вход е свързан и си работи като обикновена пералня.

# 532
  • София
  • Мнения: 1 874
Моята първа пералня - преди 28 години, беше такава- "Вятка" се казваше, руска. Оттогава не съм срещала подобна, а ми искаше да намеря такъв вариант. Мисля, че се пести и от времето за подгряване на водата.

# 533
  • Мнения: 1 534
Извинете за невежеството ми,не съм чела темите,сега решихме да купуваме миялна и от няколко дни следя темата,но каква е разликата че е с пластмасово дъно?
Понеже и аз бях харесала една съдомиялна на Бош ,но нз дали е същия модел  който са показали в линка .
Изобщо незнам каква трябва да бъде,гледам да е с дълга гаранция .
https://www.technopolis.bg/bg/Svobodno-stoyashti-s%C3%A0domiyaln … S46KI01E/p/683933
Ще се връщам са чета темите назад,имам 1 седмица да избера .
Като цяло за марка съм се спряла на Бош.

# 534
  • Мнения: 2 134
Тази, която си показала, не е тази, която показах аз - твоята е със 100 лв. по-скъпа, но мисля, че също е с пластмасово дъно. Вчера огледах няколко в магазина от този ценови клас и ми направи впвчетление, че са с пластмасови дъна.
Ако откриеш снимка на вътрешността на миялната, пластмасовото дъно също си личи, или пък виж направо в магазина.
Може и да са надеждни тези, с пластмасовите дъна, не знам. Но едно е вътрешността да ти е едно цяло - стомана, друго - от две части - стомана и пластмаса. Щом има два материала и “шев” между тях, това за мен е предпоставка за по-лесно дефектиране (теч например) на уреда след време.
Това е моята логика, нека все пак запознатите да се произнесат.

# 535
  • Мнения: 120
Здравейте, какво бихте казали за тази съдомиялна, заслужава ли си https://www.emag.bg/sydomijalna-bosch-12-komplekta-5-programi-kl … 02e/pd/DMGVW2BBM/

# 536
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Velina_p, какво стана с твоята машинка?
Слагам таблетката на дъното на машината .Засега изглежда всичко наред.
Относно тази грешка F6EC,не ми се е показвала повече.Рестартирах машината ,като изключих от контакта.

# 537
  • Мнения: 131
Здравейте, да се похваля Simple Smile и аз си купих съдомиялна  Neff . Бихте ли ми казали как да процедирам при първо пускане. На кратката инструкция пише да я пусна само с вода без да съм сложила сол и всичките екстри ,а на втората пише да напълня  с вода отделението за солта  и тогава да изсипя солта и да я пусна .Та как да процедирам ,с какво да я заредя  и на каква програма да я пусна ? Благодаря

# 538
  • Мнения: 12 158
Чети и спазвай пълната инструкция. Зареди само сол, преди първото пускане, след това гланц, няма нужда от него, ако ще ползваш таблетки. Регулирай нивото на сол и гланц, както е описано в инструкцията, според твърдостта на водата.
Аз лично съм от тези, които въпреки, че ползват таблетки, никога не оставям машината без сол. Няма да навлизам в подробности и да започвам безкрайния ни спор в темата за живота на йонообменника и омекотяването на водата. Живея в район, в който водата е от твърда до много твърда.

# 539
  • Мнения: 131
Чети и спазвай пълната инструкция. Зареди само сол, преди първото пускане, след това гланц, няма нужда от него, ако ще ползваш таблетки. Регулирай нивото на сол и гланц, както е описано в инструкцията, според твърдостта на водата.
Аз лично съм от тези, които въпреки, че ползват таблетки, никога не оставям машината без сол. Няма да навлизам в подробности и да започвам безкрайния ни спор в темата за живота на йонообменника и омекотяването на водата. Живея в район, в който водата е от твърда до много твърда.
Въпроса е ,че имам две инструкции, едната да пусна съдомиялната без нищо на някаква програма ,а втората да напълня отделението с вода ,след това със сол и тогава да пусна някаква програма.Та какво да правя ?

Общи условия

Активация на акаунт