Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 080
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 133
Ние сме без чекмедже, като на горната кошница от 2-те страни има поставки, които могат да се вдигат. Като са пуснати се слага всичко върху тях - чаши от кафе, чай, прибори, а отделно има и кошница долу. Сега ако трябва да избирам - пак ще е без чекмедже. Има достатъчно място и горе, и долу. Предния път се наложи 2 тави, тенджера и тиган да са долу, и горе бяха всички чинии. Не съм сменял нивата досега - не е имало нужда. Съдомиялната e Бош, 60 см.
Здравейте ,от кога я имате ,доволен ли сте и какъв модел е ? Благодаря
От 20-25 дни. Модела е Bosch SMV46CX04E, а за доволното ... - много. Събира много, може да се регулират мн. неща - височина на горната кошница, сгъваеми стойки за чинии - 2 броя долу, а горе може да се сгъват или да им сменяш височината на тези от дясната страна 2 поставки - там  се събират дори чаши . А от ляво има  1 поставка за ножове, черпаци и др. дребни неща, тя не се сгъва, но се повдига наполовина ако има нещо по-високо под ней. За програмите - има 6. Еко, авто, чаши, силно замърсени тенджери и тави, половин зареждане само в горна кошница и предизмиване. Отделно си има програма за миене на самата машина, отложен старт - 24 часа, пестене на време, допълнителна опция за хигиенизиране на съдове - води се а и е нарисувано бебешко шише. Но за сега не съм видял какъвто и да е недостатък. Дори има опция за отвеждане на парата в канализацията след края на програмата - само трябва да се активира, и абсолютно никаква пара няма като се отвори веднага след края на програмата. Надявам се да съм бил полезен и изчерпателен.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 871
Доктора 46, моята съдомиялна е Горение, на 20 години, но отвътре изглежда точно като Вашата, а и програмите, които споменавате, са същите,с изключение на бебешкото шише. Интересува ме как се поставят приборите горе вляво, ако може да снимате тази част, тъй като ми се струва, че има опасност от струята да се измъкнат. Може и да греша Simple Smile На долната кошница сгъваемите стойки съм ги свалила за тенджери и тави, но ми се ще да махна и стойката за приборите. В моята има две такива, едната още веднага е махнах.

# 152
  • Мнения: 131
Ние сме без чекмедже, като на горната кошница от 2-те страни има поставки, които могат да се вдигат. Като са пуснати се слага всичко върху тях - чаши от кафе, чай, прибори, а отделно има и кошница долу. Сега ако трябва да избирам - пак ще е без чекмедже. Има достатъчно място и горе, и долу. Предния път се наложи 2 тави, тенджера и тиган да са долу, и горе бяха всички чинии. Не съм сменял нивата досега - не е имало нужда. Съдомиялната e Бош, 60 см.
Здравейте ,от кога я имате ,доволен ли сте и какъв модел е ? Благодаря
От 20-25 дни. Модела е Bosch SMV46CX04E, а за доволното ... - много. Събира много, може да се регулират мн. неща - височина на горната кошница, сгъваеми стойки за чинии - 2 броя долу, а горе може да се сгъват или да им сменяш височината на тези от дясната страна 2 поставки - там  се събират дори чаши . А от ляво има  1 поставка за ножове, черпаци и др. дребни неща, тя не се сгъва, но се повдига наполовина ако има нещо по-високо под ней. За програмите - има 6. Еко, авто, чаши, силно замърсени тенджери и тави, половин зареждане само в горна кошница и предизмиване. Отделно си има програма за миене на самата машина, отложен старт - 24 часа, пестене на време, допълнителна опция за хигиенизиране на съдове - води се а и е нарисувано бебешко шише. Но за сега не съм видял какъвто и да е недостатък. Дори има опция за отвеждане на парата в канализацията след края на програмата - само трябва да се активира, и абсолютно никаква пара няма като се отвори веднага след края на програмата. Надявам се да съм бил полезен и изчерпателен.
Много Ви благодаря

# 153
  • Мнения: 131
Аз също съм с Воsch вече 9 месеца и съм много доволна. Отваряла съм я и веднага щом свърши, и след 1 час, и на другия ден и съдовете винаги са сухи. Никъде в упътването не се споменава да е със зеолит.
Здравейте ,може ли модела ?Благодаря

# 154
  • Мнения: 133
Доктора 46, моята съдомиялна е Горение, на 20 години, но отвътре изглежда точно като Вашата, а и програмите, които споменавате, са същите,с изключение на бебешкото шише. Интересува ме как се поставят приборите горе вляво, ако може да снимате тази част, тъй като ми се струва, че има опасност от струята да се измъкнат. Може и да греша Simple Smile На долната кошница сгъваемите стойки съм ги свалила за тенджери и тави, но ми се ще да махна и стойката за приборите. В моята има две такива, едната още веднага е махнах.
Малката преграда в средата е сгъваема. Не събира много, но ако имаш доста обемисти неща наведнъж става за няколко прибора. Ние основно за черпаци и решетъчни я ползваме.

# 155
  • София
  • Мнения: 1 871
Благодаря! Аз нямам такава.

# 156
  • София
  • Мнения: 12 006
Моля, ако искате да цитирате такива чаршафи ползвайте скрит текст, ако пишете от мобилен телефон изписвате [ spoiler ] цитиран текст [ /spoiler ] без интервал между скобите и буквите в тях.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Някой с Бошка има ли като моя проблем на 4-5 измивания да светва датчика за сол? Започнахме да я ползваме през декември - за първи път светна след почти 2 месеца, после след 10 дни, сега още по-често...
Иначе много съм доволна от машинката, тиха, измива добре, мисля, че чекмеджето е много полезно и не заема място като кошницата. Не бих я заменила с друга, по-евтина марка, още повече че разликата в цената е ок. 200-300 лв.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 006
Някой с Бошка има ли като моя проблем на 4-5 измивания да светва датчика за сол? ...
Да не би да я допълваш с прекалено малко сол? Или да не затваряш добре капачката на солта и тя да изтича по време на миене?

# 159
  • Мнения: X
Когато ти светне датчика, колко сол допълваш? Преди да поставиш капачката, забърсваш ли добре, да няма остатък по винта?

# 160
  • Мнения: 3 096
Солта задължителна ли е при таблетки 3 в 1 (някакви all in one на ДМ, Феъри Платинум) и мека вода?

# 161
  • София
  • Мнения: 12 006
Солта задължителна ли е при таблетки 3 в 1 (някакви all in one на ДМ, Феъри Платинум) и мека вода?
Прочети страница 1 на темата. Виж какво пише на състава на таблетките - дали има сол. Помисли си дали ползваш функция таблетка, мултитаб или както там е кръстена, ако изобщо имаш такава на машината и какво прави (изключва) машината при включена такава опция, после пак прочети цялата първа страница. Ако те мързи гореописаното - не ползвай таблетки, а отделно сол и препарат.

# 162
  • Мнения: 40 691
Вече близо две години си ползвам миялната и никога не съм слагала сол. Реших така след като изчетох упътването, де. Настроила съм я на най-меката вода.  Живея в София, за протокола.

# 163
  • Мнения: 3 096
Ох, и аз четох упътването, ама може да е било малко по диагонал...А първия пост го четох във връзка с това, че сме загубили тест-лентата за твърдостта на водата, но не съм се сетила да се върна да прочета относно солта Grin

# 164
  • Мнения: 13 182
Да.
Сол винаги се слага.

Общи условия

Активация на акаунт