Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 160
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Аз пак да се върна на въпроса чекмедже или кошница за прибори. До колкото разбрах от до тук прочетено,когато има "кошница за прибори" се заема от мястото в долното чекмедже и за това по-добре е "чекмедже за прибори". Сега обаче чета упътване на един Bosch и там нещата са обяснени по друг начин.Ако е с "чекмедже за прибори" се заема от цялото пространство за сметка на горната кошница,а не само един кът от нея както е при "кошница за прибори" в долното чекмедже.Малко объркано стана,дано се разбира въпроса ми.


Чекмеджето на приборите е свиваемо, така че не пречи на средната кошница, ако има обемист съд. А от моя 6 месечен опит много рядко ми се е налагало да имам обемисти съдове във втората кошница. Предимно ги слагам в долната кошница.

# 346
  • Мнения: 3 488
Аз по стечение на обстоятелствата към момента работя с 3 уреда - най-удобна е 3-тата кошница, която е за само за прибори.
Поне за мен.
Първата ми машина имаше стандартна кошница за прибори в най-долната част, но това заема място, а и не е удобно, когато се поставят по-дълги лъжици.

# 347
  • Мнения: 40 857
Аз съм доволна от кошницата - мога да я преместя на друго място или да я махна изобщо заради някоя тава. Големи лъжици слагам на страничните рафтчета. Не съм имала чекмедже, но ми изглежда досадно подреждането, докато в кошницата само пъхаш и готово.

# 348
  • Мнения: 3 488
Идеята е, че чекмедже+кошница (за всеки, както иска). Аз имам още 2 малки кошници и на второ ниво+чекмеджето и една стандартна на първо ниво.
И не, не е досадно, нито е бавно подреждането на приборите в чекмеджето, аз не си играя - просто ги слагам, дюзите измиват всичко идеално.

# 349
  • Мнения: 11
Нека не се забравя факта, че кошница може да се купи винаги отделно. За това по-добре да бъде с чекмедже и човек ако си реши да си купи допълнително кошничка. Мисля че е по-логично.

# 350
  • Мнения: 138
Имам следния въпрос: взех си Бош SPV66TX01E, но в магазина не се сетих да питам за вратичката. С усилие я отварям и не стои отворена, ако не издърпам кошницата за тежест.  Да не би защитата за деца да е активирана?
От книжката  така и не мога да разбера как се деактивира.

# 351
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз имам две кошници. Една даже не знам къде съм я прибрала. Спокойно си я местя или вадя в зависимост от натовареността на машината в момента.

# 352
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Имам следния въпрос: взех си Бош SPV66TX01E, но в магазина не се сетих да питам за вратичката. С усилие я отварям и не стои отворена, ако не издърпам кошницата за тежест.  Да не би защитата за деца да е активирана?
От книжката  така и не мога да разбера как се деактивира.

Аз имам същата и вратичката наистина се отваря трудно и не може да стои отворена при всякакво положение, а само на няколко нива.  Докато не се монтира "мебелната" вратичка,  може да стои само в напълно отворено
 или затворено положение.  За защита от деца, дори не съм прочела, защото сме само възрастни.

# 353
  • Мнения: 138
Имам следния въпрос: взех си Бош SPV66TX01E, но в магазина не се сетих да питам за вратичката. С усилие я отварям и не стои отворена, ако не издърпам кошницата за тежест.  Да не би защитата за деца да е активирана?
От книжката  така и не мога да разбера как се деактивира.

Аз имам същата и вратичката наистина се отваря трудно и не може да стои отворена при всякакво положение, а само на няколко нива.  Докато не се монтира "мебелната" вратичка,  може да стои само в напълно отворено
 или затворено положение.  За защита от деца, дори не съм прочела, защото сме само възрастни.
Наистина съдомиялната ми е за вграждане, но докато направим ремонт на кухнята ще я ползвам така.

# 354
  • Мнения: 1 117
Спокойно, като ви сложат декоративната част отпред ще се променят нещата!  Колкото до кошница или чекмедже- 16 г имах с кошница долу, от една година съм с чекмедже горе.  Какво установих- кошницата може да я местиш спрямо наредените съдове. Чекмеджето като трето ниво ми намалява височината на празната площ на другите две нива, една огромна купа за салата която преди миех , сега не мога да я сложа въобще. Идва висока.

# 355
  • София
  • Мнения: 12 006
На съдомиялна с чекмедже винаги може да се купи кошница, а моята е със сваляемо чекмедже, предполагам повечето са така. Обаче обратното няма как да стане, т.е. на миялна с кошница да сложите чекмедже. Моето заема около 3 пръста от височината, което по никакъв начин не ми пречи и в кошницата под него /горна се води/ се събират спокойно високи чаши.
@ kork - вече са ти отговорили - като ти сложат декоративната дървена вратичка, ще се оправи.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 147
Здравейте, групичка! Много бих се радвала, ако ми помогнете Relaxed

Имам съдомиялна за вграждане Beko DIN28430, използвам я рядко, предимно когато имаме повече гости.
Винаги, когато извадя чашите има по ръбовете следи. От какво може да бъде и какво да направя за да не се случва, че изглежда доста грозно? Thinking
Таблетките ми са Fairy Platinum и  Somat, а гланца е на Finish.

Прилагам и снимки за да видите за какво говоря



Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 16:33 от Oleander :)

# 357
  • София
  • Мнения: 12 006
Oleander Simple Smile - това е недоизмит препарат. Причини (може да е една или съвкупност от няколко): кратка програма; ниски градуси; малко и лекозамърсени съдове, на които една таблетка им идва мого; завишена доза на солта; ако в таблетките има сол и не си пуснала функция мултитаб, поради което се вкл. и солта от контейнера става много сол = прекалено мека вода, което затруднява изплакването, особено в комбинация с кратка програма.

# 358
  • Мнения: 1 410
моля за помощ, защото се чудя каква съдомиялна да взимам слим или с нормални размери, въпреки че съм за слим заради мястото но какви ще са предимствата и недостатъци на едните и на другите? Относно поемане на прибори, извинявам се елементарните ми въпроси но нямам опит до сега и не знам какво да очаквам. Гледах на Бош и беко но има разлика в цените, като характеристиките са подобни Sad, много ми е трудно с избора

# 359
  • Мнения: 69
Здравейте,имам съдомиялна Беко от преди 7 месеца.Тогава я заредих със сол.Миналата седмица ми светна индикатора за сол.Купих  от Лидълска и заредих ,лампичката угасна.Пуснах  съдомиялната да мие и съдовете излязоха бели,матови.На другия ден пуснах отново ,пак излязоха така.Индикатора за сол отново светна.На какво се дължи  това.Да не е от солта?Първият път заредих друга марка сол.Таблетки не съм сменяла Финиш всичко в едно са.

Общи условия

Активация на акаунт