Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 633
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 13 245
Свети, защото не е сложена. Пише - сол се слага преди първото миене. Тя не помага на чиниите, а на йоннообменника.

# 496
  • Мнения: 39
Свети, защото не е сложена. Пише - сол се слага преди първото миене. Тя не помага на чиниите, а на йоннообменника.
Благодаря Ви, слагам сол тогава 🧚‍♀️

# 497
  • Варна
  • Мнения: 1 968
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали..
Имам съдомиялна Whirlpool ADG-6500,днес ми показа тази грешка:F6 EC
 
Никъде не мога да намеря какво означава,от сутринта се ровя в интернета ,но точно тази комбинация не намирам:disappointed_relieved:

Другия проблем -не се разтварят таблетките.
Извикахме майстор ,но не намери никакъв проблем-гореща вода има ,филтри чисти,пръскачки също чисти.
Нищо не пречи за да се отвори клапана,таблетките смених ..какъв може да е проблема?

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 10:04 от Velina_p

# 498
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 772
Каква грешка?

# 499
# 500
  • София
  • Мнения: 8 606
F6EC means that the electronics do not receive a signal that the water has been taken. Pull out the filters and find the water sensor, it is possible that it is dirty and just clean it.
Това намерих във форум.

Иначе в на Whirlpool сайта се разбира, че няма значение модела, кодовете за грешка са едни и същи. Ето какво казват за F6 грешката: 
Fault Code F6
Cause: The fault occurs when the dishwasher does not detect any incoming water despite the water inlet valve being open.
Action: Check your water supply is on. Ensure the water inlet hose has no kinks or blockages. Beyond that you could be looking at a faulty inlet valve or flow meter.

# 501
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 772
Скрит текст:

https://washerhouse.com/kody-oshibok-posudomoechnoj-mashiny-whirlpool/

Вижте да не е прегърнат маркуча за чиста вода!

На кратки програми ли миеш?

С таблетки, само на дълги програми и високи градуси.

# 502
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Виж като я редиш, да не подпира нещо на капачето за таблетката. Аз така няколко пъти слагах термоса за кафе на ММ, той пречи на отварянето на капачето и аз се бях вкарала във филм, че не ми се разтварят таблетките, успяваха да излязат, но оставаха разтечени по капака.

# 503
  • Варна
  • Мнения: 1 968
Виж като я редиш, да не подпира нещо на капачето за таблетката. Аз така няколко пъти слагах термоса за кафе на ММ, той пречи на отварянето на капачето и аз се бях вкарала във филм, че не ми се разтварят таблетките, успяваха да излязат, но оставаха разтечени по капака.
Не ,нищо не пречи ,нарочно не съм слагала в близост до капачката каквито и да е посуди, за да видя дали това е причината.Ама пак не е разтворена  и разтечена по капака.
И мия на дълги програми.Най-късата ,която използвам е 1,35 мин.

А къде се намира маркуча за чистата вода?

# 504
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Аз нямам проблеми с кратките програми и таблетките. Имам една 24 минути на 55 градуса май, дори и тя не ми е правила проблеми, ползвам я много рядко.

# 505
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 772
Велина, маркуча е отзад на машината, ако е от скоро машинката или е местина и преподреждано в съседен шкаф, може да е притиснат маркуча и да няма достатъчно налягане.
Възможно е и да е забита цедката на маркуча?
Другото за което се сещам е да има теч от машината отдолу и затова и изписва недостиг на вода.

# 506
  • burgas
  • Мнения: 494
Маркуча за чистата вода най-вероятно е под мивката.Там огледай,ще се ориентираш.Задавай функцията за таблетка като пускаш съдомиялната-до номера на програмата трябва да се появи символ като правоъгълник.

# 507
  • Мнения: 2 167
Бихте ли ми препоръчали свободностояща съдомиялна за лятна кухня? Ще се ползва само през летните месеци.
Бюджет: предполагам около 500 лв.

# 508
  • Мнения: 133
[
Скрит текст:
quote author=Velina_p link=topic=1165078.msg41045921#msg41045921 date=1594374158]
Виж като я редиш, да не подпира нещо на капачето за таблетката. Аз така няколко пъти слагах термоса за кафе на ММ, той пречи на отварянето на капачето и аз се бях вкарала във филм, че не ми се разтварят таблетките, успяваха да излязат, но оставаха разтечени по капака.
Не ,нищо не пречи ,нарочно не съм слагала в близост до капачката каквито и да е посуди, за да видя дали това е причината.Ама пак не е разтворена  и разтечена по капака.
И мия на дълги програми.Най-късата ,която използвам е 1,35 мин.

А къде се намира маркуча за чистата вода?
[/quote]
Пробвайте с течен препарат - и ако тогава има следи по вратата от стичане на препарат, значи или нещо пречи на перката да се върти и да отмива препарата, или дюзите са запушени - я от хартийка, я от нещо твърдо, останало по чиниите и оттам попаднало в дюзите на перката. Няма какво друго да пробваш за това - при течния препарат температурата не е от такова голямо значение, нито времето. Пиши дали се е оправила.

# 509
  • Мнения: 12 241
За да нямам проблем с не разтворена таблетка, я пускам директно в машината, без да я поставям в отделението за препарат. И аз съм с Whirlpool в момента. Със старата Electrolux го нямаше този проблем. Не забравяй копчето за таблетки, при всяко пускане трябва да се активира.

Общи условия

Активация на акаунт