WIZZ AIR - 36

  • 36 746
  • 753
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6
Сега мисля пак имат срок от 3 месеца. Както и да е. Днес се чух с тях и разбрах че няма начин. Купих билети с +1 тоест сестра ми и платих с тия пари. Предполагам няма да има проблем ако "се разболее" преди полета и не лети а нас?

Безсрочно е ползването, ако полетът е отменен или променен от Уизз.
Миналата година имах късмета 2 пъти да ми променят полетите. За щастие за мен бе добре дошло.
Когато не е отменен по вина на wizzair взимат такси, връщат останалото и имаш 3 месеца срок. Вече сме кюоа, ще се пътува. Разучих доста неща нищо че има доста време. Един въпрос, безконтактните карти от тук които могат да се ползват и като заплащане на автобусни билети. Разбрах че Райфайзен и ОББ нямат такси. Понеже ние сме с Expressbank и Fibank някой знае ли за тях?

# 151
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
Да, днес се бяха развихрили да мерят багажите и да събират още такси, явно високата цена на билетите не им е била достатъчна.Платихме допълнително 20 евро за сак, с който сме пътували поне десет пъти без проблем.

Това на Летище Варна ли?

# 152
  • Мнения: 3 749
ПИБ имат 0,25% такса за плащания в чужбина.
За Експресбанк не съм сигурна, но би трябвало да са с тарифата на ДСК. В ДСК няма такси за плащане, но от февруари, мисля, щяха да въвеждат такса превалутиране.

# 153
  • Мнения: 4 432
ДСК от февруари 1%
Но 1% от цената на автобусни билети не е много

# 154
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Procredit пък нещо като 0,5%.

# 155
  • Мнения: 2 836
Здравейте, мъжа ми е взел wizz discount Standart, която важи до 2ма души. Само, че ще пътуваме с нашето бебче. Трябва ли да сменя с груповата дискаунт клуб или не би имало проблем със стандартната ?

# 156
  • Мнения: 4 432
Може да стане и със стандартното, ако вземете 2 с дискаунт и едно отделно.
А пък ако бебето е под 2 за него е без място и се плаща фиксирана цена и не знам дали важи дискаунт а за нея.
Пробвай и виж какво ще ти даде

# 157
  • Мнения: 148
Да, днес се бяха развихрили да мерят багажите и да събират още такси, явно високата цена на билетите не им е била достатъчна.Платихме допълнително 20 евро за сак, с който сме пътували поне десет пъти без проблем.

Това на Летище Варна ли?

Не, на летище София, Терминал 1.

# 158
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
Питам, защото същото ни се случи снощи на Летище Варна. Чудна работа. Явно си зависи от служителя, който ти се пада при преминаването. Много съм разочарована. Не може багажът ти да влиза в клетката, да е много по-малко от 10 кг, а те да твърдят, че трябва да си платиш, защото формата на багажа не е по техни правила.
Пак на Летище Варна преди години откраднаха от куфара на сина ми 2 стека цигари и маркови очила. Оттогава задължително фолираме чекирания багаж, че явно доста пипат.

# 159
  • София
  • Мнения: 12 011
Чекираният багаж също минава проверка за сигурност и при отклонения отварят и вадят каквото са преценили.
Едва ли винаги е кражба.

# 160
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да разажа за казуса на моята близка с фалшива въведена дата на раждане. Тя се обади на кол центъра и там я увириха, че са оправили възрастта. Наистина я баха оправили, но при опит за чекиране системата ги изхвърля, тъй като с реалната дата детето вече се води възрастен, а системата изисква да бъде чикирано дете, изписва съобщение too old. Някъде е хардкорднато вече, че е дете и съответно системата казва неее...Не успяха да се свържат с офиса и чекираха пак с измама, въведоха фалшива дата на раждане и така генерираха бордна карта. Оказа се, че смяна на рождената дата може да се променя, а аз бях убедена, че не може. Е, в крайна сметка пътуваха без обструкции, не е имало проблем.

# 161
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
Чекираният багаж също минава проверка за сигурност и при отклонения отварят и вадят каквото са преценили.
Едва ли винаги е кражба.
Не вярвам очилата да се включват в нерегламентиран багаж.

# 162
  • Мнения: 206
Чекираният багаж също минава проверка за сигурност и при отклонения отварят и вадят каквото са преценили.
Едва ли винаги е кражба.

Вярно е, че регистрираният багаж преминава проверка, но нямат право да го отварят без присъствието на пътника. Системите изтласкват багаж извън лентите и пътника се привиква на информация и се води на специално място на летището. Всичко, което изчезва без да се извика пътник е абсолютна кражба.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 08:05 от potrebitelcheto

# 163
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Полети София-Ст.Петербург от лятото, мернахте ли и вие въпросната новина из нета?

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Полети София-Ст.Петербург от лятото, мернахте ли и вие въпросната новина из нета?

Мернахме Simple Smile И за визите също.

... регистрираният багаж преминава проверка, но нямат право да го отварят без присъствието на пътника. системите изтласкват багаж извън лентите и пътника се привика на информация и се води на специално място на летището...

Не знам дали за Европа има отделен регламент , не са ни отваряли багажа, но в САЩ например го отварят, когато и където те решат и само оставят един лист вътре, с който  информират, че са ровили в багажа ти и се извиняват, ако не са успяли да отворят ключалката и се е наложило да я разбият , като уточняват, че това не е незаконно.

Общи условия

Активация на акаунт