Аз ли съм третият човек :(

  • 8 835
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Според мен бившата от любопитство иска да разбере дали има нова жена.
Наистина човекът може да е мил и добър без да иска нещо повече от теб.
Изчакай, не го питай още какви са му намеренията. Може да го отблъснеш.

Той изобщо пита ли те дали може да публикува снимка с детето ти ?
Твоят бивш няма ли проблем с това, детето да се появява във Фейсбук на друг мъж?
Не, видях на другия ден, че в публикувал снимката с детето.

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 456
Пишеш, че човекът ти е стар приятел, но явно не знаеш основни неща за него - като какво точно се случва в личният му живот.
На мен по-скоро ми звучи, като човек, който тепърва опознаваш. Та в този ред на мисли... наистина ли му имаш такова доверие с децата? Бившата му приятелка също има деца... наречи ме параноична, но на 100% ли си сигурна, че интересът му е към жените, а не към децата им? Аз поне, много бих внимавала с тези неща, ако някой ден си търся мъж от позицията на самотна майка.

Ако оставим това настрани, мисля, че един разговор с него по темата ще ти спести доста негативни емоции и чуденки какво точно се случва с вас. Аз лично, не виждам нищо лошо в това да му споделиш как се чувстваш и какви отношения би искала да имаш с него.

# 17
  • Мнения: X
В такъв случай значи може да иска да провокира бившата.
Не е толкова добронамерен, как така си позволява да качва снимка с чуждо дете във Фейсбук. Ти съгласна ли си детето ти да бъде в неговия Фейсбук?

Имам познати които се разделиха и изрично са си забранили детето им да попада във Фейсбук без съгласието на другия.

# 18
  • Мнения: X
Аз сега прочетох, че всъщност връзката не е била интимна, тоест връзка е нямало, само приятелство. Човека просто е помогнал на позната в нужда. А пък бившата може и въобще да не се е върнала заради снимката, а просто да са се сдобрили. Човека ако няма деца, може и да не знае, че родителите се сърдят като им качват децата във фейса.

# 19
  • Мнения: X
100% е примамка за бившата или иска да я ядоса, със снимката.
Щом бившата се е появила ей така от нищото, ако не беше снимката щеше ли да дойде?

# 20
  • Мнения: 7 432
Вижда ми се странно, че пуска снимка с детето ти. На мен това не би ми харесало. За съжаление в тази ситуация ти ми се виждаш губещата. Говори с него открито и каквото сабя покаже.

# 21
  • Мнения: X
Най-лошото е, че пуска снимката без съгласието на майката. 😤
Поне да я беше питал ....мога ли да публикувам пред приятелите ми снимка с детето ти.....

# 22
  • София
  • Мнения: 16 138
Най-лошото е, че пуска снимката без съгласието на майката. 😤
Поне да я беше питал ....мога ли да публикувам пред приятелите ми снимка с детето ти.....

Това за мене е най-важното от цялата тема.
Авторката, на твое място бих изискала да свали снимката и не бих му се лепила повече.
Не виждам за какво има да се говори и какви отношения да изясняват. Познати от дълго време, човека помогнал за настаняване и за работа. Не са имали любовни или сексуални отношения.

# 23
  • Мнения: 3 792
Вие нямате връзка. Не и романтична такава. Ако човекът имаше романтичен интерес, сигурна съм, че нямаше да остане незабелязан от теб. А това, че ти е гледал децата, докато си на интервю за работа, нищо не означава. Вероятно просто те съжалява имайки предвид положението ти. Съжалението върви ръка за ръка с презрението и не е добра база за начало на любовни отношения.

Аз бих се отдръпнала за да си спестя по-нататъшни разочарования. Явно, че имаш чувства, ама поне да не се излагаш.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 004
Описаното не звучи като за човек, имащ романтичен интерес към авторката. Според мен мъжът е все още емоционално обвързан с бившата или още не може да преживее раздялата.

# 25
  • Мнения: 21
Описаното не звучи като за човек, имащ романтичен интерес към авторката. Според мен мъжът е все още емоционално обвързан с бившата или още не може да преживее раздялата.
Когато го потърсих за да го помоля за съдействие за работа, не бях го виждала от години. Тогава пихме кафе и той сподели, че преживява болезнена раздяла, но не му се говореше за това. Каза,че знае какво е да си сам в града без подкрепа от близки, за това с каквото може, ще помага.
Впоследствие се събирахме в компания, помагал ми е многократно. Когато се бяхме събрали в дома му, видях на стената снимките на бившата му приятелка, но помислих, че са просто спомени, а и той е на повечето от тях за това не ги е махнал. Няколко дни по-късно погледнах и във Фейсбук...общи снимки, техни песни..
И накрая тя се появи..уж приятелски.
Наистина бях помислила тъй като малко мъже се втурват да ти помагат без нищо, че има симпатии.
Та за това се допитах и до вас.

# 26
  • Мнения: 3 792
Вили, моят опит сочи, че много от мъжете, даже напълно непознати са склонни да помогнат на жена в затруднение. А ти си го и познавала отпреди.

Недей приема за романтични жестове обикновената любезност и доброта. И е добре да се стои по-далеч от хора, които преживяват прясна раздяла.

Нищо, опитът си е опит, винаги е полезен. И това ще мине.
Успех с новата работа и на новото място, сигурна съм, че всичко ще се уреди чудесно за теб.

# 27
  • Мнения: 3 786
Аз пък не бих поверила децата си (особено момиче/та) в ръцете на слабо познат мъж.
Не знам, особена и мнителна съм.

А ситуацията може да се изясни с разговор, който така или иначе не виждам какво ще изясни, тъй като нямаме ясно формулирани интимни отношения.

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 456
Хората задължително трябва да имат интимни отношения за да говорят ли?
Жената се е влюбила, явно иска да разбере какво се случва в главата на човека. Във форума няма да разбере, затова най-добре да поговори директно с него. Толкова ли е страшно жена да признае чувства, е*аси?

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 15 585
За мен не е страшно, ама поставя жената в кофти позиция – на гонеща, не на гонена. Ако мъж не тича след мен с позинала уста, изобщо не ми трябва, хеле пък да тръгна да го кандърдисвам да е с мен. Но това съм аз, хората сме различни.

Общи условия

Активация на акаунт