Всички ме насилват да имам бебе.

  • 28 578
  • 1 156
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Еми няма, сори, стъпка по стъпка, засега до 3 спални стигат силите. За кабинети ще прескачаме до старото. Абе не знам, за някои са изхвърляне, за други - нормалност. Гледаме да е нещо по средата, ясно е, че трудно ще стигнем северноамериканския стандарт с амнайсет спални.

Този стандарт е само по предградията. И ние имаме 3 спални, но живеем в града.
Разликата откъм простор идва главно къща vs. апартамент, не толкова броя спални. И броя етажи, от които доста зависи усещането за простор. Разбира се и общата площ. Едно е 3 спални на 120 кв.м., друго е на 400.

Навсякъде е така. Живеем в апартамент с три спални и ни стигат. Отгледана съм в големи градове, на малка жилищна площ и може би затова не мечтая за повече. Мъжът ми е гледан в огромна къща като малък, но след това родителите му, щат, не щат се местят в апартамент в града за да не разкарват всяка сутрин 3-4 деца в различни училища и гимназии. Той признава, че с деца си е трудничко навсякъде, но по-удобно в големия град.

А, в броя етажи била цаката! В 11 етажен блок живеем и явно от това идва чувството за простор. Има и небостъргачи наоколо, та плакна окото.

Представям си какво е да гониш 4-5 чавета из 400 квадрата къща. Трябва и да се чисти, отопля, климатизира ако става горещо, да се сменят покриви. Не е за мене.

А бейби бумът към средата на 70те се дължи на влизането във възпроизводство на възраст на огромните следвоенни кохорти 1946-1955г, но те даже не успяват да се възпроизведат. Най-много хора са родени през 1922, 1924 и 1926г, по над 200 000 човека. Такава цифра оттогава никога не е постигната. През 1950г са родени 180 000, а максимумът през 70те никога не надхвърля 150 000. Сега не знам дали реално се докарва до 50 000, защото броят новородените по постоянно местожителство на майката дори да са родени в чужбина.

През 70те трудно се намираха места в детска градина, да, но децата масово се гледаха от баби и прабаби ако имаше възможност. 5 деца бяхме във входа на баба ми през 70те и всичките ни гледаха бабите и прабабите.

Абееее, здраве да е и всеки да е щастлив с избора си.

# 1 021
  • Мнения: 31
Голям зор да възобновиш изчерпана тема с обидна реплика към потребител. Авторката както “зряло” напусна дискусията, сигурно се държи в живота по същия начин. Другия път да иде във форума на фолксваген, да обясни на хората, че никога няма да погледне такава кола.

Много се заяждаш с нея, като нямаш нищо смислено да кажеш само ни показваш колко си “ зряла “ Joy
Нещо и на теб май ти е криво и си го изкарваш?

Форума е за всякакви теми хора, нищо че се казва БГмама...

 Не се заяждам с авторката, Вивиано, напротив 50 пъти казах, че подкрепям хората, които не желаят деца. Не разбирам защо офейка, при условие, че пуска тема. Не подкрепям и дразнители като теб, няма какво да каже, ама пуска жлъч без смисъл.


1. Не знам къде Вивиан и Stardust видяха да  се изключат жените с деца от темата, такива неща не съм писала. Всяка перспектива е валидна гледна точка.

2. БГмама отдавна е форум за всякакви теми Stardust, всичко се обсъжда.

3. Всеки проблем в живота ми съм дискутирала и изваждала изводи. Напускам само дискусиите, които вече тъпчат на едно място Stardust.

4. “Любопитна съм, ако има други жени тук, които се чувстват упреквани от тяхното обкръжение.”
Беше дума по дума намерението ми да постна темата. Да припомня, че много потребителки почнаха да изкривяват..

-Видях, че има и други като мен, без измишльотините на Limonche за “ създаване” на някакви общества...Rolling Eyes

-Уважавам избора на родителите ми да не съм повече част от тяхното обкръжение и понеже ги обичам силно, няма да ми е безразлично, но ставаш и продължаваш напред.

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 02:52 от milena_cal

# 1 022
  • Мнения: X
Идва ми още в понеделник да отида на доктора и да му кажа,че не искам да имам деца да ми махне тръбите...Каквото и да става се жената го отнася...

Че какво да отнася? Ако не информира обществото – няма да го отнася, ако това имаш предвид, че все неодобрения ще получи. Ами, то и аз съм решила да направя някои неща, но не информирам, че то много го бере някого какво си правя аз.

# 1 023
  • Мнения: X
Какви са тези родители, които изключват детето си от тяхното обкръжение, защото не иска да ражда на 26 години? Нямам думи..

# 1 024
  • София
  • Мнения: 24 839
Такива-има семейства, в които така се разговаря.
Тя рипа като петел, че няма за нищо на света да роди, те рипат срещу нея, че не щат да я виждату щом няма да роди.
Инфантилна работа.

# 1 025
  • Мнения: 118
Идва ми още в понеделник да отида на доктора и да му кажа,че не искам да имам деца да ми махне тръбите...Каквото и да става се жената го отнася...

Че какво да отнася? Ако не информира обществото – няма да го отнася, ако това имаш предвид, че все неодобрения ще получи. Ами, то и аз съм решила да направя някои неща, но не информирам, че то много го бере някого какво си правя аз.
  Как за какво го отнася?Жената трябва да се грижи за детето си след развода,мъжът си прави каквото си иска...Жената ражда и го носи и си съсипва фигурата,на мъжа нищо му няма.Жената чисти готви и тн...

# 1 026
  • Мнения: 32 018
  Как за какво го отнася?Жената трябва да се грижи за детето си след развода,мъжът си прави каквото си иска...Жената ражда и го носи и си съсипва фигурата,на мъжа нищо му няма.Жената чисти готви и тн...

Каква ти е драмата?
Ако тия неща те притесняват, решението е просто.
Не се омъжваш никога. Не живееш с мъж. Ще си гледаш само себе си.

# 1 027
  • Мнения: 715
Лиа, и обратният модел го има. И все повече ще се разпространява. Майката да си вдигне чукалата и да заяви на мъжа той да се оправя с децата.

# 1 028
  • Мнения: 686
Идва ми още в понеделник да отида на доктора и да му кажа,че не искам да имам деца да ми махне тръбите...Каквото и да става се жената го отнася...

Че какво да отнася? Ако не информира обществото – няма да го отнася, ако това имаш предвид, че все неодобрения ще получи. Ами, то и аз съм решила да направя някои неща, но не информирам, че то много го бере някого какво си правя аз.
  Как за какво го отнася?Жената трябва да се грижи за детето си след развода,мъжът си прави каквото си иска...Жената ражда и го носи и си съсипва фигурата,на мъжа нищо му няма.Жената чисти готви и тн...
Помисли и от друга гледна точка: АКО се стигне до развод, ти ще имаш за какво да живееш, мислиш и на какво да се радваш. Повярвай, да седиш сама пред тв, безполезна и ненужна никому, е много по-страшна перспектива.
П.С. Не е задължително да си развалиш фигурата, тя се възстановява. И отново да ти дам пример със себе си: както точно като теб и аз мислех ужасяващи  неща за брем-та, стана така че не я усетих. Нито ми се е гадило, нито вкус ми се промени, нито нищо. Така че, пак казвам - не си слагай в рамки представите, погледни от различни ъгли Simple Smile

# 1 029
  • Мнения: X
По принцип е добре да се гледа с кого се създава дете. Не, че някой е застрахован, ама да тръгваш с нагласата, че ще го гледаш сама и че ще ти съсипе живота и фигурата, не е добре.

# 1 030
  • Мнения: 118
Лиа, и обратният модел го има. И все повече ще се разпространява. Майката да си вдигне чукалата и да заяви на мъжа той да се оправя с децата.
Да,но е много по-малко срещан.Имам много приятелки около 40 годишни и само се оплакват от мъжете и децата си и са патили много...Само една приятелка е добре,нo е женена за богат чужденец,който не иска деца и е добър мъж.Малко са тези с късмет,но има и такива прави сте....

# 1 031
  • София
  • Мнения: 4 192
За пореден пост пишеш за децата като някаква непоносима тежест, която пречи за нормалното съществуване на човек. Ами радвам се, че моят мироглед е друг.Laughing

# 1 032
  • Мнения: 32 018
Лея явно е в някакъв период и всички мъже и са черни като дявола Grinning

# 1 033
  • Мнения: 6 622
На Лея проблемът ѝ е по-скоро с мъжете. Може да се замисли за еднополов брак.

# 1 034
  • Мнения: 1 376
То мъже, жени... Който прави к*рвенски номерца си ги прави, независимо от пола...

Общи условия

Активация на акаунт