АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 2

  • 18 417
  • 505
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 264
TastyStar, наистина реших, че смяната на режима на хранене не е добър вариант. Самото повръщане не ме притеснява чак толкова много, въпреки, че е неприятно. При нас се получи една манджа с грозде от разни състояния. Всичко започна декември когато детето преболедува и направи бронхоспязъм. След един месец картината се повтори. Понеже каката беше с астма и мъжа ми също като дете е бил с хроничен алергичен бронхит, детския пулмолог реши, че и малкия е с астма и сега сме на инхалации с Фликсотид. Посъветваха ни обаче да се консултираме за повръщането, понеже е възможно да прави микроаспирации и от там спазмите. Както вече казах гастроентеролога не каза нищо съществено освен, че детето преяжда (а и  той си е едричък и само като го видя стигна до това заключение). Във връзка с атопичния дерматит обаче ни даде направление за алерголог за да го тестуват за алергени и да преценят дали не реагира на нещо конкретно и от там да идва АД и тези бронхоспазми. Направо луда история... Междувременно ми казаха аз да спра млякото, за да не се касае за алергия към млечния белтък. Струва ми се нелогично при положение, че в момента детето няма обриви, а аз до сега си изяждах по една кофичка кисело мляко на ден.

# 181
  • Мнения: 385
Момичета, много съм тъжна. Вчера бяхме на офталмолог заради кривченето на оченцата и засега диагнозата е страбизъм. Днес ще ходим на по-добър уред да опитаме да измерим дали има някакви диоптри и да видим какво ще правим по-нататък. Единственото обнадеждаващо ми е, че вчера докторът каза, че сме реагирали много на време, което е добре. Та изводът е - не отлагайте консултация със специалист, ако се съмнявате в нещо. На мен всички ми казваха, че кривите оченца били нормални за бебетата и се израствало и да се успокоя. Добре, че сърце майчино не трае.

# 182
  • Мнения: 452
Искам на попитам накой от вас предложил ли е цвекло, спанак?  Въвели ли сте също праз, лук, зелена чушка? Иска ми се да давам храни, в които има повече желязо, за това питам.

# 183
  • Благоевград
  • Мнения: 92
Искам на попитам накой от вас предложил ли е цвекло, спанак?  Въвели ли сте също праз, лук, зелена чушка? Иска ми се да давам храни, в които има повече желязо, за това питам.

Аз дадох праз и спанак на около 6++. Сега въвеждаме месото и след него ще дам лук и зелена чушка на 7++. По схемата, от която се видя го дават след 6-ти месец.

# 184
  • София
  • Мнения: 406
Kendy.du, според нашата лекарка няма проблем да даваме цвекло и спанак, също така понеже правя домашни пюрета, каза да слагам четвъртинка от малка глава лук, когато варя останалия зеленчук. Лични впечатления още нямам, защото не съм ги въвела - мислех за следващото готвене на пюре да сложа и малко лук да видя как ще реагира на вкуса...

# 185
  • Мнения: 452
Kendy.du, според нашата лекарка няма проблем да даваме цвекло и спанак, също така понеже правя домашни пюрета, каза да слагам четвъртинка от малка глава лук, когато варя останалия зеленчук. Лични впечатления още нямам, защото не съм ги въвела - мислех за следващото готвене на пюре да сложа и малко лук да видя как ще реагира на вкуса...
Да и аз мисля да ги въведа, но то едно ли е! Кое по-напред!
А да ви питам банана суров ли го давате или през термична обработка?

# 186
  • Мнения: 135
Аз съм въвела праз, лук и спанак. Лукът го въведох като варих ориз с лук и морков и сега съм си направила месце във фризера във формички и него така го варих и пасирах. Всичко се прие много добре. А спанакът толкова го хареса, но сега не мога да намеря пюрета със спанак тук.
Фрекоко, аз имам съмнения, че много си събира очите в средата. Какво точно кривене е при вас? И какво следва сега, обясни ли докторът? Желая всичко да е наред!

# 187
  • Мнения: 385
Ifsinka, днес я гледаха с апарат и установиха леки дипотри и астигматизъм, които обаче били нормални за тази възраст. Хубавото е, че няма разлика между тях и си криви и двете очи, т.е. няма мързеливо око. Така че за момента ще чакаме да стане на годинка и тогава пак ще отидем на преглед. Дотогава докторът ми каза да махна всички висящи играчки от количка и кошарка, които може да са много близо до очите й и така.
И аз събирам смелост да въведа праз, лук и спанак, но може би следващата седмица ще им дойде ред.

# 188
  • Мнения: 15
Момичета, как въведохте месото? Взима се пюре само с месо и се добавят 1-2 лъжички към зеленчуковото или взимате готово зеленчуково с месо (въведени вече зеленчуци). Според етикета съдържанието на месо в тях е 8 %, та се чудя дали е ОК да дам цяло пюре за обяд и това да е въвеждането.

# 189
  • Мнения: 264
Аз си правя пюретата, но ми дават домашно месо и за това се занимавам. Сварявам месото и после го пасирам с част от бульона. Полученото пюре разпределям във формички за лед, а след като се замръзи в пликчета. В началото слагах 1/4, 1/2 от кубчето, сега вече по цяло кубче.
Имам домашно пилешко, заешко и телешко, но като дойде време за пуешко сигурно ще купувам готови пюрета. Мисля, че на Плазмон има еднокомпонентни пюрета само с пуешко/риба и други. На етикета си пише колко се слага за едно хранене (ако не ме лъже паметта беше 1 с.л.).
Вие смятате ли да записват децата на Детска кухня? Дъщеря ми много я харесваше, а и на мен ми беше супер улеснение. Поне тук при нас готвят много вкусно. Яденето не им е някакво хипер разнообразно, но със сигурност е повече от колкото аз бих могла да предложа. Надявам се дребния да е съгласен да се храни с такава храна и към 10-тия месец да го запиша.

# 190
  • Мнения: 2 250
В готовите пюрета само от месо има 30 -40 процента месо,друтото са нишесте и вода,ако се сложи една супена лъжица е все едно да не си слагал изобщо 😁

# 191
  • Мнения: 423
Аз направих точно така, взех готово пюре 190гр. с 8-9% месо и го разделих за 2 дни, на 3-ти ден дадох цяло бурканче 125гр. 10% месо. След това вече ще използвам заготовките на Hipp, те са с 40% месо, половин бурканче + домашно приготвено зеленчуково пюре. Като намеря домашно месо, ще си направя кубчета.

# 192
  • Мнения: 72
Гербер има 100% месо

# 193
  • Мнения: 385
Момичета, как дадохте първия банан? Днес бях на 1 лекция, акушерата каза да го намачкам с вилица. Обаче се чудя, защото Мая яде пюретата, само ако не са много гъсти. А банана да го разредя ли с нещо?

# 194
  • Мнения: 2 250
Кое е това пюре със 100 процента?

Общи условия

Активация на акаунт