АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 2

  • 18 762
  • 505
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 264
Аз не го насилвам да пие вода. Като се сетя предлагам. Ако е ял на скоро обикновено отказва. Опитвам се през нощта да му давам вода като заплаче (по препоръка на лекар). Тогава си пийва, ама рядко се залъгва с нея и обикновено след това пак се кърмим.
Аз избягвам да давам вода след пюрето. Това е единственото хранене след което не повръща, а ако дам вода се започва едно повръщане на зелено/оранжево, направо свят ми се завива.

# 211
  • Мнения: 423
С лъжичката ми се струва, че пие една идея повече. Понякога давам и от шишето, но за целият ден изпива 10-20 мл.

# 212
  • Мнения: 510
Аз захранвам от 4 дни, днес дадох 40гр пюре от тиква. Ще въвеждам 7дни тиквата, като увеличавам с по 10гр на ден.
Целта ми не е да замествам хранене, до годинката основното хранене на бебетата трябва да е кърмата или АМ, а твърдата храна е допълнение.
Вода започнах да предлагам, като захраних. Купих преходна чашка и се приема добре. Като започне захранване трябва да се предлага вода на кърмените бебета.
След пюренцето си цока доволно, а през останалото време е на поискване.

# 213
  • Мнения: 98
Може ли да споделите тези, които са заместили обедно и СЗ по колко хапват децата и другите млечни хранения колко са за кърмачетата?

# 214
  • Мнения: 38
Може ли да споделите тези, които са заместили обедно и СЗ по колко хапват децата и другите млечни хранения колко са за кърмачетата?
В началото явно му беше вкусно, нов вкус, нова храна и ядеше около 200 гр
Напоследък яде по около 100 гр  пюре, каша или от 60 до 100 АМ затова гледаме на два часа и половина, максимум 3 да го храним и въпреки това вчера бяхме на консултация и е качил само 100 гр
8,100 тежи и е точно на 7 месеца
Бебчо ще си покаже колко иска да яде, нашият отваря уста ако му е сладко и изобщо не отваря ако не му хареса или вече не иска

# 215
  • Мнения: 33
Мамчета, с каква каша започнахте?

# 216
  • Мнения: 264
Мамчета, с каква каша започнахте?
Аз започнах с чиста оризова каша, защото исках към нея постепенно да добавям няко плодове (до тогава не бях въвела никакви плодове). Добре, че малкия нищо не отказва, защото е малко блудкава, ако няма добавен някакъв плод към нея Grinning

# 217
  • Мнения: 423
Здравейте, това с кашите нещо не ми стана ясно. Вие какви каши давате? Млечни, безмлечни? В колко часа? Какво количество? За сега сме заместили обедното хранене с зелечуково пюре с месо или жълтък 150-160 гр.

# 218
  • Мнения: 72
Аз давам по 2 чаени лъжички оризова каша на Хумана, безмлечна, с 80 мл вода (50 градуса), смесено с пюре (ок 60 - 80 гр) от ябълки, круши или сливи (тях съм въвела до момента). Давам ги към 10/10.30 ч. Това е от една седмица, Никола навършва в понеделник 7 мес.
Здравейте, това с кашите нещо не ми стана ясно. Вие какви каши давате? Млечни, безмлечни? В колко часа? Какво количество? За сега сме заместили обедното хранене с зелечуково пюре с месо или жълтък 150-160 гр.

# 219
  • Мнения: 139
Много изоставаме със захранването. Малката стана на 7месеца. Захраних на 6м. с картоф, морков, тиква и карфиол. В последно време бузите са червени, и леко грапави. Отдавах го на топлината или на студа, хич не се замислих, че може да е от храната. Преди 3 дни се усетих, че може да е от захранването и на следващия ден беше само на кърма и бузите не се зачервиха. Вчера дадох картоф с карфиол и бяха добре, днес дадох същото и се позачервиха. Утре ще я оставя пак само  на кърма и после какво да правя пак ли да започвам отначало само картоф и т.н.? А мислех да въвеждам месо този месец...🙁

# 220
  • Мнения: 423
Аз пък въведох нещата много бързо. Само първите 2 зеленчука картоф и тиква през 3-5 дни, след това започнах да ги комбинирам със други зеленчуци и през ден давах нов зеленчук. После почти всеки ден нещо ново. Въвела съм и месо и жълтък, всичко това в 6-ти месец, само кашите оставих за накрая. В Германия например второто хранене което заместват е вечерната каша, която задължително е млечна, дават я към 18-19ч., а по-нататък има и сутрешна каша, която вече е с плодово пюре. Та затова се зачудих. При нас мисля, че е като следобедна закуска с плодово пюре.
Иначе в случай, че има обрив от храната, не трябва ли да е по коремчето и ръцете?

# 221
  • София
  • Мнения: 406
При нас захранването също горе-долу изостана, защото още не сме въвели месо - трябва да приключим приема на Малтофер. Каша аз давам в 10 ч. - в момента безмлечна, приготвена с вода, плодов сок и малко АМ. Овесена каша също почнах да давам. Зеленчуци - каквото се сетих, съм въвела. Само спанак остана. От плодовете също доста неща съм давала, напоследък обаче е предимно на круши, сливи и т.н. разхлабващи, защото и такъв проблем се появи.

# 222
  • Мнения: 264
И аз малко изоставах с въвеждането на храни защото бяхме болни, но вече наваксваме. Не съм въвела много плодове, но сега мисля да въведа повече зеленчуци за да има по-голямо разнообразие за обедното пюре. Със плодовете мога да наваксам като въведа глутена и да ги добавям например към овесена каша.
За въвеждането на млечни каши мислех да изчакам, но видях че едната каша която дава вече 4-5 пъти съдържа и мляко, така че и това съм отметнала 😁
Няма за къде толкова да бързаме. В крайна сметка децата цял живот имат да се хранят. Живот и здраве от всичко ще опитат (какво ще им хареса е друг въпрос).

# 223
  • Мнения: 385
ESTER., да не би бузките да се зачервяват от зъби? Има такава връзка. И аз знам, че при хранителна непоносимост направо си излиза обрив по лицето, тялото...
С моята дама съм въвела доста зеленчуци, мисля следващото да е спанак и червено цвекло, но нямам план кога да е. От местото съм въвела само пуешко, защото имаме домашно. След това ще й предложа домашна патка, гъска и кокошка. Вече слагам и по малко масълце, особено в картофените пюрета, че иначе не ги харесва. От зърното досега давах само ориз, тази седмица ще дам овес. Може би и жълтък трябва лека полека да вкарам.
От плодовете и аз не съм давала много, защото няма разнообразни сезонни - наблягам на ябълките и крушите. Яде и авокадо. Бананът я запича. Веднъж дадох готово пюре, в което имаше праскова - омете го. Но готовите пюрета не ми харесват - това конкретно беше ултра сладко.
При нея номерът е пюретата/кашите да не са гъсти.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 07:59 от Frekoko

# 224
  • Мнения: 646
Здравейте и от нас. Зачервяването на бузките  вечер и аз съм установила, че е от зъби, той има вече 6 зъба, като най- много му се зачервяваха на горните 2 и се чудех какво се случва. Със захранването съм напреднала доста, остава ни само глутен, млечни и риба. На разходка сме всеки ден, той вънка спи много, а вътре по 15 мин.

Общи условия

Активация на акаунт