СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 550
  • 772
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 21 455
Резултатите от НВО в десети клас не могат да се използват за класиране при избор на трети и/или четвърти профилиращ предмет. Биха имали значение, ако ученици от обединени училища кандидатстват за места по допълнителния държавен план-прием.

# 631
  • София
  • Мнения: 1 569
Предполагам, ще има съревнование между училищата с резултатите, както е в четвърти клас. Макар и без голямо практическо значение за учениците. Ще видим още тази година.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 21:58 от bazel

# 632
  • Мнения: 24 467
"Суета на суетите, казва проповедникът;
суета на суетите, всичко е суета."
Еклесиаст

Мен ме вълнува детето да научи два езика и да си подготви 2-3 важни предмета, за след средното образование, защото има подчертани технически интереси и наклонности. И, после, да се изнесе като брат си по белия свят.
Все ще го постигнем. На училище нито съм разчитала, нито се каня да разчитам занапред.
В момента твори поредния си макет и е омазал до уши всичко по себе си, анцуга, вратата към кухнята и едина вратичка на бюфета в трапезарията. Чисти с лакочистител пораженията.

# 633
  • София
  • Мнения: 17 991
Помагала за НВО 10-клас се бълват ежедневно. Сигурно са вече над 10 различните издания по БЕЛ и още толкова по МАТ. И школите започнаха да предлагат курсове за подготовка.
Е, то и помагала за 4 клас има, Призма,  при това от време оно, когато голямата ми дъщеря беше 4 клас и беше във випуска -  опитно зайче за НВО. Но това не променя факта, че от това НВО нищо не зависи. Пънат се учители , натискат, на места помагат в заветния ден/дни, подсказват  - с единствената цел да избутат училището напред.

# 634
  • Мнения: 21 455
НВО в четвърти клас също се провежда при нови правила. То има значение за кандидатстващите в МГ и ПМГ, но мястото на това обсъждане не е в седмокласната тема. Има интересни промени при провеждане и оценяване на НВО, но докато Правилата за информационна сигурност не се появят отново официално на някой от сайтовете на РУО, просто ще си чешем клавиатурите.

# 635
  • Мнения: 24 467
Да, чакаме да напишат и оповестят за тази година как ще е точно провеждането. Смятам, че до тогава всяка инициатива, като тази подписка, която мина сега, примерно, е полезна и може да се вземе предвид.

# 636
  • София
  • Мнения: 1 569
И аз мисля, че има вероятност да се вземе предвид.

# 637
  • Мнения: 21 455
Да, чакаме да напишат и оповестят за тази година как ще е точно провеждането. Смятам, че до тогава всяка инициатива, като тази подписка, която мина сега, примерно, е полезна и може да се вземе предвид.
Написаха го, но няколко часа след качването на заповедта и приложенията ги свалиха от сайта на РУО - Ямбол. Предполагам, че е заради грешка във времетраенето на НВО в десети клас. В момента информацията е налична на сайтовете на две училища, но наистина е добре да изчакаме да я пуснат пак някъде из сайтовете на РУО, макар, че заповедта е още от декември.

# 638
  • Мнения: 24 467
Вероятно не е било окончателен вариант и са решили, че има какво още да се обработи по него. Надявам се, че ще вземат предвид и петицията за сливане на модулите по математика.
Миналата година не я ли извадиха по-късно?

# 639
  • София
  • Мнения: 2 846
Започнали са болните дечица при нас - днес 4 са отсъствали.

# 640
  • Мнения: 21 455
Не е окончателен вариант нещо, утвърдено със заповед на министъра? Simple Smile)))
Миналата година излезе по-рано.
Това колко официално може да е?
Скрит текст:

# 641
  • у дома
  • Мнения: 7 140
При нас има много болни-в класа на набора няма отсъстващи,но при баткото са по-малко от половината-др са болни.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 22:16 от svetlaem

# 642
  • Мнения: 24 467
За да е окончателен вариант, трябва тази заповед да излезе официално и мястото е в сайта на МОН.
И, като юридически акт, тя винаги може да бъде изменена. Дори след като бъде официално публикувана.
Силно се надявам да се случи, да я забавят, за да обмислят предложението, което обсъждаме тук последните два дни.
Въпрос само на желание е. На нищо друго.

# 643
  • Мнения: 3 874
Дидева, нали знаеш те министрите не разбирали от сферата, на която са министри, и подписали всичко поднесено им от емспертиТИ

# 644
  • Мнения: 21 455
За да е окончателен вариант, трябва тази заповед да излезе официално и мястото е в сайта на МОН.
И, като юридически акт, тя винаги може да бъде изменена. Дори след като бъде официално публикувана.
Силно се надявам това да стане, заради това, което обсъждаме тук последните два дни.
Миналата година не я публикуваха на сайта МОН, и по-миналата и в годината преди нея....За мен на сайт на РУО е достатъчно официално.
Но дори да бъде изменена, това ще стане с нова заповед, а не с тайничко скриване на вече подписаната.

Общи условия

Активация на акаунт