Деца от всички страни, добре сте дошли-8!

  • 18 907
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 202
Ех, дами разсмяхте ме с вашите случки. Наистина 😃. С големите ми се е ччесто да поливаме храстите. С малкото вече няколко пъти и за голяма нужда. И какво да правя като няма тоалетна хайде търсим закътано място подлагам мокри кърпички,големите се хилят та така.

И ние имаме буря от неделя вечер, понеделники днес продължава. Ходихме пеша до училище,но аз си тиках мойто колело, че на връщане да карам. Какво ти каране, слизах,тиках, качвах се и пак слизах докато се прибера 😃. На мойте пък им било забавно да духало. Детска работа. Сега в петък ще им дават рапортите да видим какви ще са резултатите и следващия вторник ще разговарям с госпожите и на двамата.

# 106
  • Мнения: 9 904
Ние сме в mid term break, избягахме на един баир 1000 м висок, само скали, на върха хотел. Малко студено ни идва 13-18 градуса(зима!), водата в басейна 28, обаче е голямо спокойствие и готвят много добре. Взела съм си плетка и музикален инструмент, играем миниголф и разпускаме, че после пак на конете.

Репортът на Андрей е очаквано много добър, няма изненади. Виж, при батковците се надявам на чудеса 🙄 ама техните репорти ще дойдат след седмица.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 15:39 от тити

# 107
  • USA
  • Мнения: 1 323
Ох бибит,смях се много на вашата случка с нуждата. И аз имам един дето ще стиска цял ден ,но на природа никога,освен за №1 В колата обаче имам сгъваемо гърне и преди съм казвала,за извънредни случаи в багажника Simple Smile Научила съм си урока.
Как минаха бурите при вас?
Тити,звучи много спокойно и приятно! Браво на Андрей!
Неочаквано дойдоха резултатите и на моя Андрей,откроява се доста от средното ниво на дистрикта и за страната в негова полза.Това са тестовете на компютри дето писах преди. Не очаквах да ни пратят резултатите,но много му се зарадвах. СЕга се вълнуват по свети валентин и правихме кутии за училище ,както и валентинки за класовете и учителките.

# 108
  • Мнения: 2 472
Нашите са в стачка и нищо не правят. Даже ни пратиха имейли, че няма да подготвят репорт карти за свършването на първия срок. Това е обаче само за публик  училищата  от киндергарден до 8- ми клас. Тази  седмица ще учат само в четвъртък, а другата два дена ще бъдат.
 Иначе и аз се посмях на малките и големите нужди на децата. С моите никога съм нямала проблеми да се облекчат на зелено.
Тити, хубаво да си изкарате!

# 109
  • Немция
  • Мнения: 6 909
А_тита, вашите училища не бяха ли в стачка и миналата година? Или се бъркам?

Чета, добре сте се посмели. Grinning
Ние се "посмяхме" на друго тези дни- бурята отмина без големи щети, но на следващия ден, понеделникът(който бяха дали свободен на децата заради силния вятър) батерията на колата на ММ се оказа изтощена. Тръгна с другата кола на работа, ние бяхме вкъщи, извикахме техник да сложи нов акумулатор и такааа. На следващия ден във вторника аз ходих да вземам с моята кола голям Бибитко от училище, че имаше все още бурен вятър и ме помоли да го взема. На тръгване оттам и моята кола отказа да запали Flushed, събрахме си багажериите и взехме автобуса. Днес сутринта имах времето да се занимая и с втория акумулатор.
Странно съвпадение...Flushed

Плами, няма празно при вас- и буря да има, пак се ходи на училище.

Тити, много хубаво разпускате през зимната Laughing ваканция. Моите момчета са големи фенове на мини голфа, само дето има понякога сълзи, ако някой успее да направи повече точки.
За рапортите на големите е ясно, че материалът е по-сложен и рапортите им са по-пъстри.  

Едно браво на всички старателни и ученолюбиви деца тук, все така да продължават и занапред! Blush

Калалили, Св. Валентин е на почит при вас.
При малкия са изтеглили празнуването на карнавала този четвъртък, защото другата седмица започва подготовката по техния африкански проект. Голям Бибитко го имаше, когато беше в 1 клас и се радвам, че пак ще  се проведе- оттогава имаме диск с африканската музика от проекта и децата са й големи фенове. Прекрасна музика и танци в африкански ритми, всяко дете получава по един африкански барабан, ще има и представление другия петък.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 13:01 от Бибит

# 110
  • Мнения: 277
Бибит, и моят Йоан няма да свърши работа на вън. За нищо на света. В България ни е най-трудно с тоалетната, прибира се от площадката до вкъщи. Беше потресен миналата година когато леля му му казала да пикае в храстите Laughing
Ася, Йоан се е прибирал само по боксерки от една ски писта. Беше преди три години. След карането на ски седнахме в чайната да хапнем корв и да пием по чай. Поля си първо ски екипа, а той е много чувствителен на тема мокро и съблича всичко дори и една капка да полее. След това се оля целия и се съблече по средата на чейната само по боксерки. Баша му го граба и през пистата, до колата около 200 м само по боксерки и зимни обувки Laughing Не беше повече от -15.
тити, страхотно си изкарвате. Спокойствие и отмора.
а_тита, за какво е стачката?

Браво на всички старателни деца.

Аз се възстановявам бано, но поне има малко напредък. Бибит, пипнала съм синузит, а това е най-неприятно. Емма и тя мъкне едни сополи. Като й ги дърпам се сърди. Даже се тръшка:laughing:
Ася като говорим за пакости- Емма освен пакости друго не прави. От банята в кухнята и обратно. Може да си отваря вратата на банята сама. Ще карам мъжа ми да я смени, защото само малко като я дръпне и отваря. А там се почва едно лудо вадене от шкафа, размотаване на тоалетна хартие. Отскоро вдига малко капака на тоалетната и бърка с ръка вътре Animal See No Evil Вчера беше отворила бъркана с брашното Stuck Out Tongue Closed Eyes Аз я оставих обаче да се наиграе с него. Беше му забавно на детето Laughing

# 111
  • Мнения: 2 603
За сополи пак повтарям, най-ефикасното нещо са промивки. Тук в Италия са им големи фенове, носове се промиват постоянно.

Някой ме пита за това за гърба, още не съм  почнала да го ползвам.

Аз имам голям проблем с голямата. Много е чувствителна на всякакви дразнения. Ако се одраска по ръката не си ползва ръката докато не изчезне драскотината. Ако има драскотини не иска да ги мокри. Освен това реве с часове всеки път когато се нарани дори леко. За мокренето ако има една капка край, трябва да се преоблича. Ако има една гънка някъде по дрехите или чорапите започва да реве. Също постоянно я сърбят краката когато е с обувки естествено, иначе нищо и няма. Направо е едно постоянно мрънкане и оплакване за всяко нещо. Дори в градината са го забелязали, така че не съм само аз. Просто не знам как да я накарам да е малко по-спокойна е това отношение.

# 112
  • Мнения: 2 472
Stupy,  стачкуват защото сегашното правителство на нашата провинция реши да ореже много учители, съответно те остават без работа. Тези, които ще останат на работа ще поемат едни паралелки от по 40 деца в клас, а това е ужасяващо както за учителите, така и за родителите според мен.  Друг  проблем е също, че съкращават много дейности за деца аутисти , също учители, занимаващи се с такива деца и освен това помощи (парични) за семейства с такива деца.  Децата развяват едни плакати по новините, на които пише "Нас това ни наранява, искаме си учителите" и разни такива подобни. Та затова всъщност децата са ощетени, защото освен, че няма училище, няма и разни клубове, събирания в библиотеката, кръжоци и  така.

Якамоз, наистина е доста изнервящо така да прави детето, но съм сигурна, че ще се промени. Моята като падне и ако има кръв...мале- мале, обаче и казвам, че тя е смела и голяма вече и е ще бъде герой пред всички останали, ако спре веднага да плаче. Децата се повлияват в повечето случаи и има положителен ефект.

Вчера и дадох да рисува в стаята, аз правех нещо в кухнята. Влизам след малко и заварвам мястото (на земята, паркета), което остава свободно в стаята цялото изрисувано с различни цветове водни  бои. Нямаше къде да стъпя. Тя беше ужасно  щастлива , а аз ужасно ядосана, обаче после ми стана толкова смешно, че се смяхме двете и чистихме заедно.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 01:29 от a_tita

# 113
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Якамоз, как ги правиш промивките на носа? Не е ли болезнено?

Ступи, а не пиеш ли лекарства за синузита? Спомням си какво ли не правех тогава, 1 седмица се пробвах и с алтернативни методи, единствено облекчение усещах при къпане с душ, когато горещата вода ме обливаше по главата. Излезех ли от душа, пак се запушваше всичко. Накрая пих АБ и всичко се оправи.
Бебка ще е фурийка. Grinning Сложи й ограничителни скоби по шкафовете, че по-хубаво няма да става в скоро време. Grinning

А_тита, засне ли произведението да си го имате за спомен? Stuck Out Tongue Winking Eye
Дано се отмени решението за толкова масово съкращение на учителски персонал.

Якамоз, може и да е някаква свръхчувствителност, все пак кожата е голям сетивен орган. Може и да има начин да се работи над това. В първия момент се сещам, че масаж на тялото може да има благоприятно въздействие. Да речем след къпане вечер, преди лягане. Може и само крака, ръце...
Сигурно с израстването това ще намалее.
Малкият също мрази дори капка да му капне и държи да се преоблече веднага, ама за напишкания крачол миналата седмица ми каза мъжката , че ще го изтърпи, като видя, че няма дрехи са сменяне. Ама аз така или иначе след това му купих нов панталон. Wink

Малка смешка от вчера с малкото Бибитче, което много обича да хапва месо, ако може и кокал за глозгане да има, е най-добре. Сложила съм да пека ребра във фурната. Той ме пита> "Какви са ребърцата, говежди или свински?" Aз отговарям> "Свински." Той > "Йееее!!!" (радост). После добавя > "Мамо, аз не искам да ставам мюсюлманин!" (тоест как ще се лиши от вкусното свинско месце) Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 11:11 от Бибит

# 114
  • Мнения: 2 603
Бибит, потърси nasopure в ютуб. Не са болезнени изобщо, аз на себе си също правя и има голямо облекчение. Трябва да се правят с физиологичен разтвор, който не пари в носа. Естествено моите деца не искат да им правя, но ги хващам и така.

А_Тита, аз нямам против дори и да плаче малко, но тя плаче с часове до пълно изтощение, след което заспива. Разбирам дори и раната да е малко по голяма, но говорим за драскотини от сорта на 1 см. Тя е просто хипер чувствителна. Много е натоварващо, тя е доста активна, кара тротинетка, колело и е нормално да пада понякога. Когато това се случи цялото ни излизане пропада.
Бибит, благодаря за идеята за масаж. Ще се опитам да пробвам! Преди след баня ги мажех с крем и масажирах, но вече спрях. Вечер ми е толкова натоварено с това къпане и оправяне за сън, че е голямо бързане.

Много се смях с твоя син. Много е сладък 😂 чак ми се доядоха и на мен ребра.

Дайте някаква идея за занимание в къщи на четири годишно. Вчера правихме кекс и садихме цветя. Естествено всички видове рисуване и тн. Днес ако намеря сили мисля да правим курабийки.

# 115
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Якамоз, има деца, които са високо чувствителни. Това им е от нервната система. Трябва да се работи с тях. Често те са и злояди -определени текстури ги дразнят и т.н
Незнам дали ерготерапевт или логопед помага. Аз прилагах някои неща при Дзвер, но беше малък: да играе с пясък, правила съм кинетичен пясък от грис и нишесте, в ДГ имаха поне 10 кг боб, там мачкаше, пресипване и т.н, пластелин, слайм - всякакви такива занимания.
За мокренето: лятото мундавах маркуча да си играе и до днес основно занимание. Така спря да му пука, че е мокър.

За идеи: в пинтерест има супер много идеи.


Ступи, не ме обезнадеждава й. Дзвер като бебе беше примерен. Сега вече -не. Като си представя пикаещи кукли, понита, еднорози и ми става зле. Хич не обичам такива неща!!!! Ама и А засега се очертава експериментаторка и усещам как двамата ще ми спрат тока 😵

А тита, не звучи добре при вас. Вие във френско или английско говорящата част сте?

Бибит, една приятелка ми донесе от Италия солен разтвор в една пластмасова ампула: режеш отпред, изстисквал в носа и така. Никога не съм го правила.
Щом сополът тече, оставям да изтече. Ако  е запушен носа - отпушвам с миризма от лук. Минималистична съм.

Кала, браво на децата!!! И на майка им, разбира се.
И ние скоро ще получим свидетелството, вече не го очаквам с нетърпение, вътре само дитирамби 🤨. Не смеят нещо негативно да пишат. Трябва да ходя да питам, ако искам да знам.... 😒

Тити, това зимната почивка ли ви е 🤣
Починете си добре от жегите 👍🏻
Иначе за големите не се кахъри, така било в пубертета, нормално било от еволюционно-неврологична гл.т. 🤪
Само дето не е ясно как родителите да оцелеят в този период.

Днес Дзвер ще презентира по математика новата програма, която програмира: автоматично програмата пита задача за умножение и ако отговорът е грешен, казва верния. Тази година имат практикантка. Чак я съжалявам 🤣
Така да й измъкват педагогическия жезъл от ръката...

# 116
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Бибит, една приятелка ми донесе от Италия солен разтвор в една пластмасова ампула: режеш отпред, изстисквал в носа и така. Никога не съм го правила.

При нас, това е първото което ни показват в родилното - как да се промива нослето със солен разтвор, от ампули. Правила съм го стократон, че и повече. Хич не се церемоня. Но това пре бебе. При по-големи деца, действам и аз като Якамоз.  На децата им е забавно. Правя топла вода и едра сол. Справят се сами. Иначе купувам спрей, морска вода и така...

Ние се подготвяме за път, децата де...аз само отиване е връщане до Париж.
За ходенето по нужда - при нас няма проблеми никакви.
Оставям ви дами, тези дни ще се включа пак.
Хубав ден.

# 117
  • На остров
  • Мнения: 13 498
А тита много неприятно със стачките и най вече още по неприятно причината за тях.

При нас сред бурята нямахме ток няколко часа и имаше много паднали дървета в околността, но нищо повече.
Тук няма ваканции както в БГ / за избори, заради грип, заради  времето. Няма и това ново правило, което дава право да се ползва понеделник ако червен ден е бил в съобта.

На мен големият ми син беше в категорията абсурд да се ходи в природата до вц независимо какво. Имах големи уговорки когато бяхме с него на палатка в Стара планина да е бил на около 5 или 6.

За нос ползвам или солен разтвор готов купен или капки за нос, тов апри запушване, при течащ нищо.
Аз съм с хроничен синузит и едно от нещата, които ми помагат морска сол стоплена в микро или горещ душ.

Якамоз споделям какво обича моят 4 годишен почти Simple Smile
- Влакове имаме влакче на Брио със най различни неща и там може да играе по цял ден.
- Писта за коли на една фирма Scaleextric също с най различни неща и може да се пуска и състазение през апликация на телефона.
- Плей доу пластелин, с различни форми и джаджи за правене на форми.
- Гараж с коли и други превозни средства ( редим ги в задръставне, ходят на работа, качват се на ферибота и тн. )
- Пожарни коли имаме няколко различни модела, редовно гасим пожари и помагаме на закъсали с играчки и коли Пал Патрол.
- Обича да играе с вода ако не е в ваната, се качва на стол и на мивката уж мие нещо.
- Играем и на магазин или той прави кафе или ядене в детската кухня и аз давам поръчки.
- Много любимо е да играем на криеница или на самолет. Определяме къде са местата, коланите, той взима един малък куфар за ръчен багаж и се редим на опашки за чек ин, за бординг. После аз съм капитана и летим в разни посоки.
- Обича да гледа тв Пал Патрол, Грета грис(Пеппа пиг) и едни детски програми за превозни средства и коли, Filmi na Disni започнахме от скоро също.
- Обича да помага като готвя
- Лего
- рязане с ножица
- Скачане по дивани и правене на кълбета на пода на подложка
- Правене на самолети от харитя и пускане от високо.
Това са нещата, за които се сещам на прима виста за вътрешна игра. Не обича да оцветява и да рисува, понякога може да лепи стикери но рядко, не си пада и по четене на книжки освен ако не са за коли или влакове. Всички тези неща не ги прави сам а със някой, не сме усвоили тази част да си играе сам.

За децата в детската градина при нас е доста популярно да редят мъсниста на гривни или гердани, играят също много с кукли и на семейство, на магазин,  всички деца обичат да лепят макарони и правят фигури имат пистолет за лепене и много играят там. Имат и басейн с ориз и преливат като луди това и за малките е популярно.
Купа с пясък и скрити гладки камъни в нея с различни цветове.  Останлите неща са традициони  за ДГ / лего, пъзели, коли, животни, магнити, едни сламки за строене, роботи за програмиране.

Ася браво за проекта по математика ! На кой език програмира ?
Бибит много вълнуващо звучи африканският проект ще чакам разказ и снимки !

Къти приятна ваканция на децата и Тити също приятна ваканция !
Нашата спортна ваканция е семдица 9 за училищата, но и доста деца от градините почиват включително и ние.
Замислила съм детски музей на Пипи, кънки на лед, авантюрен басейн. На север ще ходим уикенда след спортната вканция да избегнем лудницата и се надяваме да му хареса повече този път на алпйските ски. Тогава ще посетим и зологическа градина в гората с местни животни за севера, ни сме ходели там многкратно ходи се по една дървена пътека във въздуха, взехме си и за там годишни карти тази година.

# 118
  • Мнения: 2 603
Cutty, да и тук в родилното се показва промивка на носа и изобщо промивките на носа заемат голямо място в живота на децата, които посещават ясла и детска градина Joy аз намирам също голяма полза от тях. На малкия ги правя още от новородено защото той има много секрети, имаше и бронхиолит и в болницата също го лекуваха само с промивки на носа.

Asya, направо ме застреля. Тя е точно такава, има проблем с храната ако има определен вид или текстура. Не съм фен на термина злояд, но да кажем, че е такава. Яде само определени неща или ако са само по отделно, тоест ако са заедно смесени не. Направо ме накара да се замисля много сериозно. В градината вчера също ми казаха, че плаче за най малкото докосване по така от други деца, тоест дори леко някой да я настъпи или нещо такова. Изключвам да го прави заради градината защото и в къщи се държи така. Опитвам се да и обяснявам, че няма нищо страшно, че понякога се случват такива неща и на мен и на другите деца, но изобщо не ме отразява. С говора няма проблем, не знам дали има смисъл логопед. Хм, може да пробвам да говоря с педиатъра ни.

Две в едно, благодаря! Подсети ме да извадя влака. Също може нещо с макарони да измисля.

# 119
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Ася, уау, впечатлена съм! Разкажи как е минало!

Aбсурд да сложа ампули с течност в носа на децата, то и за мен би било неприятно, но аз по принцип други неща капя в носа и обикновено са ефективни. Двамата признават само спрей за нос и то супер внимателно.  Вчера  слагах на големия капки за нос, че носът бе много запушен и сополив и след това ме накара да му обещая повече капки да не съм ползвала.

Якамоз, и двете ми деца ходиха на ерготерапевт, по препоръка на ДГ, в Германия не е нещо необичайно, макар че в началото ми беше трудно да го преглътна.Wink Особено големият е много чувствителен, също орално и според мен е екстремно злояд. Както и да е.
Предлагаха супер занимания, не знам колко е помогнало, все пак детето расте и се променя през този период, но със сигурност е имало положителен ефект в различни аспекти. Всичко бе под формата на игра, според
"дефицитите" на детето.
Например лятото предлагаха плъзгане голи по бански в една стая,покрита с черен насапунисан найлон, изглеждаше забавно, но моят големият тогава категорично отказа да участва. Може би, ако найлонът беше в друг цвят щеше да е по/привекателно за него.
Сетих се , че имам папка от ерготерапията с различни занимания.
За сензорния сектор има освен това, което е предложила Ася, са описани занимания за цялото тяло.
Например > къпане с много пяна във вана, като се ползват гъби за къпане, тривки , четки за тяло и с тях се прави масаж.
Друго>  Да намажеш тялото с крем или с бои за тяло Stuck Out Tongue Winking Eye. Детето самО или от възрастен бива намазано. Може да се използва на научаване частите на тялото.
Трето> В пекарната.
Детето е тестото и трябва да бъда здраво мачкано, търкаляно, потупвано и друго каквото се  сетиш.
Четвърто> хвърляш отгоре завивка по завивка, доколкото е поносимо за него.

За игра с пръсти предлагам в една табла пяна за бръснене и правене на различни картини с нея. Двамата винаги са се забавляли с нея и вкъщи. Това го правеха и в ДГ.

Засега толкова , че нямам много време.

Две в едно, свободен ден по време на ураган е нормално да бъде даден. Много деца отиват сами на училище и безопасността им е застрашена.
Иначе за купищата ваканции по българска традиция и аз съм без коментар, ама поне децата са щастливи така.Stuck Out Tongue Winking Eye
На африканското представление нямаме право да снимаме, може следващите дни да пусна примерен линк с  друго училище да покажа какво правят.
Приятна ваканция!

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 16:45 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт