ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът е обратно пред екрана и за мама винено време пак настана

  • 31 956
  • 738
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 497




Нашата поща
Скрит текст:
Споделяме, качваме, ползваме полезни материали по всички предмети, любезно предоставена ни от набор 2005.
*@abv.bg - парола се предоставя на лични само на потребители, които са писали редовно в поне три последователни теми.

Нашата фейсбук група: Осми клас - 2020/2021

Нашият списък
Скрит текст:
Бургас
momosho - НЕГ "Гьоте" Бургас, НЕ/АЕ/ БЕЛ и история
LaDiDa - ППМГ “Акад. Никола Обрешков”, математически профил
violeta1979 - ППМГ “Акад. Никола Обрешков” математически профил (+ РЕ) - момиче
GJK - ПГКПИ,  Приложно програмиране, момче

Варна
ЛюбОff - Първа ЕГ, НЕ АЕ, момиче
Любопитка - 4 ЕГ, ФЕ, момче
MollyBy - МГ Варна – СХН, момче
marulka_s - 4-та езикова, ФЕ/АЕ/М/ИТ, момиче

Велико Търново
AIR - ПМГ - В. Търново - профил СХН

Габрово
teodorafilipova - Априловска гимназия, момиче

Пловдив
`ТуиГ - Хуманитарна гимназия "Св. Св. Кирил и Методий", НЕ, момче
змейковица - ЕГ "Иван Вазов", НЕ/РЕ, момиче
luba_rizova - ФЕГ, момче
mrancho - АЕГ, АЕ/НЕ, момче
majabees – АЕГ, НЕ/АЕ, момиче
sunny_shine - ЕГ Пловдив, АЕ/НЕ момиче
diangi - ЕГ "Иван Вазов", НЕ, момче

София

СМГ
zazu1 - НЕ, момче
Aila - АЕ, момиче
tonia - АЕ
selena6 - НЕ, момиче
BFF_ - НЕ, момиче
didita4u – АЕ, момче

НПМГ
tretre - М/АЕ/Инф, момиче
entwickler - М/НЕ, момче
denyil - Физика, момче
dreben78 - Георграфия/АЕ, момче
Ники и Кати – Биология, момиче
Bubble79 – СХН, момче

НГДЕК
mama vili - момиче

91 НЕГ
Ноеми - момче
t_simeonova69 - момче
reni999 - момиче
liani - момче
noalba - момче
elita - момиче
zigizagi – момче
irinopolis – момиче
Rumi_hr – момче
Chaplet – момиче
jet - момче
babagicka - момче

164 ГПИЕ
lilfi - ИЕ/ФЕ, момиче
StelaP - ИЕ/ФЕ, момче
Gabuna – ИЕ/АЕ, момиче
prokibar – ИЕ/ИтЕ, момиче

1 АЕГ
✿ Надежда ✿ - АЕ/ФЕ, момиче
Anniki - АЕ/ИЕ, момче
Vrabcho_ - АЕ/ФЕ, момиче
Fifiana – момиче
googlish - момче

2 АЕГ
natalia 76 - АЕ/НЕ/БЕЛ, момиче
HAPPY - момче
Red - момиче
Sangria -
imar - АЕ/РЕ, момче
dbs - АЕ/ИЕ, момиче

9 ФЕГ
maria77bg - ФЕ/АЕ, момиче
мама МОНИ - ФЕ/ИЕ, момче
jam - ФЕ/АЕ, момче
linskia - ФЕ/НЕ
Eulalia - ФЕ/ИЕ, момче
veti - ФЕ/АЕ, момче
Dodiela – ФЕ/АЕ, момиче
Пак тя – ФЕ/АЕ, момиче
heart – ФЕ/АЕ, момче
въпросителна Simple Smile – ФЕ/НЕ, момиче
Helene S - ФЕ/АЕ, момче
Mimi75 - ФЕ/ИЕ, момче

73 СОУ
nnik - НЕ/ФЕ, момче
V. Blagoeva - НЕ/РУ, момиче
Mateda – НЕ/ФЕ, момиче
баница йованица – НЕ/РЕ, момче

133 СУ
Медунка - ФЕ/РЕ, момче
nata - AE/РЕ

ТУЕС
Inna_78 - системно програмиране, момиче
Lagertha, момиче
citron - КМ, момче
tania_ark – КМ, момче
Positive 04 – КМ, момче

НТБГ
gadamer - Икономическа информатика с АЕ, момиче
Venito6 - Банково дело с ФЕ, момче

НФСГ
Алиена - момче

1 СУ
blueeye® -  ИЕ/АЕ БЕЛ и Биология, момиче

3 СУ "Марин Дринов"
Furia - Графичен дизайн - АЕ, момиче

18 СУ
Amanda.D – ФЕ/ИЕ
Didia - ЯЕ/АЕ, момиче
ninanb - ФЕ/ИЕ, момче
sssani – ФЕ/ИЕ, момиче
green_dawn - ЯЕ/АЕ, момче

19 СУ
Gina L. - момиче

22СЕУ
stanislavchen - ИЕ, момиче
moni-m - ИЕ
*Noel* - АЕ/ИЕ, момиче
Бояна Давидкова 672579 - ИЕ/АЕ, момиче

30 СУ
Просто_майка - ИЕ/АЕ/БЕЛ, момиче

31 СУЧЕМ
clevermary - ИЕ/АЕ, момиче
perunika77 - ИЕ/АЕ, момче
RanaGrig - НЕ/АЕ, момиче
ZedTeeEm – ИЕ/АЕ, момиче

32 СУ
sara7 - АЕ/РЕ, момиче
firosmidia - АЕ/НЕ, момиче
tasia - АЕ/ИЕ, момче

33 ЕГ "Света София"
MamaBlonde  - АЕ/Китайски, момиче

35 СЕУ
ghellebore - НЕ/РЕ/БЕЛ, момиче
tania5678 - НЕ/РЕ/БЕЛ, момиче
Vanessy - НЕ/РЕ/Гео, момиче
Selvaggia* - НЕ/РЕ/Гео, момче
Kemi Kemito - НЕ, момиче
Madkatt – НЕ/РЕ/БЕЛ, момиче

44 СУ
sofy - Графичен дизайн и НЕ интензивно, момиче

127 СУ
Betty L. - АЕ/ИЕ/БЕЛ/ИЦ, момиче
Дикси - Математически, АЕ/ФЕ
Vesana - АЕ/ИЕ
letka73, момче
bubcheto15 - ИЕ/АЕ, момиче
BlueSky7 – АЕ/Математика
Elwing – Природни науки, момче

138 СУ
lila – ЯЕ, момиче
НУТИ
milasara - момче

СПГЕ "Джон Атанасов"
catnadeen - КМ, момиче
veenii - КМ, момче
mar_bella81 - КМ
Vesika

ПГД „Елисавета Вазова"
pileto - Рекламна графика, момче

Задължителна литература за 8 клас
Скрит текст:
І.1. Старогръцка митология. Митове за Прометей, за Едип; Троянски митологичен цикъл
І.2. „Илиада“ (Омир): откъси от I, VI, XXII, XXIV песен
І.3. „Любов“ (Сафо)
І.4. „Антигона“ (Софокъл)
ІІ.1. Библия. Библейски сюжети за грехопадението, Каин и Авел, Мойсей; за Исус, за Богородица; откъси от Евангелие от Матей и от Евангелие от Йоан
II.2. „Пространно житие на Константин – Кирил“
II.3. „Азбучна молитва“ (К. Преславски)
ІІ.4. „За буквите“ (Черноризец Храбър)
ІII.1. Из „Декамерон“ (Дж. Бокачо): Ден първи, Новела трета – „Притчата за трите пръстена“
ІII.2. Из „Дон Кихот“ (М. де Сервантес): I и VІІІ глава
ІII.3. „Хамлет“ (У. Шекспир)
III.4. Сонет 91 („Един се хвали с ловкост и успехи...“), Сонет 130 („Очите ѝ не са звезди...“) (У. Шекспир)

Ваканции



УЧЕБЕН ПЛАН ИИЧЕ
Скрит текст:

Sign Triangular Flag On Post Има малка разлика в плановете ИИЧЕ, които са за профили Математически, СХН, Икономическо развитие и Природни науки. Качените тук са за профили Чужди езици и всички други без изредените. Разликата е, че мат, схн, ир и пн имат в осми клас два часа седмично информатика към задължителните предмети и нямат никакво ИУЧ. (Maria007)
УЧЕБЕН ПЛАН РИЧЕ
Скрит текст:

Профилирана подготовка:
http://ruo-sofia-grad.com/wp-content/uploads/2020/12/Организация … на-подготовка.pdf

ТИПОВЕ И ВИДОВЕ ПРОФИЛИ И ГИМНАЗИИ:
Скрит текст:
Първи гимназиален етап – 8-10 клас.
Втори гимнапиален етап – 11-12 клас.
ДПП – държавен план-прием;
ООП – общообразователна подготовка;
ИУЧ – избираеми учебни часове;
ФУЧ – факултативни учебни часове;
ПП – профилирана подготовка/ на места профилиращ предмет;
СХН - софтуерни и хардуерни науки

Има 2 типа гимназии: профилирани и професионални.
* Професионалните ти дават професия (ако е по-лесно си правете аналогия с техникумите от нашето време). Те нямат достатъчен хорариум по някои предмети и това не удовлетворява изискванията за прием в някои чужди университети. При тях няма профили.
* Профилираните са с 2 профила определени още с ДПП (държавен план-прием) и 1 или 2 профила, които могат да бъдат определени още с ДПП или когато децата са в 10ти клас. Профилите се изучават само във втори гимназиален етап. В първи гимназиален етап се учи ООП (? – общообразователна подготовка) по съответната рамка и се учат ИУЧ (избираеми учебни часове) и ФУЧ (факултативни учебни часове), които както видяхме от избора и на смг, не е задължително да съвпадат с профилите. Профилите са важни, защото само те, БЕЛ, ЧЕ (чужд език), мат, го (?) и ФВС (физическо възпитание и спорт) се изучават в последните 2 години. Т.е. трябва на детето да не му е мъка, да са му полезни, да се справя с тези предмети, ако гони висока диплома и по тези предмети ще има по-висок хорариум, който е важен за някои чужди унита. Освен това вторият ДЗИ (държавен зрелостен изпит) се полага на един от профилите (по избор на ученика). (maria77bg)

В края на 10-ти клас се приключва с т.нар. разказвателни и в 11-ти и 12-ти клас ще се изучават само ако са профил. (svetlaem)

След като всички изучават математика в 11-12 клас, как кореспондира изборът на профил математика с втория гимназиален етап? Учат повече часове от деца, които не са с този профил, или просто ДЗИ може да е по този предмет? (zazu1)

Профилираната подготовка по всеки предмет означава не просто повече часове, но и доста по-задълбочено изучаване на предмета. Не може да се обясни с две думи, но ако се сравнят двете учебни програми става ясно (за общообразователна и за профилирана подготовка). (Дидева)

Аз продължавам да не мога да се ориентирам с тези профили. След като са след 10 клас, като избереш паралелка с немски и математика при кандидатстването след 7 клас, какво всъщност избираш? Не учиш ли повече от тези два предмета още от 8 клас? (zazu1)
Да речем, че говорим за  СМГ с немски. Чисто хипотетично. Двата задължителни профилиращи, определени на национално ниво, ще са ясни още при кандидатстването - математика и информатика или математика и физика. Езикът може да бъде включен като трети профилиращ, но не е задължително. (Дидева)

СМГ си гласуваха на педагогически съвет профилите и рамките. Същите като миналата година по информация на родител от общото събрание. Третият профил няма да е определен с ДПП. 11 клас догодина ще са с трети профил първи чужд език, за четвърти профил не беше сигурна майката (каза физика, но не си заложи главата). (maria77bg)

ДЗИ по желание се държат върху материала от общообразователната подготовка. За някои предмети това ще е учебното съдържание до десети клас, защото с тях се приключва тогава (разказвателните например), но за други - ще обхваща този до 12. клас включително (например математика или БЕЛ). (Дидева)
Аз пък се чудя как точно университет (независимо български или чужд) ще разграничи “този” от “онзи” ДЗИ? (звездица)

Предполагам, че няма да е трудно. В дипломата вероятно ще е уточнено кой е върху ПП (профилираща подготовка) и кой - върху ООП. Признавам си, че още не съм задълбавала в конкретното съдържание на дипломите, а и не мисля, че има образец.
За нашите университети, ако се кандидатства с ДЗИ, може за това върху профилираната подготовка да се заложи по-висок коефициент в балообразуването. (Дидева)

За чужд университет май ДЗИ не играе никаква роля, ако не греша. Съответно дали ДЗИ ще е по ООП или по ПП, няма да има значение? За тях роля би изиграл хорариумът, нали не бъркам? А от друга страна нашите университети изобщо гледат ли хорариум при прием? (звездица)

Звездица, много университети искат освен хорариум и оценка от изпит, примерно не по-ниска от 5.80. Не само в ОК. (Слънчевата)

Значи дали съм разбрала правилно:
Ако детето не е в гимназия или СУ (средно училище), а отиде в нещо като преди техникум - ще са му затворени пътища да учи в чужбина, така ли? (luss)

Не е задължително. Не всички чужди университети имат еднакви условия за прием. Затова писах, че ако дадено дете има за цел определен университет, то е добре да си погледне изискванията за прием. Има изложения на образованието в чужбина, там също може да се пита. (maria77bg)

Професионалните паралелки, незавасимо в кое училище са, са с учебен план за съответната професия. Т.е. хорариумът на предметите е един и същ, както и всички последствия от това. (maria77bg)

Няма значение в какво училище е професионалната паралелка, тя си остава професионална. Същото важи и за профилираните. Ще дам пример. Рамковият учебен план за профил математически е един и същ, независимо дали паралелката е в СМГ или в 999-то СУ. Същото важи и за професионалните паралелки. Рамковите и типовите учебни планове са едни и същи, независимо от това дали паралелката е в професионална гимназия или да речем в МГ - Пловдив. (Дидева)

Аз за друго се чудя. Първи и втори ПП (профилиращ предмет) са си регламентирани с ДПП и там няма мърдане, но какво пречи трети и четвърти ПП да се направят по-гъвкави, а да не се закрепват към цялата паралелка. За тях да се обединяват ученици от различни паралелки. Пак ще има някакво ограничение, доколкото трябва да се събере група, но възможностите ще са много повече.
По основните предмети ще има достатъчно желаещи. Единствено трябва програмата да е съгласувана. В определени дни и часове всички ще имат трети профилиращ предмет - едни ще отидат за математика, други за история и така. После се връщат по класовете си за часовете по първи ПП примерно. (ston )

Дали съм схванала правилно за професионалните паралелки, защото ми е много важно дали да изберем такава в МГ или нормална такава с профил ИТ или математически, и съответно в нормално СУ (средно училище) с профил ИТ:
Това, което разбрах е:
1. Професионална паралелка "програмиране" в ПМГ гимназия се явява същото като паралелка "програмиране" в коя да е друга професионална гимназия и съответно възможностите за чужд университет е възможно да са поорязани?
2. От друга страна професионална в ПМГ дава предимство за професия веднага след училище сравнено с паралелка ИТ (информационни технологии) пак в ПМГ?
3. Паралелка с профил ИТ в нормално СУ дали е равна на паралелка ИТ в ПМГ?
П.П. детето ми е момче и интересите му са чисто технически. Мечтата му е да стане "монтьор", но е силен ученик и е отличник по математика. Моята мечта е да замине да учи в Германия нещо инжинерно или ИТ 😁 (затова и мисля паралелка МАТ с НЕ в ПМГ) (AIR)

На хартия дали учиш в едно или друго училище с еднакви профили или еднаква професия е едно и също. Разликата е в учителите (преподаването), в средата (което е условно) и в предразсъдъците. (maria77bg)

С риск да стана досадна, защото съм го пускала многократно.
Таблицата отразява часовете по общообразователна подготовка по първи чужд език. Когато езикът е профилиращ, е различно. (Дидева)


А имате ли информация за профилите на училищата по изкуства? (Red )
Профилите са всъщност специалността, която е избрана. Всички налични часове от избираема и факултативна подготовка отиват за обучението по професията. Това за НГПИ (Национална гимназия за приложни изкуства). НУИИ (Национално училище за изящни изкуства) правят профилиране Графика, Живопис, Скулптура и още нещо след 9-ти клас (преди беше така, не видях актуални учебни планове, а не ми се рови да търся). (vesi1)
Имам един въпрос - има ли гимназии без профили и без професионални паралелки? Просто си учат всичко поравно 5 години - има ли такива? (mumble-bumble)
Не, няма такива училища. (maria77bg)
Според новия училищен закон учениците в 11-и и в 12-и клас изучават профилирани предмети, има и нов вид училища - обединени, които са до десети клас. Сега обединените училища в страната са 68, но догодина ще са с 3 повече, каза Михайлова. Тя уточни, че учениците, които завършат обединените училища, ще може да продължат да учат след десети клас в други училища. Учениците, които учат сега по новата образователна структура, са в девети клас. (https://dnes.dir.bg/obshtestvo/mon-razyasni-promenite-v-srednoto … -v-universitetite )
Паралелките са профилирани или професионални, независимо дали училището е гимназия или средно училище. Обединените училища са предимно по селата. Те са до 10 клас. Така борят невъзможността да намерят учители и същевременно нежеланието на децата да учат. Така завършват 10 клас и имат свидетелство за завършен първи гимназиален етап. (maria77bg)
Забравих да пиша за това, което знам за Обединените училища. Правят се предимно в селски райони и в такива с повече ромско население. До 10 клас са Уж с професионална насоченост. (Amanda.D)
В свидетелството за основно образование няма среден успех. На теория оценките, които не са балообразуващи за конкретна паралелка, могат да се окажат важни при определени условия.
"Чл. 59. (1) Когато в класирането има ученици с равен бал и с броя им се надхвърля броят на местата по чл. 48, ал. 1, те се подреждат в низходящ ред по сбора от резултатите от националното външно оценяване.
(2) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 1 се подреждат в низходящ ред по сбора от оценките от балообразуващите учебни предмети, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
(3) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г., изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 2 се подреждат в низходящ ред по средноаритметичната оценка от оценките по учебните предмети, изучавани в VII клас в раздел А на учебния план - български език и литература, чужд език, математика, история и цивилизация, география и икономика, биология и здравно образование, физика и астрономия и химия и опазване на околната среда, от свидетелството за завършено основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
(4) (Нова - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 3 се приемат над утвърдения държавен план-прием и над нормативно установения максимален брой ученици в паралелка."
(Дидева)

Полезно
Pushpin Приложения за учене/упражняване на език:
    Paperclip Английски:
     WordTheme
     Duolingo
   Paperclip Немски език - лесно и приятно
   Paperclip Блог за испански
Pushpin Навигатор по математика, издателство Skyprint
Pushpin Безплатно приложение за проследяване през телефон - Life360: Family Locator & GPS Tracker for Safety
Pushpin Сайтът Библия - https://dideva.alle.bg/
Pushpin Адаптирани книги
     Paperclip Английски:
    Литература на английски (класика)
    https://paragraph77.net
   http://lelang.ru/english/adaptirovannye-knigi/
   https://fenglish.ru/adaptirovannye-audioknigi-na-anglijskom-ot-obl/
     Paperclip Немски:
   http://lelang.ru/german/adaptirovannye-knigi-na-nemetskom-yazyke/
     Paperclip Френски:
   https://www.audiocite.net/livres-audio-gratuits-romans/index.php
   http://www.litteratureaudio.com/notre-bibliotheque-de-livres-audio-gratuits
   http://beq.ebooksgratuits.com/

Адреси на аптеки за майки "In vino veritas, in aqua sanitas"

Предишни теми
Скрит текст:
Предучилищна: 1, 2, 3
В очакване на първи клас: 1, 2, 3, 4
Първи клас: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Втори клас: 1, 2, 3
Трети клас: 1, 2
Четвърти клас: 1, 2
Пети клас: 1, 2, 3
Шести клас:1, 2, 3, 4, 5, 6,  
Седми клас: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,  16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, Първа изпитна седмична тема, Втора изпитна седмична тема, Трета изпитна седмична тема, Четвърта изпитна седмична тема, Първо класиране - (13.07. - 19.07.), Второ класиране - (20.07. - 26.07.), Трето класиране - (27.07. - 02.08.), СЕДМИ клас - Ваканцията!, СЕДМИ клас 2019/2020 - Ваканцията 1!,
Осми клас: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
 

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 08:25 от zazu1

# 1
  • София
  • Мнения: 3 809
Страхотно ново заглавие за старт на поредното ДО.
Вчера контролирах ученето на думи. Ами добре му се получи според мен. Харесва ми този quizlet и определено оценявам какво правят учителите за тях. Даже има опция да си правят тестове, които включват думи от различни списъци.

# 2
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 821
Добро утро, момичета!

Не случайно писах в последните постове на предната тема - "ваканция, здравей"! 😁...Май, май и за нас - мамчетата се отнася 😃😉, впредвид заглавието 😉

# 3
  • sofia
  • Мнения: 9 235
Чудесно заглавие!
Отивам да проверя дали е станал, че след 5 мин. почва часа.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 670
Много е точно заглавието.
Ама аз искам вече да започне да му се вижда краят. Та хайде с пожелание в следващата тема пак да пием, но не за да давим родителска мъка, а за да празнуваме, че децата пак са обратно в училище.

# 5
  • у дома...
  • Мнения: 3 666
Доня РЗИ хич не ги и чакай. Най-много позвъняване от МВР. Аз, а и колежката, дето заедно се короноваме, още чакаме РЗИ да дойде евентуално и да ни връчи предписания, а домашните ни вече са свободни.

Ани вече е на компа. Днес имат два теста -испански и музика. На 45 години съм, ама вчера сефте видях някой да учи по музика...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 635
Отново ДО Sad Снощи доста време ми отне да успокоявам разстроен и плачещ тийнейджър, че нормалното училище свърши и пак се засяда пред екрана.
Благодаря за темата, но на мен това заглавие ми се искаше хич да го няма.

# 7
  • софия
  • Мнения: 30 298

Снимката се появи във фийда ми съвсем тематично. Магия.
Добро утро Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 018
Добро утро, момичета! Zazu1, благодаря за темата! Хубаво си е заглавието! Моите деца са доволни, че са ДО. Баткото дори успя да се успи като за първи ден. Докато беше ПО ставаше в 5.30, а днес... Часовете им са от 8.00.
Девойката пропусна последните три дни присъствено, както и три контролни - по английски, по ИИ и по БЕЛ. Общува си с деца от класа, но по време на ДО не са се виждали. Ние живеем извън София. Наборката си общува с приятелки от селото, с тях излизат, обикалят. Също и онлайн доста често говорят, играят. Имат група 3-4 момичета и 2 момчета, като момчетата са едното в Исландия, едното в Англия. Българчета са, това в Исландия й е първи братовчед. Интересно си общуват - непрекъснато редуват български и английски.

# 9
  • Мнения: 6 991
Зазу, благодаря за новата тема!🌺

С любопитство очаквам резултатите от есето, което писаха по литература.
Моника още се колебае, дали да участва на олимпиадата по БЕЛ.

Мъка е това ДО при нас, мъка!
Дано да приключи час по- скоро и децата да се върнат в училище!

# 10
  • Мнения: 3 491
Зазу, благодаря за темата!
Физиономиите на тези двечките са страхотни Sweat Smile
Ванила, мислила съм го, но много трудно може да стане.
Доня, вярно е, че прилича на вашето... Задействай си нещата, не е редно детето да е под карантина.  Странна ми е бързата реакция на РЗИ. Напоследък почти никого не слагат под карантина. Даже и болните...Дори ми се струва, че след като се провалиха с ваксинацията, имат стратегия всички да минат през вируса.
Трябваше до понеделник да кажа дали искам да се ваксинирам. Но нито един специалист не даде категориен отговор правят ли се изследвания за хората с автоимунни заболявания и какви са изводите. Много ме е яд, че съм в такава ситуация, че да ми е трудно да се реша.

# 11
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 8 177
Добро утро! Благодаря за новата тема!

При нас като не мина номера да си вземем куче, сега офанзивата е за ново бебе Joy Децата направиха голям плакат-презентация с доводи защо ще е добре да имаме бебе, също така едно видео със семейни снимки и разкази по тях. Видеото ни разплака. Но с ММ сме непоклатими 😆

# 12
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 540
Добро утро! Благодаря за новата тема!

При нас като не мина номера да си вземем куче, сега офанзивата е за ново бебе Joy Децата направиха голям плакат-презентация с доводи защо ще е добре да имаме бебе, също така едно видео със семейни снимки и разкази по тях. Видеото ни разплака. Но с ММ сме непоклатими 😆

Сладури! То нищо не се знае Wink

Благодаря за удобния стол и нов монитор /нали напуснахме присъствената класна стая и отново сме онлайн в темата/. Наборът вчера се прибра късно от тренировки, размаза се на дивана и облекчено констатира, че тази сутрин просто ще стане и ще кацне пред монитора.
Дребната е изпаднала в потрес, че трябва да се връщат в клас. Хич не й се ходи присъствено, но ще издрапа две седмици и тя /.... евентуално, може би/.
Заглавието си е попадение. Вчера пресуших последната белгийска бира и пак ще минавам на домашно малиново или тежко червено.
Доня, ако детето не е било контактно, поради отсъствие, то не би следвало да е под карантина и го обяснете, когато /ако/ се свържат с вас. Има хора, до които така и не е стигнало физически, по мейл или смс въпросното предписание и е малко ези-тура дали изобщо някой ще ви търси. Остава обаче открит въпросът дори Стивън да не е под карантина, заради останалите деца, които са били контактни, вероятно почти целият клас излиза в такава. Имате превилегията да сте в къща с двор. Затварянето между четири стени е по-тегаво.

# 13
  • Мнения: 8 906
Добро утро.
Gadamer, при вас ситуацията е съвсем хард - бебе 🤣. Туширайте с коте, като не може куче.
На набора май му е все едно дали ПО или ДО. Есента не беше така, но сега наистина му е безразлично. Приятелите му са основно стари такива, в други училища са. Има едно момче от новия клас, с което ходят заедно на фитнес. Всичките му приятели обаче в момента са първа смяна, а той е втора. Сега излиза за малко вечер след училище.

# 14
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 8 177
А бе аз коте бих си взела (и куче, ако съм с къща), ама двама от семейството са алергични, та няма как. Сега в ресторанта на хотела се разминаваме с едно синеоко сладурче на 2 години, с руси къдрици. Аз го заглеждам и казвам на ММ "Видя ли какво е сладко това детенце?", а той се извърнал на другата страна и "Не, изобщо не искам да поглеждам!", хахха, да не е заразно.....

Общи условия

Активация на акаунт