ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът е обратно пред екрана и за мама винено време пак настана

  • 28 230
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
ZedTeeEm Честита рожденичка!
И вие сте комбинация 14-9, както при нас!

# 46
  • София
  • Мнения: 7 194
Честита рожденичка, Zed! Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 3 565
С ММ се записахме за ваксинация с АЗ. Говорих с двама лекари и двамата ни съветват, щом имаме възможност, да се ваксинираме максимално бързо с каквото има.
Аз имам и друг довод: искам това чудо с толкова продължително ДО да свърши все някога и затова смятам да дам своя дан за по-своевременния му край.

# 48
  • Мнения: 8 236
И аз искам да дам своя дан за постигането на колективен имунитет, ама понеже съм в следфазовата група, никой не ме и пита искам ли, не искам ли. Всъщност питах личния лекар за прословутите списъци. Трябваше по друг повод да прескоча до кабинета му и използвах момента да получа информация и по този въпрос. За нас, неприоритетните, ваксини няма. ЛЛ няма изобщо никаква информация дали и кога при него ще има от туй нЯщо. Списъци не прави. Та така. Много ме е яд като вземат да ми разправят как нямало достатъчно желаещи да се ваксинират. Желаещи има, ваксини няма и организация няма.

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 18:13 от ston

# 49
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Вчера свекърва ми си прави тест за антитела, 10 дни след втора доза на ваксината ( беше се притеснила, че още няма антитела и да не би баща ми да я зарази 😳) Оказа се, че има 3 пъти над референтната стойност.

Записвайте се по списъците, не се знае кога ще излезе възможност. 30% от записалите се на фаза 1 и 2 отказали ваксина и са звъняли на други хора, за да не се прецакат ваксините.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 194
Нещо като в театър на абсурда ми изглежда положението с ДО втора смяна. 🙄
Прибрах се преди 20 минути, а тепърва започва последният час.
Това просто не може да бъде.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Момичета, до месец ще Отворят ваксинационни центрове, където да се ваксинираме, не е задължително при джипито да е. За там ще има възможност да се запишем он лайн. Та, аз ще се запиша там, няма да ходя при джипката.
И аз знам, че мнението на повечето имунолози е, че доста от автоимунните не са пречка за ваксинация,включително хашимотото, знам, че доста жени имат.
Ако искате детенце, да ви разпределя моите? С удоволствие давам за временно отглеждане, не правят бели. Спят през нощта. Иначе, извън майтапа, трудно е над 40 с бебе. Аз моите ги родих на 31,36 и 37 и не ми е било тежко, освен с набора, но отчитам като проблем това късно родителство. Искам на 50 да имам големи деца и да си гледам само мене си като нашия кръг приятели, а то... Ние гледаме малки деца, те внуци, ужас. Моята приятелка роди на 43, сега детето е на две и половина, ами трудно е. Чак, направо, и малката мисъл за четвърто дете (мм искаше), ми избягва. То си иска своето, а ние, колкото и да младеем, си искаме вечер сън, през нощта сън, да не се занимаваме с памперси, а представяте ли си, детето като е на 16, още ученик, ние бихме били в пенсионна възраст. Ами кога ще си живеем живота, ааааа. Но, всеки е различен, има и по-малко егоидти хора.
Томек е страхотен!
Кучо на Аманда също.
Весела вечер!

# 52
  • София
  • Мнения: 3 461
Направо ме е страх да се запиша в тази тема.Нито бебета искам,нито кучета...А останалите вкъщи напират-кой за каквото го влече.И модата не ме интересува,че съм на прага на 40.Ще си пия виното и ще съм ретро:sunglasses:

# 53
  • София
  • Мнения: 7 194
Е аз съм вече на 45, не ме бройте за деца. Нали знаете за какво си мечтая аз - за два 15-килограмови Мейн кууна. Ще излизаме така на разходка. Те ще плашат с размера си, а Тереза ще се вози върху едната голяма котка, ще съска и така дружно ще всяваме ужас у хората.
Гледайте какви мечти са ме налегнали, съвсем мизантроп станАх. 😁

# 54
  • Мнения: 6 593
Чудесно, Ред!
А аз си мечтая за кон, мой, и малка къщичка от дърво и камък в Родопите.
Да ти определя среща на Половото Око?
Да кажем, след Х години, и така съвместно ще всяваме ужас.
А, и голдънчета, две забравих.

# 55
  • софия
  • Мнения: 25 489
Оххххххх бе, Ред 💓 Представих си те образно 😂 Мейн кууните подлежат ли на разходка с повод?
Искам, ама нямам желание за още деца. МинА времето. Присъединявам се в групата за пътувания. Искам само да видя детето, че е щастливо и може само да си живее живота. Може и внуци да ми роди да ги гушкам.

# 56
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
Бебета - не съм искала никога второ дете. Исках си едно - момче (когато решихме, че спираме да се пазим, изчетох де що литература има на тема - какво трябва да яде мъжът, че сперматозоидите да са "мъжки"; точно кога по време на овулацията вероятността за момче е по-голяма..луда работа...Ама не можа да страда дълго таткото, подложен на диета, синковецът стана още на първия месец 🤣. С мен обаче е така - всичко се измисля, после планира и ако преценя, че ще се получи - действам 😃)..Имам си го 😃
Животни - темата е табу вкъщи. Непреклонна съм, за мен мястото на кучета и котки не е в апартамент. Единствено живо същество освен риби, което може да живее вкъщи, е китайско мишле. Имаме си в една пласмосова клетка, с дължина и височина 1 педя..
Аз съм в приоритетните групи за ваксиниране заради работата ми. Отказах категорично. Много малко желаещи има в моята работа..И от нас ще останат ваксини...

# 57
  • Мнения: 559
Начиии, много внимавайте като си взимате котка! Аз все бях гледала разни екземпляри, ама последния е простооо... явно е бил гризач в предишен живот. Това в комбинация с поколения селски ген е чудовищно. Толкова белИ вкъщи - хем ми смешно, хем ми се плаче - нагризани кабели, изчоплени мебели, изкъртена релса на завеса, надъвкани книги в библиотеката и още, и още.... И е ВЕЧНО гладен. Детето не яде толкова бе! И като го тресне адреналина след ядене - стадо бизони трополят из къщи един час поне... Не мога да сложа снимка, че е хиперактивен и не стои мирен, ама не и особен красавец, та не е голяма загуба Wink
ПП И като си помисля, че го взехме насред нищото щото го ожалихме, че е беззащитно и го спасяваме... и мислехме, че е момиче... кротко... Абе съдбата голяма смешка си направи Wink Ама си го обичаме въпреки всичко - само да пусне дизела и да замърка и ни стопява Wink

# 58
# 59
  • София
  • Мнения: 7 194
Хахаха! Жесток котарак! 😂
Сега не знам, аз явно съм с късмета на начинаещия, че Тереза ми е първата котка евър.
Ама то все едно за различни биологични видове говорим.
Но мисля, че и най-лошата котка пак ще ми открадне сърцето.
Silver blade, с удоволствие бих го видяла на снимка вашия разбойник. Ако някой път успееш, пусни го да го видим, моля.

Общи условия

Активация на акаунт