ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът е обратно пред екрана и за мама винено време пак настана

  • 28 219
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 234
Хаха, аз явно съм станала твърде добра - и на бебе склоних, и на планове за 🐱 котка. Smiley

# 31
  • Мнения: 6 587
Аз пък склонявам само за пътувания:-) За нищо друго никой не мож’ мЪ нави.

# 32
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Искахме и второ, но не се получи. Оказа се, че и първото е някакво чудо. Мислила съм за приемно родителство, но не знам как ще се разделям с децата...

# 33
  • София
  • Мнения: 2 437

В крайна сметка във ФЕГ пак ще са намалени часовете, поне в класа на моята дъщеря. Ще имат по-големи почивки, за да се изравняват с присъствените часове.


Странно. Вчера класната е казала по 40 мин., но вече нищо няма да ме изненада. Днес ще разберем.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 058
При нас са казали - блок от 60 минути на екран, после 20 минути ще им дават задачи за правене. Уж щели да ги проверяват после, дано!

# 35
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Бисерка, и аз така!

Ема има 5.90 на теста с моделиране на кв.уравнения, много е щастлива, само две 6-ци има в целия клас. Значи това мотивацията е голяма работа.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 363
Трябваше до понеделник да кажа дали искам да се ваксинирам. Но нито един специалист не даде категориен отговор правят ли се изследвания за хората с автоимунни заболявания и какви са изводите. Много ме е яд, че съм в такава ситуация, че да ми е трудно да се реша.

Аманда, във Фейсбук има една група "Ваксини", в която пишат доста лекари, включително имунолози, които отговарят за ваксинацията срещу Ковид. Постоянно питат хора точно за автоимунни заболявания и становището на тези лекари е, че няма противопоказания за ваксиниране с нито една от ваксините. Единствено за хора с конкретни автоимунни заболявания като лупус, които са на конкретни биологични лекарства в момента, се препоръчва да изчакат.

# 37
  • софия
  • Мнения: 25 459
Няма нищо, което да се сравни или замени личната мотивация Simple Smile

И при мрън съм забелязала, че колкото и да искам да направи нещо, докато тя сама не поиска, не се получава пълноценно. Прави го, ама не баш.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Аманда, бих ти препоръчала консултация с имунолог, мога да ти дам и конкретни координати на много добри лекари. Аз самата съм с рядко АИ и имам час за такава консултация скоро, всяко е специфично и е добре да се консултира конкретно.

# 39
  • Мнения: 8 229
Да, вътрешната мотивация е най-важна, а при моя тийн тя е много колеблива. Сега почти всяка вечер решаваме по няколко задачи с шестокласника. Той решава, аз му правя компания и ако се налага коригирам, давам съвети. Ама толкова спокойно и приятно се работи с него. Казвам му, че трябва да направи тези и тези задачи. Той хвърля един поглед и заявява, че бързо ще ги свърши. И така. За 30 минути е готов, максимум, и няма преди това един час обяснения тип - ама защо, ама трябва ли, ама утре, ама това няма смисъл и т.н. И така си решаваме с него спокойно, в игри и закачки и бързо става, и работата свършена. И не че гори от желание да решава задачи, просто не мърмори.

Ето да ви покажа колко голям и красив е станал Томек, вече на 8 месеца котараче. Наборът го снима. Моите фото сесии все не се получават както искам.

# 40
  • София
  • Мнения: 888
Привет! Зазу, чудна тема, благодаря!
Похвалвам тийнката с 6 по БЕЛ, смесен тест БЕЛ и Литература. Много добре знам какви са и възможностите...защо първия срок се отпусна, идея нямам...дано сега се мотивира....
Скрит текст:
Ние си причинихме трето момиче инцидентно....гръцкото море е виновно...и Мохито....хаха...
Много ми беше трудно да се настроя на вълна бебе, бях започнала курс, с който на стари години исках да опитам нова сфера, та си беше голяма иьненада. Хем в един момент си супер щастлив, че пак ще помиришеш малко същественце, хем умираш от страх...Ами ако се разболеем, кой ще ги гледа, ако останем задълго без работа...ей такива, стандартни питанки. Страхувах се и от генетични проблеми, но хората сега направили едни скъпи тестове...та тези тревоги ги избегнах...Сега са на 14, 9 и 1.8 и ми е малко мъчно, че малката като е на 20, аз ще съм в почти пенсионна възраст....но ще има големи сестри, да си помагат.
За кучето и мястото...Ами стигнахме до извода , че на по- широко май няма да идем скоро, а най-голямата след няколко години може и да не живее у нас, та искахме да си изгледаме животинката заедно....и аз като Стон смятам, че ако ги обичаш и обгрижваш, площта не е водеща...ще се сменяме за разходките. Сигурна съм, че ние с ММ ще поемем най-голяма част от грижите, но да сме здрави, ще стане. И последно, третокласничката вчера стана на 9, да ни здрава и успешна!

# 41
  • Мнения: 6 587
Zеd, живо и здраво да ви е красивото момиченце!

Стон, ама много пък красив този Томек! Гушшшшшш!🥰

# 42
  • Мнения: 8 229
Бисе, освен красив е и страшно сладък. То не можеш да му се скараш, дори и бели да прави. Ама и кучето е същото. Като те погледнат с тез ми ти изразителни очи, им прощаваш всичко. И така успокоително действат. Едно леко ти става на душата, само като ги погледнеш.

# 43
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
ZedTeeEm, да ви е жива и здрава рожденичката, с лекота да сбъдва мечтите си!
Стон, моята щерка точно такъв котарак иска, ама отде ще го вземем не знам...Сега чакаме някой приятел, който е на село или има котки и се размножат, да си харесаме..Голям сладур е вашият котан Kissing Face

Аз исках две деца, ама не се получи с второто, така че като Бисето, вече съм само за пътешествия, туризъм и удоволствия Wink
Наборката като е присъствено учи повече, взима участие в часовете, направо живна...От днес - нахлузи умрялата физиономия, както и "пижамената униформа".

# 44
  • Мнения: 7 387

  Yum Така гледахме  аз и колежка,когато на закуска в Киев ни предложиха водка и то във водни чаши! Yum Домакинът онемя когато отказахме!Реши,че не сме добре и попита как се чувстваме та не искаме да пием. Yum Даже звънна на жена си да я уведоми ,че не сме одобрили закуската.

             И у нас потънаха гемиите с това ДО,а утре ще ги изненадам с нови пижами.Само Ран брои дните до 4.03.

Общи условия

Активация на акаунт