Деца от всички страни, добре сте дошли-8!

  • 18 855
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За такива секрети и запушен нос ползвам лук. Нарязана на 4 глава, някъде до леглото, да се пада под носа. Отпушва безотказно, но страшно мирише после.
Също ако търпи: нагревки с морска сол. Слагаш в кърпичка, връзваш на бохча, затоплящ леко и слагаш на синусите.

# 91
  • Мнения: 277
SmileyАз имам такива секрети и Йоан и аз като Ася правя компреси с морска сол. Помагат ни. Лук не съм пробвала, но съм чула.
Къти, Йоан навърши седем през ноември. Всяка вечер му гледам в устата все едно съм зъболекър. Както и да го погледна обаче струвами се, че няма място за новите зъбки, които са дв пъти по-големи от старите. Долните вървят много добре, но единият горен е застанал почти напряко. Притеснява ме, че тук трябва да ни изпратят с направление при специалист, току така да го заведа на зъболекар или на ортодонт неможе. Но ще се притеснявам като и другият излезе и порастнат поне малко, за да видя как ще застанат. Може пък да се притеснявам напразно.People Information Desk Person
Бибит, разубеди ме да пробвам Емма с млечни. Ще изчакам да направи годинка и тогава ще опитам. Закамилсо мляко незнам дали има. Не ми е правило впечатление. Но като я знам каква е претенция с храната, няма шанс да пие камилско мляко Hands Point Up Към жълтък няма реакция, белтък не съм й давала още и несмея. Знам, че е силен алерген и ще изчакам.
Илейн, благодая за полезната информация. И аз забелязах, че съм със срината имунна система. Още през ноември Йоан донесе някъкъв вирус и от тогава аз немога да се опрвя. Пих антибиотик, загубих вкусови усешания, не долявам миризми. Пооправих се малко, поне нямам темпераура, обаче от няколко дни усещам чак пак нящо ме тръшка. Незнам какво да правя, а ми се иска да я кърмя възможно най-дълго или поне до годинка, годинка и половина.
Кала, като говорим за депресия не бяхме въждали сънце има няма три четири месеца Laughing Вече си мислех, че е изчеззнало. И вчера като изгря цял ден бяхме навън. Вярно -5 беше целия ден, но пък СВЕТЕШЕ слънце SmileySmiley
Елате в нас да видите какво е разхвърляне. Поне за сега само Емма малко неща, които вечер събирам в една кутия. На големият в стаята е ужас, ако някой нямери нещо, за него си е. На Йоан също е мако хаус. Там често натяквам да се подреди. Но като цяло май всички сме разхвърляни. Мой учебници, книги и бележки има навсякъде. Баща им си оставя малки неща като зарядни, кърпички за очила, където му падне. Малко ме дразни, но не чак толкова Laughing Като ходим на гости им завиждам на хората, как всичко им е прибрано и подредено.

# 92
  • Мнения: 9 903
Те хората прибират точно преди да им идете на гости 😆
Или имат помощници. Тук 90 процента имат.

# 93
  • Немция
  • Мнения: 6 874
И аз съм най-мотивирана да прибирам, когато очакваме гости.Grinning Изведнъж започвам да забелязвам детайли , които преди дни съм ги отминавала , без да ги забележа.
Помощниците са хубаво нещо, ама не са ми от полза, ако искам да създам на децата някакви елементарни трудови навици и усещане за (относителен) ред вкъщи.

 Eтo за такъв най-обикновен инхалатор става дума.

Топла торбичка с морска сол за затопляне на синусите също би имало положително влияние. Въобще навлизането на солен въздух в носната кухина действа добре на прочистване на  секрети от най-различен вид. Малък Бибитко влачи една лека хрема от месеци, само сутрин се проявява и трябва да взема мерки. Иначе най-благоприятно влияние има морския въздух при 30 градуса, съчетано с море и топъл пясък под краката.Stuck Out Tongue Winking Eye

Ступи, да не би да е от липса на витамин Д твоето имунно сриване? Когато имам тежки хреми, губя вкус и обоняние, но в рамките на няколко дни.Тогава действам с капки за нос, когато усетя, че е зле положението, не си правя експерименти, че направих веднъж синузит.
Да не си направила синузит?
Алергията към млечния белтък има много общо с алергия към други животински белтъци, каквито имат яйцата, затова ти обърнах внимание на това.
Аз съм пробвала с мини количество млечен продукт дали се понася добре, но моят Бибитко реагираше с петна по кожата до няколко минути, след като съм го дала. Ако детето реагира през храносмилателната система, по-трудно бих преценила дали го понася или не. Особено при малко дете на 1 година.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 10:25 от Бибит

# 94
  • USA
  • Мнения: 1 323
 A-tita Ася ти е обяснила подробно.В общи линии и аз тези неща ползвам. Слагам И една комбинация от масла тази https://www.walmart.com/ip/GuruNanda-Breathe-Easy-Essential-Oil- … 0b6f63de839d03db9
Ползвам го за ваната когато са с настинка.Слагам няколко капки във водата. По принцип го дават да се ползва за дифзер,но нашите стаи са огромни и файда няма голяма. Слагам напоена кърпичка на изходите на парното.Нашто е с вграден овлажнител за въздуха и мисля работи. Направила съм солени торбички с морска сол от стари чорапи.Загрявам в микровълновата.

# 95
  • Мнения: 2 472
Благодаря за съветите по моя въпрос на всички ви!:smile: Успях да я поизлъжа със соления разтвор в носа и наистина имаше голям ефект.

Днес, утре и още два дена от другата седмица децата няма да са на училище, защото учителите са в стачка. И днес
вали един хубав сняг, така че ще има игра навън с шейната като спре.

# 96
  • Мнения: 2 603
Аз ползвам само промивки на носа за абсолютно всякакви видове сополи. Ползвам шишенце, което св пълни с физиологичен разтвор и промивам носа редовно. Тук така се процедира при кашлица и сополи.

# 97
  • Немция
  • Мнения: 6 874
A_tita, насладете се на снега! При нас сняг не се очаква, но в неделя и понеделник се очакват ураганни ветрове Rolling Eyes и предчувствам как в такова време дори излизане навън няма да  е желателно. Силните ветрове се очакват чак следобеда, така че сутринта ще трябва да я използваме за една разходка, ако не вали.

Малко смях от вчерашния ден>
Вчера имахме ангажимент в съседен град и тъкмо търсех къде да паркирам и малкият рече, че има зор за тоалетна. От големия зор.Wink Докато оправя багажите ни, вече беше слязъл от колата, и взе да тича и да се превива на тротоара. Насреща голяма детска площадка, за щастие празна, с дървета и храсти тук и там. Имаше и една обществена тоалетна, където се пуска монета. Обаче се оказа, че тоалетната не функционира. На бегом Бух! в храстите детето да се облекчи.Grin И аз клекнала  покрай него да му помагам с катовете дрехи, не знам как съм изглеждала отстрани.Stuck Out Tongue Winking Eye Отделно малкият реши и да се изпишка клекнал, и като тръгнахме оттам, забелязах , че единият крачол от коляното надолу е мокър. Минавайки край един магазин за дрехи Бух! вътре да му купя по спешност един панталон за преобличане, че нямах резервни дрехи в мен.
В края на краищата дребното се влюби в новия си панталон, защото имал 4 джоба отпред, днес настояваше да е пак да е облечен с него.Grinning

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 22:55 от Бибит

# 98
  • Мнения: 9 903
Толкова смешно, сигурно на теб не ти е било, ама.
Имаме страшни спомени от този вид...но най-подобен твоя е как номер 1 се напишка на ескалатора в Дубай мол, и купувахме маркови гащи и чорапи(като няма не-маркови....)

# 99
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, радвай се, че се е съгласил в храстите .
Дзвер никога, ама никога няма да го направи.
преди два дена тичаше от площадката до вкъщи с ключ в ръка Pensive

иначе в един аутлет съм купувала маркови дрехи, защото го оставих на мъжа ми, а той му позволил да си играе на шадраваните - водата изскача директно от плочките и няма ограждение.
намерих го по памперс и вода течеше от него Flushed, мъжът ми четеше и се правеше, че не е бащата Angry
имало е случай в съседен град също така си игра на фонтанче, беше неделя, нямаше и от къде да купя нещо и до колата вървя увит в одеалото за пикник, което отдолу е с найлон Laughing минахме триумфално през цялата пешеходна зона с този патрахил.

да ви кажа А май върви по неговите стъпки.
прави пакости и да се хили, започна да върти глава за "не"... от пълзенето е далеч, сега се върти само.
Дзвер каза: още една година да порастне и ще те стресираме здраво Confounded

# 100
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Тити, хем ми беше напечено, хем смешно. А големият се беше курдисал прав до храстите да гледа. Разпоредих му да отиде да се пуска на пързалката, а да не гледа сеир.Grinning Отиде и отдалече го чувах как се смее.

Ася, а ако сте далеч от цивилизация и няма тоалетни наблизо?
Моите много обичат сред природата да ходят по нужда, забавно им е. Аз съм им разказвала за смешни случки от моите детство на такава тематика, баща им и той, по-назад да не остане.Stuck Out Tongue Winking Eye Така че са с положителна нагласа в това отношение.
Миналата година голям Бибитко се беше уговорил с приятелчета(2 сестри и на 1 брат) да играят футбол на игрището на близкото училище. На едното дете му се доходи по малка нужда и твърдо отказа да ходи на зелено, въпреки че дворът е огромен, много зелен, идеално за такива работи, беше и пусто, но не... накрая се наложи да се приберем(10 минути път пеша) заради тоалетната. Така че и с този вариант се запознах.

Фонтани има и в центъра на нашия град, там лятото е пълно с деца с подгизнали памперси. Ама моите не съм ги оставяла дотам.Stuck Out Tongue Winking Eye Най-много плацикат крака в улеите с вода. Само веднъж техен братовчед, който ни беше на гости, се накваси хубаво и се наложи да купуваме дрехи от близкия магазин.
Виж, на едни фонтани в България играха и се мокреха яко на едни фонтани, само по гащи, но се бях запасила с дрехи и хавлии.Grinning Беше над 30 градуса, жега.

Ася, малката 100% ще те изненада и с други номера, които брат й не е владеел. А че по-големите братя(сестри) си падат по стресиране на по-малките, в това не се и съмнявай.Wink

# 101
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На зелено пикае, но за номер две няма начин. И аз съм му разказвала , но не.
Той каза, че след година той и А мен ще стресират 🤣 т.е комбина ще правят срещу мен

# 102
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Ахааа, разбрах. Grinning

Получихме съобщение, че заради очаквания ураганен вятър в понеделник училищата в града ще са затворени. Ася, май и на юг се очакват големи скорости на вятъра, училището при вас нормално ли ще се проведе?

# 103
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Нищо не са ни съобщили, но при вас вее повече.
Мисля, че трябва официална wetterwarnung и да се задействат от по-горна служба, не вярвам училището да решава...

# 104
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Така е, нужна е наредба отгоре. Този път наредбата гласи всички училища и детски градини в града да останат затворени. Преди 2 години, когато вилня силен вятър и сума дървета бяха изтръгнати, не бяха преценили добре опасността и оставиха всеки родител да реши сам дали пусне детето на училище. Но сега не искат да се поема този риск, макар че вятърът може да се окаже по-слаб от очакваното.
В съседен град само отделни училища ще са затворени, поне такава е информацията засега.

Моите двамата юнака, като разбраха за свободния понеделник , тотално се развълнуваха, 2 часа слушах теории за бури, прогнози, вероятности. Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 00:43 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт