Домашни любимци - декоративни зайчета 9

  • 38 974
  • 475
  •   1
Отговори
# 405
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Има ли ограничение за ядене на люцерна или може да си го хапва всекидневно както сеното?

# 406
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Аз доколкото знам люцерна не е ок да се дава на възрастен заек, може само докато е малък , до 6м.

# 407
  • София
  • Мнения: 259
Аз също не давам люцерна, прекалено калорична е и съдържа много калций за пораснал заек. Ако яде люцерна, няма да иска да яде сено. Най- често проблемите са с кътниците, които не се влияят от това какво гризе заека, защото те се изтриват само чрез дъвчене на храна. Най- вече по- жилави и широки треви.

# 408
  • Мнения: 5 313
Моята зайка е възрастна, давам люцерна сутрин и вечер. Както и гранули. Плюс  -  парченце банан. Но това е моята зайка, за другите не гарантирам.

# 409
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
ОО с банан и аз я глезя- много обича. ама те всички зайци обожават банан!  Grinning

# 410
  • Мнения: 5 313
Много сладко мляскат ))).

# 411
  • Мнения: 145
Моята не обича банан ябълка и морков.Обича магданоз целина копър боровинка домат маруля.

# 412
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Репорт от посещението при вет. ами да, както си и мислех едното зъбче се е счупило, а другите са пораснали повече от колкото трябва и не е добре. Ще чакаме някакъв диск, с който се пилели зъбите и не знам... не знам дали ще стане без упойка, тя много се дърпа и я е страх, силно ме съмнява да седи мирно по време на процедурата, а упойката винаги е рискована... Много ми е притеснено!

# 413
  • Мнения: 1 517
Deathcrush, да, упойката е рискова, но стоматологичните проблеми трябва да се решават Sad Първото ми зайче преди време е имало скрит проблем с 1 зъб, инфекцията беше стигнала до костта и много зле се влошаваше. Сега медицината е напреднала, действат много адекватно и вярвам, че всичко ще е наред с вашия зайко.

# 414
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Благодаря за подкрепата!
 да, дано всичко е наред. Другата седмица ще стане ясно. Междрувременно ще се опитам да го приуча към повече сено, ще давам по -малко гранули и така. Като липсва естествено пилене на зъбките за съжаление, почти винаги се стига до проблеми.

# 415
  • Мнения: 41 394
Репорт от посещението при вет. ами да, както си и мислех едното зъбче се е счупило, а другите са пораснали повече от колкото трябва и не е добре. Ще чакаме някакъв диск, с който се пилели зъбите и не знам... не знам дали ще стане без упойка, тя много се дърпа и я е страх, силно ме съмнява да седи мирно по време на процедурата, а упойката винаги е рискована... Много ми е притеснено!

Аз на моя зайко ги режех самичка с клещи за нокти (на животни) - хващаш го здраво под мишница да не мърда, разтваряш му устата с два пръста на едната ръка и с другата даваш. Все пак е зайче, не е тигър. Става за секунди и после си подскача все едно не е било.

# 416
  • Мнения: 1 517
Черна станция, това рязане вкъщи не се препоръчва в по-тежките случаи, хубаво е лекар да действа...може проблем да има в задните зъби и са трябва да се пилят с упойка, което е различно от клъцването на предните. Да не говорим, че обикновен човек без опит може да сбърка с дължината на изрязване или без да иска да нарани животното още...

# 417
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Това с клещите не е правилно. Док също го каза, а и аз  съм против такива първобитни, остарели и непрофесионални методи.

# 418
  • Мнения: 1 377
На моята не мога ноктите да й изрежа, камо ли зъбите (не че бих се пробвала).
Така се извива, че нямам никакъв шанс да я удържа. Затова си я водя на маникюр 😁

# 419
  • Мнения: 41 394
Черна станция, това рязане вкъщи не се препоръчва в по-тежките случаи, хубаво е лекар да действа...може проблем да има в задните зъби и са трябва да се пилят с упойка, което е различно от клъцването на предните. Да не говорим, че обикновен човек без опит може да сбърка с дължината на изрязване или без да иска да нарани животното още...

Това е ясно. Първо го водехме на лекар, гледахме, обясняваше ни и накрая сам ни предложи да го правим сами - първо рязането на ноктите, после и на зъбите. Но то с дефектен заек ( с обратна захапка) си е обречена работа. След 8 години борба умря с първопричина захапката.

Общи условия

Активация на акаунт