Объркана съм, моля за съвет

  • 5 408
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте!
Реших да пусна тази тема, защото в момента съм в деликатна ситуация, чувствам се объркана и се надявам чрез вашите съвети да успея да видя нещата по-трезво и да преценя как да процедирам.
Ситуацията е следната.
Имам колега в работата, с който преди няколко месеца започнахме да общуваме по-често, почти всеки ден. Работим в различни отдели, в различни офиси сме и не се засичаме често.
В началото всичко стана малко като на шега, пишехме си доста общи неща, той ми разказваше за неговия живот, аз за моя и т.н. С течение на времето и двамата усетихме, че има привличане между нас, което е доста повече от колегиално. Излизахме няколко пъти насаме, прекарвахме си добре, след което той ми казваше, че се чувства много добре в моята компания и че усеща, че най-после е намерил човек, който го разбира. Проблемът е, че нещата свършваха само до това, той не поемаше никаква инициатива да покаже, че иска нещо по-сериозно. Казваше ми, че ме харесва, че иска да е с мен, а в същото време действията му показваха друго. В началото казваше, че иска да започнем връзка, да се опитаме и да видим какво ще стане, но след това си промени мнението и една вечер ми каза: “ами аз на този етап не съм сигурен какво точно искам, объркан съм”.
На няколко пъти се опитах да започна разговор по темата, за да се опитам да си изясня какви са му намеренията, но усещах съпротивление от негова страна. Казах му, че постоянно ми дава миксирани сигнали, които не знам как да интерпретирам и това ме обърква.
Имаше и периоди, в които го усещах, че се опитва да се отдръпне, спря да пише толкова често, дори е имало случаи, в които не е писал по 3-4 дни, след което пак се появяваше. Излишно е да казвам, че тези действия изключително много ме объркваха и продължават да ме объркват. С тези му “изчезвания” започнах да подозирам, че най-вероятно е намесена друга жена. Попитах го директно – отрече. Наясно съм, че може и да не ми казва истината, но в същото време не искам и да се държа като тинейджърка, задушаваща го с постоянни съмнения и въпроси.
Проблемът е, че аз го харесвам, появиха се чувства и емоции от моя страна и наистина се чувствам объркана, не знам как да постъпя.
Истината е, че на думи много ме харесва, иска да е с мен, но действията сочат друго.
Според вас как да постъпя – да продължавам ли да проявявам търпение и да чакам нещо да се случи или да загърбя тези отношения, защото на този етап не виждам никакво желание за развитие от негова страна?

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 21:36 от Adelina1909

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Тегли чертата и си хващай пътя.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 255
Според мен се отдръпни и не го търси. Той, ако иска нещо, ще похване сам инициативата. Явно, когато ти подемеш разговор по темата дава на заден, така че по-добре си трай. Прави се, че нищо не е ставало и дано се получат нещата. Успех!

# 3
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Кажи му го кратко ясно- като решиш какво искаш, пиши ми.
Явно има друга жена, не си губи времето с него, докато той не знае какво ще прави.

# 4
  • Мнения: 18 298
Това може да се отрази на кариерата му (вероятно мисли той). Ти явно не се тревожиш по въпроса. При вас прието ли е да има връзки между колеги?

# 5
  • Мнения: 35
Това може да се отрази на кариерата му (вероятно мисли той). Ти явно не се тревожиш по въпроса. При вас прието ли е да има връзки между колеги?

Няма как да се отрази на кариерата му, ние сме в различни отдели, работата ни няма нищо общо, просто сме в една фирма.
Със сигурност не е това причината

# 6
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Аз не бих си причинила връзка с колега, изморително и никаква самостоятелност, никакви странични интереси. Но това съм аз.
А и  в случай, че не ме търси той, да се тревожа и да го мисля-не, мерси. Има достатъчно интересни мъже

# 7
  • Мнения: 35
Според мен се отдръпни и не го търси. Той, ако иска нещо, ще похване сам инициативата. Явно, когато ти подемеш разговор по темата дава на заден, така че по-добре си трай. Прави се, че нищо не е ставало и дано се получат нещата. Успех!

Да, наистина е така. Дава на заден, когато се опитам да говоря по-сериозно по темата. Да, имало е и случаи, в които се е опитвал уж да обясни как се чувства, но всичко звучи доста объркано.
Проблемът е, че аз съм човек, който не обича да зарязва нещата недовършени. Искам да се изясним и в крайна сметка да разбера какво му е в главата. С него обаче това изглежда доста трудно :/

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Ти искаш да се изясните, но той приема това за натиск, за един вид слагане, за преследване. И дава на заден. Откажи се.

# 9
  • Мнения: 35
Ти искаш да се изясните, но той приема това за натиск, за един вид слагане, за преследване. И дава на заден. Откажи се.

Ами добре ако не иска нищо сериозно защо не го каже директно? Да обясни.

Пише 3 дена, после изчезва за 2-3, после пак се появява. Това какво е?

# 10
  • Мнения: 1 255
Оплита си нещата с другата, ти просто си резервата.

# 11
  • Мнения: 46 511
Търси те, когато няма какво друго да прави. Поне това показват действията му.
Прекъсни контактите с него, не тичай следващия път като те извика. Ако иска нещо сериозно, сам ще дойде и ще покаже, че иска да сте заедно.

# 12
  • Мнения: 193
Казвам ти го от позицията на мъж - Има друга жена и го е шубе. Иска му се, ама не му стиска, защото там явно е сериозно.

# 13
  • Мнения: 35
Ами добре ако има друга жена защо се занимава с мен, каква е логиката?
Още повече ако наистина има сериозни отношения с някоя, защо ще ми обяснява колко много ме харесва и как иска да е с мен? Ще си гледа нея, за какво съм му аз?

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Да, наистина е така. Дава на заден, когато се опитам да говоря по-сериозно по темата. Да, имало е и случаи, в които се е опитвал уж да обясни как се чувства, но всичко звучи доста объркано.
Проблемът е, че аз съм човек, който не обича да зарязва нещата недовършени. Искам да се изясним и в крайна сметка да разбера какво му е в главата. С него обаче това изглежда доста трудно :/
     Аз съм горд човек и не бих настоявала за изяснявания. Ако иска нещо да сподели и му е на сърце- да си каже. Иначе е издевателство и си мисля, че дори биха ме излъгали, само и само да има отговор, или да е такъв, какъвто искам да чуя, само да му се махна от главата. Но аз поначало не разпитвам хората. Предпочитам да ги слушам и да си правя изводи.
 В случая, като започе да обяснява и звучи объркано, ще си помисля, че или не е наясно какво точно иска, или нещо лъготи и прикрива. Нека си говори- да се пържи в собствения си сос.

Общи условия

Активация на акаунт