Мъжът ми не обича бебето

  • 2 775
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
С мъжът ми сме заедно от 6 години. Имаме бебе на 5 месеца, той не поема никакви грижи за бебето да бъда честна изобщо не го вълнува. Като се прибере сяда да пие бира, идва при бебето, когато е заспало, много рядко когато  започвам да го къпя и то за 1 минута. До скоро се запиваше с колеги и се прибираше доста късно. Мен ме търси само за секс. Директно му казвам синът ти няма да те познава, а той нищо.
Казва уморен съм от работа за това, дори и 5 дена да почива той отново не го поглежда. Дай те съвет какво да направя, той не е такъв, все прощавам, но един ден видя ли тъга в очите на синът ми за това че му липсва баща това ще е края...

# 1
  • Мнения: 46 511
А преди бебето как беше? Пак ли не се интересуваше от семейството и дома си?

# 2
  • Мнения: 823
Планирано ли забременя ?

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
.... но един ден видя ли тъга в очите на синът ми за това че му липсва баща това ще е края...

Много време му отпускаш... Laughing

# 4
  • Мнения: 21
Бебето беше планирано и преди него пак беше такъв.

Много време му отпускаш... Laughing
Отпускам защото искам детето да расте заедно с двама ни, той като мъж няма грешка, но като баща се проваля...

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 21:28 от Не се сърди, човече

# 5
  • Мнения: 46 511
Не е достатъчно да го искаш, трябва и той да го иска. Насила не можеш да го накараш.

преди него пак беше такъв.
И защо избра подобен човек за баща?
Няма да има промяна. Спаси детето си преди да започне да разбира и да приеме това отношение за нормално.

# 6
  • Мнения: 6 694
Какво означава няма грешка като мъж?

# 7
  • Мнения: 57
Нещо си противоречиш. В единия от коментарите ти казваш ,че няма грешка като мъж, в другия, че и преди си е бил такъв. Темата явно е пързалка, недобре скалъпена.

# 8
  • Мнения: 3 250
Проваля се като баща, защото не къпе бебе на пет месеца?
Казваш го с авторитета на майка от пет месеца?
Все още говориш за бебето в множествено число като неразделна част от тялото, но и от ума ти?

# 9
  • Мнения: 46 511
Проваля се като баща, защото не къпе бебе на пет месеца?
Че въобще не се интересува от него. Наистина ли е нормално?

# 10
  • Мнения: 22 867
eudermol16, само един случай с наши приятели - точно така никакво отношение към новородения син, като пред нас обясняваше, че не можел да се занимава с бебе, не му идвало отвътре, не знаел какво да го прави. Първо не приемах сериозно тия обяснения, но след години, те и досега ходят като залепени двамата - баща и син, повярвах. Просто той започна да се занимава със сина си, когато детето поотрасна и започна да разбира, водеше го със себе си, играеха заедно, разказваше му, изобщо активно общуваше с детето. Та има и такива хора явно, като, разбира се, не мога да съм сигурна за твоя мъж.

# 11
  • Мнения: 46 511
eudermol16, само един случай с наши приятели - точно така никакво отношение към новородения син, като пред нас обясняваше, че не можел да се занимава с бебе, не му идвало отвътре, не знаел какво да го прави. Първо не приемах сериозно тия обяснения, но след години, те и досега ходят като залепени двамата - баща и син, повярвах. Просто той започна да се занимава със сина си, когато детето поотрасна и започна да разбира, водеше го със себе си, играеха заедно, разказваше му, изобщо активно общуваше с детето. Та има и такива хора явно, като, разбира се, не мога да съм сигурна за твоя мъж.
Просто майката му е поставила ултиматум, а натам грижата увлича.
Ествествено няма да признаят пред всички.

Иначе и на мен не ми идваше да се занимавам с бебе, но не съм и очаквала да ми падне отгоре. Това е отговорност като всяка друга. Не може да правим само приятни неща.

# 12
  • Мнения: 58
Бебето беше планирано и преди него пак беше такъв.
...
Отпускам защото искам детето да расте заедно с двама ни, той като мъж няма грешка, но като баща се проваля...
Как няма грешка като мъж ако само за секс те търси?

# 13
  • Мнения: 169
Бебето е малко все още, възможно е като порастне, да започне да му обръща повече внимание,особено след като проговори. Може да не му се е развил бащиния инстикт все още, при някои хора отнема повече време. Ако искаш да ти помага повече му кажи, накарай го да го храни, къпе или да му сменя памперса например. Възможно е да го е страх още да го къпе сам и в такъв случай, ще трябва да му помогнеш. Така както си го написала, по-скоро звучи като да се филмираш излишно. Като цяло бебетата не са много интересни, това че на нас като майки са ни супер сладки и се вълнуваме от всяка дреболия, която направят, не означава че за всички е така. Дай му малко време да свикне. Ако тотално отказва да храни бебето, да сменя памперси, да го приспива и да помага в къпането, тогава наистина имаш проблем и той е че мъжът ти е мързелив. Още е рано да се предполага дали го обича или не. Според мен е малко вероятно да не го обича.

# 14
  • Мнения: 3 250
А според мен хормоните и очакванията са вповече.

Общи условия

Активация на акаунт