Старите крушки

  • 791
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте, новите крушки много ми дразнят очите и се чудех дали някъде се продават от старите. Веднъж поръчах едни и всичките гръмнаха още като ги включих. Нещо явно не са били с правилното напрежение? В Практис има едни крушки, наречени "Лампа със специално предназначение". Това да не е защото вече е забранено да ги наричат крушки?

Това пише:

Удароустойчива
Мощност: 75 W
Напрежение: 240 V

# 1
  • София
  • Мнения: 1 742
Почти във всяка желазария продават между 50 и 80 ст .са.

# 2
  • Мнения: 11 614
Здравейте, новите крушки много ми дразнят очите и се чудех дали някъде се продават от старите. Веднъж поръчах едни и всичките гръмнаха още като ги включих. Нещо явно не са били с правилното напрежение? В Практис има едни крушки, наречени "Лампа със специално предназначение". Това да не е защото вече е забранено да ги наричат крушки?

Това пише:

Удароустойчива
Мощност: 75 W
Напрежение: 240 V


Тази е за приложение на открито, разни промишлени халета и т. н. С по-дебело стъкло е и има по-голям разход на ел. енергия от обикновените.
Напазара има хубави лед лампи, които светят със топла или студена светлина. Това е обозначено на опаковките.

# 3
  • Мнения: 2 480
В Практис има едни крушки, наречени "Лампа със специално предназначение". Това да не е защото вече е забранено да ги наричат крушки?

Да.

# 4
  • Мнения: 29
Дали винаги ще има от лампите със специално предначение (старите обикновени крушки)? Много се измъчвам с ЛЕД лампите,  не ми харесват в никой от диапазоните на светлината по цвят и мощност, искам да ползвам обикновени с димер, както досега. Купих си и ЛЕД димер, но още не съм го пробвала, не съм сигурна, че има смисъл, като не харесвам ЛЕД лампи. Мъчно  ми е, че трябва да се лиша от комфорта да имам привичното нормално осветление (като нормално светещите в природата силно нагрети тела). Местим се в ново жилище, наново купувам осветителни тела и ел. ключове, затова сега стои пред мене този въпрос. На някои полиелеи директно пише, че са за ЛЕД лампа с определена максимална мощност, примерно 7-10 W; на тях дали може да се слагат обикновени крушки? В обобщение - какво е бъдещето, дали е разумно да заложа на обикновените крушки и занапред (докога мога да разчитам да ги има) или да търся начини да се примиря с ЛЕД осветлението? Решението е отговорно, защото, каквото заложа сега като осветителни тела и ключове/прекъсвачи за тях, това остава за известен период и за наследниците и не искам да ги мъча тепърва да установяват нови навици с осветлението и да сменят всичко, ако сегашният ми избор се окаже неудачен.

# 5
  • Мнения: 40 869
На полилей за ЛЕД крушки не можеш да сложиш нормални, защото ще превишат мощността. За сметка на това на полилей за нормални крушки няма проблем да се слагат и ЛЕД. Моите плафониери например са за 3х60 и 5х60 вата (то друга разлика няма между полилеи за ЛЕД и за нормални, само мощността). Аз обаче им слагам ЛЕД крушки май по 11 вата или по 13. Не помня вече, но първо ми беше малко тъмно и повиших мощностите. И имам мегдан още да повишавам. Та при всички случаи си купи осветителни тела с голям запас по мощност за крушки с класически цокъл, а от там нататък каква крушка ще ползваш си решаваш ти. Важното е, че ще имаш опции.
При все всичко казано по-горе препоръчвам ЛЕД, но търси с много топла светлина, защото и при класифицираните като топли има разлика в градусите и някои са по-бели, други по-жълти. А и са по-икономични в пъти.

# 6
  • Мнения: 29
...  При все всичко казано по-горе препоръчвам ЛЕД, но търси с много топла светлина, защото и при класифицираните като топли има разлика в градусите и някои са по-бели, други по-жълти. А и са по-икономични в пъти.
Благодаря! Наистина тези с по-ниска цветна температура са по-поносими. И в магазина ми препоръчаха да избирам в диапазона 2700 - 3000 К (топла бяла - бяла), след като ме дразни ЛЕД осветлението.

Общи условия

Активация на акаунт