Почивка на Малдивите /Тема 4/

  • 51 734
  • 824
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 771
Аз ще се съглася с Доро, супер е да си в бунгало на плажа, пиеш си кафето на верандата, отпред тюркоазена вода, шезлонги пред вилата и "частен" отрязък от плажа за теб. Но във водните вили е съвсем друго изживяване, под краката ти плуват акули и манти, слизаш по стълбите и си сред всички риби. А и чувството за уединение е много по-голямо.

Не че щях да съжалявам ако бяхме останали в плажната, но направо не повярвах на късмета си като ни преместиха във водна.

# 736
  • София
  • Мнения: 11 568
Ние бяхме комбинирано, така ни се стори най-добре, за да можем да усетим и двата типа настаняване. Много са различни, на нас и двата ни харесаха.

За разлика от при mokka, при нас беше по-уединено на плажа, палмите да са ти в двора, белият пясък. Водните вили бяха по-шумни и и съседите бяха по-наблизо, но пък на нас много ни хареса с инфинити басейна, закуската вътре и тн. На друго такова място не сме били, така че иии беше интересно.

# 737
  • Мнения: 1 602
Някой ходил ли е на подводен ресторант? Заслужава ли си? Каква е ситуацията с трансферът?

# 738
  • Мнения: 1 631
Няма смисъл да се спори кое е по-хубаво - плажно бунгало или водна вила, защото двете са много различни и нямат сравнение. Плажното бунгало си има “земя“, плаж, дървета /съответно сянка/ и изобщо си е нещо много хубаво. Водната вила има  /обикновено/ прозрачно прозорче на пода, директен достъп във водата и усещането за нещо различно. Да, ама ако не е вкл.климатика, умирате от жега. Място за ходене - никакво, преди да слезете от дървените пътеки. Пясъка е далече от вратата. Та така че няма никаква база за сравнение между двете.
Относно подводния ресторант - тази година /януари/ бяха забранени разходките между островите и съответно, ако сте на друг остров, може и да не можете да посетите такъв...
Относно бюджета за почивка - много е относително всичко. Зависи от острова, дали има допълнителен трансфер /напр. с хидроплан е по-скъпо поне с около 300 Е на човек/ и какво изхранване сте избрали. Ако не е ОИ, т.е. няма вкл. алкохол, то цената може да падне с още около 250 - 300 Е на човек.
А и времето на посещение също има значение - извън сезона е мнооого по-евтино.

# 739
  • София
  • Мнения: 11 568
При нас беше по-горещо на плажа, водните бяха доста навътре и си имаше бриз, а и половината част, както и на вилите на плажа, беше сус стабилен дървен покрив над частта с диван, стол и маса. Отделно имаше и втора малка подвижна маса със столове на слънце.

# 740
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Няма смисъл да се спори кое е по-хубаво - плажно бунгало или водна вила, ......

Е, ама чакайте сега. Някак си се извъртя това, което казах аз. Аз написах хотел, от тия високите хотели, в които в Анталия ходим, обикновено. Моето изказване беше висок хотел vs водна вила (или както се казва там, дори не съм сигурна как го наричате на български).

# 741
  • Мнения: 2 771
Няма много високи хотели на Малдивите, освен на местните острови. Ризортите са с плажни и водни вили.

# 742
  • Мнения: 1 631

 Аз написах хотел, от тия високите хотели, в които в Анталия ходим, обикновено. Моето изказване беше висок хотел vs водна вила (или както се казва там, дори не съм сигурна как го наричате на български).

Е, още по-малко може да се сравнява строителството в Анталия и Малдиви SmileSmileSmile

Най-големият малдивски остров /изкл.Мале/ рядко надвишава 2 - 3 км дължина, така че високо строителство из резортите просто няма Smile

# 743
  • София
  • Мнения: 1 946
Аз споделям написаното от Niya относно водните бунгала. И при нас водните бунгала бяха с доста сенчеста тераса и бризът охлаждаше много приятно. Даже почти нямаше част на деня, през която верандата да е огряна от слънце, с изключение на басейна, който не беше под навеса. Ние доста рядко ходехме до плажа, излягахме се на шезлонгите на верандата и слизахме от там директно в морето. Та не ни е липсвало, че си нямаме част от плажа.
Бунгала на плажа има на доста места по света, докато водни вили се срещат по-рядко и е уникално изживяване да отседнеш в такава.

# 744
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Добре, да закрием темата с това уточнение: че до 15 етажа хотел не съм си представяла, но примерно и 4-5 етажа да са, вилата по-ми харесва от това, което видях по видеата из нета.

Относно климатици - ние не ги обичаме, ама изобщо. Не обичаме да седим в стая, в която работи климатик, камо ли да спим в нея.

Не зная, момичета, това, което писах, е това, което ми е харесало, вследствие на видеата, които съм гледала. Иначе да - продължавам да ви чета.

Ще има ли нова тема? Simple Smile

# 745
  • Мнения: 291
Някой завърнал се скоро от Малдиви или от друга дестинация след, която поставят в карантина, би ли споделил, въз основа на какво служителите на РЗИ на летището те поставят в карантина? Попълва се декларация на място ли или само те питат от къде идваш?

# 746
  • Мнения: 2 771
Попълва се декларация с данни, в която вписваш адреса на който ще си под карантина.

# 747
  • Мнения: 291
В смисъл, че ти сам си казваш от къде идваш. Те не те проверяват някъде в системата.

# 748
  • Мнения: 2 771
Няма система, тука е 86-та, на едни бюра седят, питат и пишат на лист 😂

# 749
  • Мнения: 37
Не проверяват, но вече са се погрижили да съпровождат пътниците от всеки кацащ самолет така, че да не се смесват с тези от друг, пристигащ по същото време.  😁 Изискват тест, а който няма, го записват. Попълва се декларация, предоставят имейл на РЗИ, правите си тест, пращате резултати и до два дни РЗИ ви освобождава официално от карантина. Децата до 12 (не съм сигурна, обаче - моето е на 9) не ги включват в списъците си. Решихме да направим тестовете тук, че последния път малдивците бяха брутални с клечките. Пък и тук са доста по-евтини. Преди три седмици се върнахме - може междувременно да са се променили нещата.

Общи условия

Активация на акаунт