Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 558
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 227
Правя пилинг със scalp detox на grow gorgeous, веднъж на 10-на дни и го редувам с ДПШ. Съфорумка ми препоръча пилинг на ДМ, но тук не успях да го намеря.
И аз в момента съм с проблем с щитовидната, в комбинация с косопад след раждане. Използвам професионална козметика и имам няколко любими продукта. Ще чета с интерес.

Аз имам този пилинг от ДМ (в синьо-зелената опаковка) и не съм впечатлена. С консистенцията на маска + пилинг частици като от скраб за лице от тези с праскова, ако се сещате. Ползвам го само при отмиване на някакъв домашен бъркоч преди шампоана, защото никакво уау пилинг усещане не ми оставя. Поне е евтин, та не боли да се пробва.
Аз съм хвърлила око на Fusio-Scrab-овете на Керастас, много добре ми изглеждат.

# 61
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен! Включвам се и аз. От две седмици съм се заела да подпомогна косата си. Изгледах доста клипчета и изчетох доста статии. До сега не полагах грижи кой знае какви, защото косата ми расте долу-горе бързичко, но след поредната ми смяна на цвят се наложи да я отрежа преди година и сега вече нямам търпение за си е пак дълга. Започнах масажи в корените с кокосово и рициново масло. Взех си и хининова вода, но днес за първи път я ползвах. Снимка ще направя утре и ще кача.

# 62
  • София
  • Мнения: 326
Включвам се и аз в темата, засега без снимка, защото ми предстои да режа малко коса. От училище съм с дълга коса, допреди няколко години я държах с дължина под Д-то, сега е около 10 см под кръста и мисля да я режа до кръста.

Като грижи за косата вече 30+ години:

Шампоан макс два пъти седмично - като я мия първо слагам шампоан и на скалпа, и по дължина, отмивам, а след това пак само на скалпа. Оставям я да се суши сама (което отнема понякога и 10 часа). Подстригвам я максимално два пъти годишно - повече, за да я изравня. Обикновено го правя пролет, защото по този начин отстранявам евантуални накъсвания от зимата, когато съм я дърпала под якета, шалове и т.н и в края на лятото, когато махам изсъхнали от слънцето краища. Като обикновено режа около 10-15 см. Само веднъж преди 7 години си отрязах косата до лопатките и още съжалявам.

Ако видя, че почва да ми изсъхва си правя около месец веднъж седмично маска със зехтин: мажа скалпа и леко краищата, убивам в топла кърпа, стоя 20 мин и отмивам.

Боядисвала съм я само веднъж, сега обаче започнаха да се появяват бели косми и изтръпвам, защото ще трябва да започна скоро да я боядисвам и тогава вече ще се наложи евентуално да ползвам малко повече козметика.  Иначе не ползвам никакви гелове и лакове, не я третирам (изправяне или накъдряне), единствените прически, които правя са с ластици, шноли или фиби. Не ползвам никакви уреди върху косата.

В момента ползвам шампоан на Uriage - от него косата ми става много мека и пухкава. Доволна съм.

# 63
  • Мнения: 1 751
Имах период, когато всяка неделя мажех с масла косата и не беше в добро състояние. Сега я къносвам, и то с вредната индийска къна, като слагам микс от масла в сместа. Правя го веднъж на два месеца и косата е добре. Е, в момента се заплита безумно много по врата и тила, но го отдавам на якета и шапки.
Много ми е приятно да участвам в темата и гледам хубави коси. Ще се включа със снимка и аз, по-късно.

# 64
  • Мнения: 2 963
Аз малко попромених протокола от снощи-стоях с маска Лалга малко по-малко от 2 часа под шапка и за финал сложих не 3 помпички от розовото масло на Керастаз ,а 3 помпички от маслото на Лалга.Резултата е повече от добър-такова ми е усещането -тежка,хидратирана,плътна коса

# 65
  • Мнения: 252
Здравейте, момичета. Споделям ви изпробван метод за растеж на косата. Сигурно всички сте чували за травитаминол. Правех си маска 1-2 пъти в седмицата 2 месеца и един месец почивах. През това време не съм спирала да използвам преса и сешоар 2 пъти в седмицата. Има много маски с травитаминол, но аз правех възможно най-простата - 1 с.л. травитаминол и 2 с.л. ракия. С повече постоянство мисля, че тази маска ще има ефект при всеки.

# 66
  • Мнения: 1 725
Аз използвах известно време стимуланта на Икаров - от него ми порастнаха единствено отпред бебешките коси. Сега съм като дяволчето Фют, когато се вържа на опашка. От 10ти месец до сега растежа е 2 пръста, което е крайно недостатъчно. Използвам и на Алпецин един серум за удължаване живота на косъма. Има загряващ ефект, изразходила съм половината опаковка, но там няма как да видя резултат. Давайте да споделяме маски за растеж, масла и тн. Протоколите са ясни, за красива и здрава коса. Всичко от Златна рибка води до там. Аз от няколко месеца ползвам профи козметика и има ефект, но и както знаем не излиза евтино.

# 67
  • Мнения: 2 963
Имам код за 15 % отстъпка на Macadamia от Златна рибка до 31,01,20,който няма да използвам.Ако някой реши,че иска да се възползва ,да ми пише на лични Simple Smile

# 68
  • Мнения: 775
Моя приятелка също си правеше около 2 месеца маска с тривитаминол и е много доволна, а и аз също забелязах, че каста и доста се издължи, иначе по принцип и е гъста, но изглежда и много здрава. Мисля да я започна и аз от тази седмица да видим какъв ефект ще има.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 411
Откъде взимате тривитаминол?! Никога не съм го ползвала. Моята коса расте бързо по принцип, но ми е важно да е добре подхранена, гъста и да не капе.

# 70
  • Мнения: 5 774
Имах период, когато всяка неделя мажех с масла косата и не беше в добро състояние. Сега я къносвам, и то с вредната индийска къна, като слагам микс от масла в сместа. Правя го веднъж на два месеца и косата е добре. Е, в момента се заплита безумно много по врата и тила, но го отдавам на якета и шапки.
Много ми е приятно да участвам в темата и гледам хубави коси. Ще се включа със снимка и аз, по-късно.
За заплитането по врата и тила - вечер преди лягане намазвам с кристали, някое масло, този серум - Нощен гел-серум против накъсване Loreal Professionnel Inforcer 150 мл /https://www.zlatnaribka.com/noshten-gel-serum-protiv-nakasvane-loreal-professionnel-inforcer-150-ml/
Сега помещенията са по-затоплени и триенето в калъфката на възглавницата предизвиква изсушаване и сплитане.
Ако не се прилага нищо вечер - тогава сутрин преди тръгване за работа обръщам косата надолу и мажа в основата на тила с маслото, което текущо ползвам и за връхчетата.
Понякога мажа и сутрин и вечер.
Аз не сресвам с гребен косата си и подивявам, ако не мога да прекаам свободно пръстите си през нея и ато не я усетя копринено гладка.

# 71
  • Мнения: 582
Както обещах, ето и моята коса в момента. Много е зле. Направих грешката да я подстрижа при една...лелка и много съжалявам. Косата ми е чуплива,а тя ми я филира много. Освен това съм и с бретон. Ако не я изправя с четка и сешоар съм като някоя...леличка от 90-те. Също и много пада.
Преди ползвах шампоаните на Милва с хинин и имаше страхотен ефект, но ги развалиха и сега дори ми се омазнява от тях. Тривитаминол не ми помага също. Преди да я офъкам така ужасно косата ми беше почти до дупето. Не вярвам до юни да стигне до там, но до колкото може повече - по-добре.

# 72
  • Мнения: 775
Във ветеринарна аптека/магазин можеш да го намериш

Откъде взимате тривитаминол?! Никога не съм го ползвала. Моята коса расте бързо по принцип, но ми е важно да е добре подхранена, гъста и да не капе.

# 73
  • Мнения: 1 918
Тази ракия дето слагате в маските не изсушава ли ? Аз не съм привърженик на домашните бъркочи и тривитаминола като цяло, де.

# 74
  • Мнения: 8 937
Аз не бих си сложила продукт за ветеринарни цели върху главата...

Общи условия

Активация на акаунт