За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 200
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 753
vici75, не можеш ли само със суха мая ? Или живата я активира вече?

# 76
  • София
  • Мнения: 11 723
А мога ли да смеся прясна мая със суха? ПОчнах да правя нещо, мислех че имам цяло кубче, оказа се половин само (20гр). Мога ли да добавя и една супена лъжица суха? Брашното ми ще е 1кг +-100гр.
Можеш и добавяш 7 г суха

# 77
  • Мнения: 10 266
Да бе, активирах я живата, после видях че трябвало 40гр мая на кубче. Моята се оказа 20.
Благодаря и на двете ви. Ще добавя 7гр суха.

Редактирам се. Стана. 20 гр мая на кубче + 7гр. суха мая. Кифлички с нутела ( по-скоро изчисти бурканите с по една лъжица останала от това и онова). Рецептата от тук https://boutiquedekristina.com/2016/11/28/%d0%ba%d0%be%d0%b7%d1% … 0%bd%d0%b5%d0%b6/
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 03:39 от vici75

# 78
  • Мнения: 6 753
vici75, идеално са ти се получили! Браво! Flowers Hibiscus
Аз имам следния въпрос : каква точилка с ограничители да си купя, силиконова или метална, като се има предвид, че основно ще разточвам тесто, не марципан или фондан? Извинявайте за тъпия въпрос, но досега съм ползвала само дървени, а в описанието на силиконовите пише "идеални за разточване на фондан и марципан", а за металните нищо не пише. Благодаря!

# 79
  • Мнения: 475
Ще правя равиоли със сирене и спанак, но спанакът е от замразения на пюре. През тиган ли да го мина да изпари течността или? И още едно питане - как се прави сосът със заквасена сметана?

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 21 687
Ще правя равиоли със сирене и спанак, но ...
Да, спанака трябва да поизсушиш. Заквасената сметана стопляш на слаб огън (и не я оставяй без надзор, да не се пресече), овкусяваш с каквото искаш - подправки, сирене/а и толкова.

Фортуна, по въпроса ти не нямам мнение/опит. Ама ми стана любопитно, защо ли искаш друга точилка, като имаш дървена?! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 6 753
Морена, за да стават еднакви по дебелина линцерите, а и всякакви коледни сладки, пък и за козуначени кифлички мислех да я пробвам. Преди Коледа гледах по сайтовете, но беше изчерпана навсякъде, сега я има.

# 82
  • Мнения: 5 372
Здравейте!
Преди имаше тема с рецепти от ресторантски ястия, но не мога да се сетщ как се казваше, търсачката също не ми помага. Съществува ли още?

# 83
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Темата е РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти,обаче от доста време не е писано в нея.

# 84
  • Мнения: 11
Здравейте, някой дали има достъп до Сборника с рецепти за ученически столове и бюфети от 2015 -та година? Трябва ми рецепта номер 197 - пастицио, че малката я хареса в училище и искала да и я приготвям вкъщи, а вариантите за приготвяне в интернет са поне два - с канела и карамфил, или с индийско орехче. Предполагам , че вкуса е различен при двата варианта , а не ми се готви два пъти ...

# 85
  • София
  • Мнения: 11 723

Аз имам следния въпрос : каква точилка с ограничители да си купя, силиконова или метална, като се има предвид, че основно ще разточвам тесто, не марципан или фондан? Извинявайте за тъпия въпрос, но досега съм ползвала само дървени, а в описанието на силиконовите пише "идеални за разточване на фондан и марципан", а за металните нищо не пише. Благодаря!
В темата за коледните сладки една дама сподели за такава точилка, че е много доволна, веднага си поръчах и наистина е голямо удобство, много съм доволна, направо си ми е любимата точилка,  ето тази си поръчах
https://drebolii.com/relefna-tochilka-rozi

# 86
  • Мнения: 10 266
Дамата бях аз 😂, обаче от не знание попитах май дали някой я има. После пък взех че си купих само гумичките. Тях ги нанизвам на дървената точилка. За сладки е ок, но за голям лист тесто не става. Ограничават ми ширината....Вероятно трябва точилката, която Марчева е показала, че е по-дълга и ще е подходяща за разточване на широка площ.

# 87
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Със сърца правим кървавица - с бял дроб и мазно месо.

# 88
  • София
  • Мнения: 11 723
Дамата бях аз 😂, обаче от не знание попитах май дали някой я има. После пък взех че си купих само гумичките. ..................
О, vici75 исках да ти благодаря за точилката,  bouquet че ми я показа, ама не намерих на коя страница беше при коледните сладки, нищо, тук ти благодаря!!!!! За голямо тесто наистина не е много удобна, но винаги това тесто може да се раздели на две части, така че на мен ми е удобна при всички случаи, ако пък толкова не може да се раздели тестото винаги може да се нанижат кръгчетата и пак ще стане добро по размер разточване.

# 89
  • Мнения: 10 266
Марчева, аз от не знание я споменах 😂. Но виж пък свършила работа. Много джиджавки има при нас по магазините, но повечето неща си нямам идея какви са и за какво са. И тогава се бях зачудила за тая точила. После пък реших само гумички за дървената да взема. Бяха 1-2$. Викам си и да не станат, не са скъпи. Но зА сладки са ми идеални. За по-широко тесто ги махам пък. Според мен идеалния вариянт е точилка като тази която си показала.

Общи условия

Активация на акаунт