За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 999
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 10 256
Не, пак не иска. Отваря ми я за секунда и после това:
Скрит текст:

Не се занимавай, че късно стана при вас. Утре ще я мислим.

# 421
  • София
  • Мнения: 10 835
vici75, ето ти рецептата:

Торта с извара и боровинки

200 г чаени бисквити
100 г масло
500 г заквасена сметана
500 г извара
400 г захар
200 мл течна сметана
2 с.л. желатин
200 г боровинки

Бисквитите се смилат и се омесват с разтопеното масло. Със сместа се покрива дъното на разглобяема тортена форма и се прибира в хладилника. Разбиваме изварата със захарта и заквасената сметана до еднородна смес. Боровинките се смилат. Сместа с изварата делим на две части, като едната е по-малко от другата. Към по-малката част се добавят боровинките. Желатинът се разтваря във вода, след това се разтопява и се прибавя към загрятата на котлона течна сметана. Сипва се по равно в двете части със изварата. Формата се изважда от хладилника. От вътрешната страна отстрани се слага хартия за печене. В средата на формата се сипва последователно, редувайки ги по малко от двете смеси, докато свършат. Прибира се в хладилника, докато сместа стегне напълно. След това формата се освобождава от ринга. Украсява се по желание.

# 422
# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Жълтъците за тирамису ги минавам на водна баня.
+1 задължително.

# 424
  • Мнения: 861
Как да сгъстя соса на кюфтета с бялнсос , че стана много течен?

# 425
  • София
  • Мнения: 10 835
Как да сгъстя соса на кюфтета с бялнсос , че стана много течен?

С малко брашно, но го разбъркай предварително с част от соса и тогава добави към общата смес.

# 426
  • Мнения: 5 115
Нуждая се от идеи за приготвяне на червено цвекло, поомекнало е и не става за настъргване и пресни салати.

# 427
  • Мнения: 861
Как да сгъстя соса на кюфтета с бялнсос , че стана много течен?

С малко брашно, но го разбъркай предварително с част от соса и тогава добави към общата смес.
Благодаря

# 428
  • София
  • Мнения: 10 835
Нуждая се от идеи за приготвяне на червено цвекло, поомекнало е и не става за настъргване и пресни салати.

Ами направи салата с варено цвекло или:

Сьомга върху розов карфиол на фурна

Шоколадови кексчета с червено цвекло

# 429
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Нуждая се от идеи за приготвяне на червено цвекло, поомекнало е и не става за настъргване и пресни салати.
Направете си крем супа, добавете картофи, морков или грах.

# 430
  • Мнения: 2 781
Момичета, иска ми се да приготвя пълнозърнести соленки със сирене. Имате ли изпитана рецепта ?

# 431
  • София
  • Мнения: 10 835
Момичета, иска ми се да приготвя пълнозърнести соленки със сирене. Имате ли изпитана рецепта ?

Пикантни соленки - може да не ги правиш толкова пикантни, но щом ще са с пълнозърнесто брашно, то трябва да е една идея по-малко.

# 432
  • Мнения: 5 115
Скрит текст:
Нуждая се от идеи за приготвяне на червено цвекло, поомекнало е и не става за настъргване и пресни салати.

Ами направи салата с варено цвекло или:

Сьомга върху розов карфиол на фурна

Шоколадови кексчета с червено цвекло

Скрит текст:
Нуждая се от идеи за приготвяне на червено цвекло, поомекнало е и не става за настъргване и пресни салати.
Направете си крем супа, добавете картофи, морков или грах.

Благодаря, ще имам достатъчно цвекло да пробвам и трите рецепти Hug

# 433
  • Мнения: 9 107
Нуждая се от идеи за приготвяне на червено цвекло, поомекнало е и не става за настъргване и пресни салати.

мариновано червено цвекло http://pep-4o.blogspot.com/2019/05/blog-post_22.html

# 434
  • Мнения: 5 115
Скрит текст:
Нуждая се от идеи за приготвяне на червено цвекло, поомекнало е и не става за настъргване и пресни салати.

мариновано червено цвекло http://pep-4o.blogspot.com/2019/05/blog-post_22.html

Благодаря Flowers Hibiscus, още една чудесна идея, за да мога да оползотворя всичкото цвекло. Жал ми е да изхвърлям.

Общи условия

Активация на акаунт