За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 045
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 951
Благодаря много!

# 721
  • У дома !
  • Мнения: 700
Гледах на 27 февруари,ако не се лъжа ,предаването "Бързо,лесно и вкусно " на Джейми Оливър по 24 kitchen.
От няколко дни се опитвам да го намеря в сайта на 24kitchen,но не мога да видя,къде се гледат стари и минали предавания.
Някой може ли да ми прати линк,където се гледат стари предавания?
Тогава той направи някакво пилешко месо със фъстъчено масло на тиган и изглеждаше невероятно,бързо и лесно.

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Няма ги предаванията другаде. 24kitchen си ги въртят/повтарят периодично, та няма как да ги има някъде. Освен да търсиш в канала на Джейми в ютуба.

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 16:00 от Morena

# 723
  • София
  • Мнения: 11 704
Гледах на 27 февруари,ако не се лъжа ,предаването "Бързо,лесно и вкусно " на Джейми Оливър по 24 kitchen.
От няколко дни се опитвам да го намеря в сайта на 24kitchen,но не мога да видя,къде се гледат стари и минали предавания.
Някой може ли да ми прати линк,където се гледат стари предавания?
Тогава той направи някакво пилешко месо със фъстъчено масло на тиган и изглеждаше невероятно,бързо и лесно.
Много объркаха с търсенето на рецепти в 24 kitchen, беше си нормално, а сега е обърквация пълна. Там съм регистрирана и може да се намери рецепта само , ако имаш заглавието й и  изпишеш името на готвача,  и тогава ще излезе

# 724
  • Мнения: 9 107
но не всички рецепти ги има, аз търсих на Махмуд, има съвсем малко.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Имате ли изпробвана рецепта за пастет ?

# 726
  • Мнения: 22 867
Имате ли изпробвана рецепта за пастет ?

Viviana91, не разбрах за пастет от какво питаш, но правих по рецептата на Ваня с леко доовкусяване, добре се получава, хареса ни вкъщи. Снимката ми е зачезнала нещо.....
Изнамерих една:
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 12:41 от labrex

# 727
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Пастет от св.дроб или пилешки дробчета. Благодаря за рецептата! 💐

# 728
  • София
  • Мнения: 10 858
labrex, не само твоята снимка е изчезнала.

Скрит текст:
А и не само там. В "Любими рецепти" всичките ми снимки изчезнаха!

Ето го на филийки:

# 729
  • Мнения: 9 107
Пастет от св.дроб или пилешки дробчета. Благодаря за рецептата! 💐
пастет от пилешки дробчета https://pep-4o.blogspot.com/2019/02/blog-post_18.html
от свински дорб https://pep-4o.blogspot.com/2012/11/blog-post_25.html
и от пилешки с манатарки и маслини https://pep-4o.blogspot.com/2019/03/blog-post_6.html

# 730
  • Мнения: 22 867
Понеже се оказа, че съм била правила баници с майонеза и май без яйца newsm78, ама първата била много вкусна, а втората - не, пък аз нямам спомен по какви рецепти съм ги забърквала, та някой, ако прави такава сполучлива, моля да подскаже рецептичка! Flowers Hibiscus

# 731
  • София
  • Мнения: 10 858
labrex, не разбрах точно какво търсиш, но аз ти предлагам тази баница по турска рецепта:
Баница на пури със сметана и сирене - става жестока!

# 732
  • Мнения: 22 867
Vanja77, сигурно ще стане добра, като чета рецептата. Моите синковци не знам къде яли баница с майонеза, и после и аз съм била правила, не се слагали яйца според единия, редят се кори със сирене, нарязват се и се заливат с майонезата, разбъркана с вода или газирана вода. Според другия, май имало и яйца. А, аз съм намирала някакви рецепти в нета, но изобщо не помня откъде точно. Само са сигурни, че първата баница била мнооого вкусна, втората била по-различна и явно не толкова харесана. Та се сега се бия по главата и се чудя къде съм чела рецептите. Не че ще се сетя, де. Накрая хващам една, пък каквото излезе, като много искат, да си я рупат майонезената баница. :
Благодаря за рецептата, ще си я запазя и ще я пробвам някой път. Flowers Hibiscus

# 733
  • Мнения: 4 859
Понеже се оказа, че съм била правила баници с майонеза и май без яйца newsm78, ама първата била много вкусна, а втората - не, пък аз нямам спомен по какви рецепти съм ги забърквала, та някой, ако прави такава сполучлива, моля да подскаже рецептичка! Flowers Hibiscus

На свекървата рецептата
Майонеза се разбива със същото количество вода .Вземат се по две кори и се мажат със сместа майонеза и вода.Натрошава се сирене в края и се завива на пуричка .
Така със всички .
В намаслена тавичка се редят.Аз гледам да ми остане малко от майонезаната смес и да я разпределя отгоре (разреждам с повече водичка).

Когато е с одрински кори само завивам сирене в тях и заливам с майонеза и газирана вода.

А има и вариант  "нормална" баница -яйца,кисело мляко с бакпулвер и сирене и заливка майонеза и газирана вода .Трябва да се нареже на парченца ,преди да се залее .

# 734
  • Мнения: 7 279
Лабрекс пуснах търсене през Гугъл-чо и излязоха много баници с майонеза от форумски момичета (Лео , Мастърчето , Блонди) от 2008 г.Ако искаш да ги копна линковете тук и ще се присетиш , коя е "твоята"

Общи условия

Активация на акаунт