Любители на кучета - 101

  • 22 184
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • sf
  • Мнения: 10 179
Джак ръсел, ама с прави уши 😄

# 466
  • Мнения: 2 455
Лори е на 3 или 4 излизания.Като едно от тях  е  задължително много дълга ,енергична разходка,специално за игра,тренировка и забавление!Другите са за свършване на нужди.Ранното към  06. 30ч. и последното към 21.00 са буквално за 10 мин.С режим ми е по-лесно да я гледам.Храненето ни е два пъти дневно.Няма много отклонения от графика,през уикендите.Осинових я на 5 месеца,без никакви хигиенни навици.Късмет,че беше лятната ваканция на вилата ,и от първия ден я почнах с обучение-на двора,по 7,8 пъти! И си се научи само навън,на тревичка.Локвичка вътре никога не съм бърсала. Не е и късала нещо...Та добро ми е безпородното момиче!Някак леко мина "детския" период.Още си ходим с разни дрешки,да крием оперирания тумбак,от острите зъбки.

# 467
  • Мнения: 12 808
Здравейте,
Планирам все някога да си взема куче-пазач. Не ми се ще да е източноевропейска овчарка, защото много косми има покрай нея, а имам алергична дъщеря.
Ризеншнауцер дали е добър избор? Те могат ли да живеят като кучетата-пазачи навън?
Бях избрала пудел като хипоалергенно, но се оказа, че са прекалено чувствителни и не стават за пазачи.

# 468
  • Мнения: 574
Здравейте ,много обичам един  три килограмов косматко .Казва се Ларго и е черно померанче  ,много смел ,сърцат и  интелигентен .Обича дюнер и червения цвят.

# 469
  • Мнения: 2 127
Денис излиза по 2 пъти - сутрин го извеждам към 6:50 - 7:00, ММ го извежда вечер към 18:30.
Когато работехме заедно пък, даже към 19:00 излизаха, че офисът е на Мачу Пикчу в царевичака. Това зимата, лятото пак по-раничко се прибирахме, че няма ученици, няма студенти, няма задръствания.
Над 8 часа са, ама това е положението. В София, освен ако човек не работи наблизо или пък е без кола, не виждам как ще стане интервалът между разходките да не е над 8 часа, то само работният ден е 8 ч и 30 мин. Пък и с кола да е, с тия задръствания...
EL777, дай да го видим косматкото с дюнерите.

# 470
  • Варна
  • Мнения: 10 594
Ро, разбирам, че Лори е добре. Радвам се. 😘

# 471
  • Мнения: 390
Ари излиза по 3 пъти  сутрин рано към 6 към 14-15 и вечер късно. Но имаме възможност  - трима му  "слугуваме" 🤣 Но ако се случи да няма кой стиска миличкият и чака. Взехме го от приют на 4 месеца (края на юли) без хигиенни навици.  В началото пишкаше и акаше дето му падне, бяхме се сраснали с парцала. Средата на септември сам започна на вън от раз. От тогава няма проблем. Но нито сме му се карали нито сме го принуждавали да  е на определено място (напр. в банята). И при първото ми кученце беше така.
Ари :пантофа и анцуга са само мой, за нищо на света не ги давам. 🤣

# 472
  • София
  • Мнения: 2 265


Всички са сладури.
И на мен ми се искаше да гледам бебе, ама дойде на 6 месеца. Simple Smile
Обожавам моят норич- Джони

# 473
  • Мнения: 2 266
Здравейте,
Планирам все някога да си взема куче-пазач. Не ми се ще да е източноевропейска овчарка, защото много косми има покрай нея, а имам алергична дъщеря.
Ризеншнауцер дали е добър избор? Те могат ли да живеят като кучетата-пазачи навън?
Бях избрала пудел като хипоалергенно, но се оказа, че са прекалено чувствителни и не стават за пазачи.

Предишното ми куче беше ризеншнауцер.Гледахме го вътре,но стават и за навън.Изключитерно умни кучета.Още не мога да го прежаля.

# 474
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
И нашто магаре, вече на 2 г е на триразова разходка. Сутрин обикалят квартала с дядо му, после следобедната дълга обикновено на Марица. Знае си пътя добичето и те тегли към подлеза и вечерната бърза след 20,30ч. На мен ми се ще да са две, но не може да устиска, а си мислех, че като станем големи  ще ги нагласим. Добре, че мъжът ми има повече време , а ако се налага го мъкне и с него в командировка. Миналата седмица следобедната нямаше кой ( аз съм на смени), та като се прибрал вечерта към 19ч, нашият вече приквичавал и беше понаръсил тук-там по стълбите като капково напояване. Не ще в банята да прави каквото и да е, иначе има достъп. С манджата е същото - сутрин след разходката и измиването, и към 17, 30ч идва и се почва един танц пред теб - потропване, приквичаване, уукане. Няма начин да го пропуснеш. И пухкав корем съм мила, и почти гол, все е хамалогия. Даже с хъскито все ми се струва, че бяха по-малко космите.
  В понеделник пред поликлиниката видях едно корги - страхотно беше! Един такъв сладък и пухкав късокрачко, та едвам се въздържах да не го награбя и намачкам.
  Лори е много готина с дрешка Wink

# 475
  • София
  • Мнения: 8 348
То не всяко куче става за пазач.
 Изобщо, не ми харесва идеята да се вземе куче точно с този мотив. Ако не е пазач, какв ще стане с него? А ако е и му идва отвътре, ще си стои вързано в двора, защото те пазачите пазят и извън двор и няма д бъде извеждано никога. И не, на куче не му стига обикаляне на двор, а ако е на верига, съвсем...

# 476
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
А с алергия та не знам как ще се справите. Доколкото съм чела 3-4 бяха хипоалергенните породи.

# 477
  • Мнения: 5 602
На приятелка детето се обрина от йорки,а са хипоалергенни.
Няма гаранция.

# 478
  • Мнения: 225
Моят живее с двама алергични в апартамент с килими. Ако се чисти няма проблем. Лабрадороподобно е. Спи по леглата и ръси косми навсякъде. Алергиите поне на мъжа ми и малката ми дъщеря са слаби и е зор само при смяната на козина. Голямата си взе едно от мъниче от до кофите. Страхотно кутре. Доколкото си бяха тука ходеше като поне след нея. Само дето не бафкаше "мамма" след нея. Това, което видях беше любов от пръв поглед. Сега си е при нея малката лигла. Вета каза, че очаква да стане над 50 килца бебчето.

# 479
  • sofia
  • Мнения: 3 706

След уморителна разходка, в която се опита да оближе всички хора, котки и кучета, които срещна.

Общи условия

Активация на акаунт