Любители на кучета - 101

  • 22 100
  • 739
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 804
Тони, да не е било Нексгард Спектра? Покрива почти всичко традиционно без тении, включително и дирофилария.

Естела, да се оправя бързо Бизунчо Heart Какво му е?
И ние имаме дерт с Роузи, но ще разказвам друг път, че не ми се кълве от телефона.

# 601
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ааа, ние също всеки месец даваме Нексгард Спектра, лсед като му направихме изследванията. Ето колко съм невежа, ММ ги купува, аз само ги навирам дълбоко в гърлото. Joy

Естела, желая му бързо оздравяване на юнака, то и времето сега студено, мокро. Еро излиза и пуска, каквото има да пуска и бърза да се прибира, на никой от нас не му се разхожда. Grinning
А вашите кучета обичат ли да се разхождат в кофти време? Под кофти имам прев предвид не студено, а варненско супер ветровито.

# 602
  • София
  • Мнения: 8 348
Ся, супер ветровито не мога да определя какво точно е, но по принцип на Рея само порои и пречат. Туй сняг, киша, студ, нормален дъжд и вятър тук-там хич не я бъркат. Еле пък сняг. Независимо отдолу или отгоре е.

# 603
  • sf
  • Мнения: 10 143
Нейо не обича да се разхожда в силен вятър, страх го е и тича бързо към входа. 🤣 И от снежни човеци го е страх, заобикаля ги отдалеч.

# 604
  • Мнения: 2 448
Джинкс е на милпразон за вътрешно и на бравекто (хапче) за външно, веднъж на три месеца ги давам. До 1 година ни бяха казали да му слагаме всеки месец, след това го разредиха вече. Явно тук е такава практиката Simple Smile
 Лори е на следната схема за обезпаразитяване.Вътрешно 4 пъти годишно с Milbemax.Външно каишка на Seresto.

# 605
  • София
  • Мнения: 23 096
Тони, да не е било Нексгард Спектра? Покрива почти всичко традиционно без тении, включително и дирофилария.
Пипчи, явно това ще да е било. Пак ще взема от него.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 10 550
Какво му е? Понеже сме много умни двамата, нямахме търпение да стане топло, да имаме свободна неделя и ето, че ни се сбъдна мечтата. Стигнахме до плажа, а Бизу го обожава,понамокриха се и Бизу настина. Първо помислих, че е кучешка кашлица, но е настинка, щото Каду щеше също да се разкашля. И така, сега се лекуваме.

# 607
  • Мнения: 3 044
Снежна радост


# 608
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте. Обмисляме да си вземем куче. Проучваме Лабрадор и Бордер Коли. Имаме 2 деца-на 4 и на 1 година. Знаем,че е предизвикателство и отнема време и внимание и сме готови да се отдадем. Но възникват някой въпроси. Ще се радвам да споделите опита си.
Искаме да вземем бебе. Т.е. няма да има изградени хигиенни навици. В момента четем точно в тази посока,как се случват нещата. Прави ми впечатление,че масово съветват,когато започне приучаването с изхождане и пишкане навън кучето да се извежда 10тина пъти на ден. Като постепенно се намаля честотата. И сега се чудя,как да стане? За да има такъв вариант,някой трябва да си остане вкъщи? Т.е. за да имаш куче трябва да си безработен или със свободна професия. Кажете каква е истината? Не виждам как нормално семейство,което отсъства по 9-10 часа на ден от вкъщи би си взело животно? А познавам доста такива.....та се чудя.

# 609
  • Мнения: 18
Здравейте, на всички. Elinoriks, кученцето с времето ще си свикне да си върши нуждите само навън. Няма ненаучено куче. Наистина би било хубаво, като малко да се извежда възможно най-често, но много хора нямат възможност. Нашето е на 6 месеца ( днес ги навършва) и вече всичко си върши само навън. Понеже работя два дни и два почивам, във всеки свободен момент се занимавах с нея. Когато почивате ( събота, неделя) ще го извеждате по-често и с времето ще се научи. Само трябва да имате търпени. На село имаме Бордер Коли, много добро и умно куче, просто е страхотен, но предполагам знаеш са много енергични кучета.
Всички ушатковци са прекрасни ❤
Пожелавам на Бизу бързо да се оправя.
Аз обезпаразитявам с Диронет за вътрешно и Нексгард за външно, всеки месец. Не знам до колко е правилно, надявам се да не я натоварвам много малката ми душичка. За външно може да минем на капки или каишка.
И малко данък.
Скрит текст:
така се вози в колата, понеже колана пищи, ако не е закопчан. Тя сяда и се мушка под него.

# 610
  • Бургас
  • Мнения: 6 014
esstela, има ваксини за кучешка кашлица. Ние сложихме. Веднъж годишно се слага, пръскат я в носа.
Никое време не ни пречи на разходките! Даже се радвах вчера на дъждовния ден - в Морската няма никого, тичаме без каишка, кеф голям. Днес е ветровито, но пак ще идем.

elinoriks, за съжаление такава е истината. Или седиш с него и го извеждаш постоянно, или се примиряваш и бършеш докъм петия-шестия месец. Съответно ако ви няма вкъщи, трябва да съобразите  помещението така, че да имате най-малко щети, а и на кучето да му е комфортно. Не можеш да го заключиш в банята за цял ден например. А да го оставиш в стая с килими за 10 часа, не ми се мисли как ще ти изглеждат килимите, а и мебелите като цяло.

Клетката е много добър вариант за приучаване към навици, но куче бебе не може да стои в клетка повече от 2-3 часа. 9-10 часа са много за само куче вкъщи, по толкова могат да стискат само големи кучета и пак не е препоръчително.   Помислете за вариант някой да го извежда на обяд.

Поради горните причини взехме куче лятото, когато е по-лесно за гледане и обучаване на хигиенни навици - топло е, можеш да си постоянно навън, вкъщи можеш да го оставиш например на терасата и няма да изстине.

Имаш две малки деца (едното от които съвсем бебе). Помисли добре дали ще имаш сили и за куче. Поне година ти трябва да му отделяш ежедневно много време за обгрижване и обучение, за да си живеете безпроблемно.

Бордър коли е много енергично куче, има сериозен темперамент, умно и изисква обучение. Иначе ще скучае и ще ти разпердушини къщата.
Лабрадорът е по-подходящ, по-спокоен е. Но също изисква обучение и навременно пресичане на всички лоши навици. Това става само с постоянен надзор. Нашето куче в момента е най-спокойното същество на света, не прави никакви бели, има прекрасни хигиенни навици. Но откакто сме я взели, не е оставала сама вкъщи повече от 3-4 часа. Първите месеци когато се налагаше да излизаме, стоеше в клетката. След шестия месец махнахме клетката, но изградените навици останаха - спи и ни чака.

Скрит текст:
Нашето куче ни беше предадено от семейство с малки деца, които я бяха купили и се отказаха от нея. Впоследствие разбрах, че от същото котило една от сестрите на нашето куче също е изоставена от жена с малко дете. И на двете семейства с деца грижите за куче-бебе им дойдоха нанагорно. Осинови я друга жена, с вече голямо куче от същата порода, сега си има две - черно и бяло. Когато човек не е имал никога куче, не знае какво го чака.

# 611
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 504
В Бургас е като Варна, същите ветрове .
Значи на Тео ни студ, ни вятър, ни дъжд му пречат на разходките. Никога не е искал да се прибира или да не тръгва, само докато вдигна каишката и кажа”Хайде”, е пред вратата и чака 😄
Вчера беше много дъждовно и не е разхождан на голяма разходка, днес си я чака като наследство 🐶
Ако го вземете от развъдник ще е с изградени хигиенни навици и ще ви е много по-лесно . Иначе с бебе и куче бебе, става много сложно . Лично аз не бих се наела.

# 612
  • Мнения: 10
Здравейте. Обмисляме да си вземем куче. Проучваме Лабрадор и Бордер Коли. Имаме 2 деца-на 4 и на 1 година. Знаем,че е предизвикателство и отнема време и внимание и сме готови да се отдадем. Но възникват някой въпроси. Ще се радвам да споделите опита си.
Искаме да вземем бебе. Т.е. няма да има изградени хигиенни навици. В момента четем точно в тази посока,как се случват нещата. Прави ми впечатление,че масово съветват,когато започне приучаването с изхождане и пишкане навън кучето да се извежда 10тина пъти на ден. Като постепенно се намаля честотата. И сега се чудя,как да стане? За да има такъв вариант,някой трябва да си остане вкъщи? Т.е. за да имаш куче трябва да си безработен или със свободна професия. Кажете каква е истината? Не виждам как нормално семейство,което отсъства по 9-10 часа на ден от вкъщи би си взело животно? А познавам доста такива.....та се чудя.

Здравей, преди два месеца си взехме куче на 45дни, като имам един син на 7 и добре, че майка ми е пенсионер, че през деня я разхожда и и се радва. Наистина не е ок да се държи кученце само по цял ден, особено бебе, вкъщи. И аз си мислех, че не е толкова сложно, но си искат и внимание и грижа. Приучването към хигиенни навици се случва бавно и ако няма никой вкъщи, който да се заеме с тази задача, не може да очакваш, че малкото куче ще стиска толкова дълго. Общо взето очаквай сам вкъщи кучешка версия Simple Smile Съветвам да се чете, на първата страница има доста информация. А и не е зле да се консултирате с ветеринар при избора му, защото е пълно с измамници.

# 613
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
И аз не бих взела бебе куче, докато гледам малко дете. Трудно щеше ни е да търчим след две бебета, при това от различен вид. Затова исках първо да си вземем куче, да си го научим, да е пораснало малко преди бебето. И така се случи, че когато взехме Ерос аз стоях вкъщи 4 месеца, а ММ 2, така че имахме възможността постоянно да го извеждаме, но първата му разходка беше на 4м. и половина, защото го взехме на 60 дни и тепърва започнахме със слагането на ваксини, не беше обезпаразитяван изобщо. Знаеше, че терасата вкъщи е позволеното място и пак доста време ни отне да разбере, че само и единствено навън се вършат нуждите. Последно на 10 месеца от време на време ходеше и на терасата. От тогава знае, че банята е позволеното място в спешна ситуация. Там ходи да повръща, ако е изял нещо, което не трябва.

# 614
  • София
  • Мнения: 69
Зимата е сезона на Старк(ите)

Общи условия

Активация на акаунт