Парфюмни размисли и страсти - 235

  • 56 058
  • 730
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 442
Йоан Владимир, хубав и много тъжен пост. Какво съвпадение - днес си говорихме точно за това с една съфорумка.
 Четем претенциозни представяния, гледаме артистични снимки, а резултатът често е нещо поотупано от праха в " класически дух", но създадено само за го снимаш на тоалетката си и да го споделяш в социалните мрежи. Чудя се и аз на скоростта, с която се създава портфолио от 20 парфюма. Разлика май наистина вече няма.

# 301
  • Франция
  • Мнения: 898
silver pearl, а какво да кажем за парфюмерите?
Да погледнем профилите на по-известни парфюмери в базата Фрагрантика. През 2017 г. Душанфур е създал поне 25 парфюма, предимно за нишови марки. Казвам "поне", защото допускам не всичко да е отбелязано. Това означава парфюм на всеки две седмици. И пак не е рекордьор. През 2018 г. Лука Мафеи е създал поне 47 парфюма, ако правилно съм преброила. Словом четиресет и седем парфюма за една година! Аз супа не готвя толкова пъти в годината, колкото той готви парфюм. По един парфюм седмично, няма празник, няма ваканция. И само нишове! Значи или ги произвежда на конвейер, или си продава името.
Наистина е тъжно.

# 302
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
През 2018 г. Лука Мафеи е създал поне 47 парфюма, ако правилно съм преброила. И само нишове! Значи или ги произвежда на конвейер, или си продава името.Наистина е тъжно.

Тъжничко е, да.
Напомни ми на една случка с мой познат, който работи в мандра.
Показва ми снимка с едни големи вани, пълни с бели квадратни буци /разбирайте сирене/ и аз го питам - Ама това само една марка сирене ли е? И неговият отговор - Не, кажи какво искаш и такъв етикет ще ти лепна. Grinning

# 303
  • Мнения: 2 442
Така е за съжаление. От много време имам усещането, че или продават името си, или работят с газов хроматограф, както работят производителите на ментета. Ползват скелета на хубав, но морално остарял парфюм, просто заместват с по - модерни съставки и хоп - всяка седмица готов шедьовър. Като добавим и факта, че всички пестят от съставките в базата, нещата стават плачевни. Последният закупен от мен парфюм е именно на Шелдрейк - почти пълно копие на притежаван преди двадесет години от мен парфюм, съвсем леко осъвременен, с трайност около час. Твърде надменно отношение за моят вкус. За жалост и в останалите области на изкуството наблюдавам същото. Опитвам се да не се вълнувам, мисля си, че трябва да гледам по - шеговито на нещата и да се утешавам с мисълта, че това е игра, забавление, но не и разбирам правилата и не ми се играе.

# 304
  • Мнения: 5 343
Днес съм с Jasmin Rouge. Започна много добре, но след по-малко от час пое в неприятна за мен посока. Изби сапунена нотка. В момента усещам само мирис на домашен сапун.

# 305
  • Мнения: 1 577
Днес съм с Jasmin Rouge. Започна много добре, но след по-малко от час пое в неприятна за мен посока. Изби сапунена нотка. В момента усещам само мирис на домашен сапун.
Жалко. При мен е монотонен, не се развива и се наслаждавам на жасмин със зелен чай до края. Любими ми е от първа проба.

# 306
  • Мнения: 5 343
Е, поне го пробвах. Тъкмо няма да го мисля вече.

# 307
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 516
Благодаря за темата, Денс! 🌹
Не знам кой парфюм бих определила като "втора кожа". Имам много, с които се чувствам удобно и уютно, но това дали е втората ми кожа, не мога да кажа. Един от тя е на Мансера - Choco Violet.❤️

# 308
  • Мнения: 2 119
Днес съм с Jasmin Rouge. Започна много добре, но след по-малко от час пое в неприятна за мен посока. Изби сапунена нотка. В момента усещам само мирис на домашен сапун.
Жалко. При мен е монотонен, не се развива и се наслаждавам на жасмин със зелен чай до края. Любими ми е от първа проба.
ПРи мен също е монотонен и много траен;Любим също от първа проба;

# 309
  • Мнения: 5 343
Около 3 часа след нанасяне се превърна в някакво копие на Чай на Робер Пиге. Така е по-приемливо, но пак не е "моят" парфюм.

# 310
  • Мнения: 31 382
Обичам Жасмин Руж. И при мен е монотонен и равен, но трае над 12 часа.

# 311
  • Мнения: X
Въпрос, дами. Като купите парфюм и проверите кога е произведен в check fresh колко най-много му давате като "възраст" за да го запазите? След колко месеца от датата на производство не сте склонни да задържите?

Препоръчате лек и свеж летен парфюм за дама на 50г., не твърде зелен и да не ухае на роза. Дамата харесва и гардения, но не обича тежки аромати.

# 312
  • Мнения: 6 930
Никога не ми е хрумвало да проверявам кога е произведен даден парфюм като партида, имам над 10-15 годишни и не са мръднали. Интересувам се само година на пускане на аромата, с цел, ако ми хареса, да знам каква е вероятността да го намеря и в бъдеще.

За дамата Fleur de Patchоuli или Туберозата от Джо Малоун/Зара колаборацията. Или някой от Трезорите на Ланком.
Също се сещам за Boucheron Jaipur Bracelet - чудесен за пролет и лято, зелен, но не твърде и цветен, но без рози.

# 313
  • София
  • Мнения: 5 658
Въпрос, дами. Като купите парфюм и проверите кога е произведен в check fresh колко най-много му давате като "възраст" за да го запазите? След колко месеца от датата на производство не сте склонни да задържите?
Никога не проверявам кога е произведен. Ако се съхранява правилно, парфюмът може да издържи десетилетия. Винаги на тъмно, в шкаф и в кутия по възможност. Колкото и да са ми красиви флаконите, не мога да си позволя да ги редя за красота, защото с малки деца и две котки... сещаш се, минутките им са преброени. Парфюмът не е салам и няма срок на годност, след който да го изхвърлиш. Точно вчера се сдобих с едно съкровище, произведено през 1982 г., в перфектно състояние. Имам и по-стари парфюми, нищо им няма. На някои цветът им е леко потъмнял, но ароматът не е променен. Правилото е - вярвай на обонянието си, а не на датата на кутията. Ако усетиш неприятни нотки - заминал е.

Йоан Владимир, обичам да чета постовете ти  Hug

Белла, къде се изгуби, радвам се да те видя  Hug

# 314
  • Мнения: 2 266
Момичета,в студеното време всичко ми се носи/и зимно,и лятно/,усещам много по-осезаемо красивите,любими нотки.Вчера Пантерата ме побърка откъм трайност,проекция,няма отърване,отнесе бая комплименти и се застопори царски и след душ даже ме караше да я мисля,защото просто не се отмирисваше:))
Днес сложих Бакара ....не знам защо не го отчитам...поне не така както преди,да не му е студено??

Общи условия

Активация на акаунт