Отговори
# 105
  • Мнения: 146
Под център имам предвид да речем на пеша разстояние от Катедралата или козирката. Може да е Общината, Нептун, Червен площад дори, Христо Ботев, Централна поща. В момента живея (под наем) зад пощата, това мисля, че се води Христо Ботев, макар че не съм чак голям фен на конкретната локация. Близо до мен има доста сгради в строеж на тази и около тази цена, но повечето имат някакъв недостатък. Например тази, която споменахте на Панайот Волов е прекалено близо до сградата на Казакови на Христо Самсаров, от другата страна има няколко блока, които се водят Колхозен пазар, но там като цяло ми се струва криминална зона, макар че са с доста централна локация (близо до Пискюллиев).

Преди това живях в Аспарухово и макар много да харесвам квартала, не бих се върнала там, защото губех много време и транспортните ми разходи бяха високи. Така че крайните квартали ги изключвам, както и такива, които не са подходящи за ходене пеша.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 16:16 от Irinche

# 106
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
Района под Техническия университет как ти се струва?
До Пощата е около 30минути ходене, но от транспорт и магазини е добре уреден района?

П.С. Не знам как са цените сега там, но миналата година познати търсеха и бяха в този порядък.

# 107
  • Мнения: 146
Благодаря много за препоръката! Далече ми изглежда, в този район съм ходила веднъж, (заради пицарията), само толкова ми се е налагало за 8 години живот във Варна. В центъра ходя всеки ден, в момента всичко необходимо ми е на пеша разстояние или една-две спирки с автобус. Наистина има голяма разлика за мен в качеството на живот - повече време, по-ниски разходи, по-малко стрес.

А има ли някъде информация с цени на квадратен метър по квартали?
Намерих едни, но не съм сигурна доколко са актуални:
https://www.imoti.net/bg/sredni-ceni?ad_type_id=2&city_id=13 … p;date=2020-01-22

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 14:25 от Irinche

# 108
  • Мнения: 1 994
Скрит текст:
Благодаря много за препоръката! Далече ми изглежда, в този район съм ходила веднъж, (заради пицарията), само толкова ми се е налагало за 8 години живот във Варна. В центъра ходя всеки ден, в момента всичко необходимо ми е на пеша разстояние или една-две спирки с автобус. Наистина има голяма разлика за мен в качеството на живот - повече време, по-ниски разходи, по-малко стрес.

А има ли някъде информация с цени на квадратен метър по квартали?
Намерих едни, но не съм сигурна доколко са актуални:
https://www.imoti.net/bg/sredni-ceni?ad_type_id=2&city_id=13 … p;date=2020-01-22
Според мен са напълно актуални СРЕДНИ цени. т.е. има по ниски цени старо строителство и за ремонт, и по-високи от новото.

Абсолютно разбирам какво искаш и защо го искаш, малък е района в който търсиш, обиколи пеша навсякъде на новото строителство има табели кой оперира строежа и звъниш директно на тях.

Забелязвам че строителните фирми ( повечето от добрите) започнаха да продават сами, или дават на една агенция без комисионна за купувача. И много брокери нямат стимул да предлагат НС, така че много неща зависят от търсещия.
Ще ми е интересно да разбера дали и други имат това наблюдение.

# 109
  • Мнения: 146
Много благодаря за съвета! От известно време снимам такива табели, докато се разхождам, все не събирам кураж да звъня, но ще започна.

# 110
  • Мнения: 8 749
Ще се радвам да споделиш снимките и аз се интересувам за този район.

# 111
  • Мнения: 1 994
все не събирам кураж да звъня, но ще започна.

Да ти дам друга перспектива - този Кураж ще ти спести 3% от цената на апартамента Smile

# 112
  • Мнения: 146
Grinning Мотивирах се моментално!

# 113
  • Мнения: 25 675
Много благодаря за съвета! От известно време снимам такива табели, докато се разхождам, все не събирам кураж да звъня, но ще започна.
А за какво е необходим кураж точно?
Обаждате се и питате, няма да ви ухапят по телефона.
Мисля.

# 114
  • Мнения: 54
Естествено, че никого не го е страх от ухапване по телефона Wink
За друго става въпрос, ама това е за тема с психологическа насоченост (като нямам предвид нищо лошо).
Ако не можеш да се престрашиш да звъннеш, помоли някой друг.

# 115
  • Мнения: 146
Страх ме е, че съм много невежа по темата, от строителство ме разбирам и ще купя некачествен имот.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 10 781
То пък щото, ако действаш с брокер, непременно ще си купиш супер качествен. Grinning

# 117
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Страх ме е, че съм много невежа по темата, от строителство ме разбирам и ще купя некачествен имот.
Не се притеснявай за това. След няколко огледа вече ще си навътре в нещата.

# 118
  • Мнения: 306
Блока на братя Иванови чака  акт 15. Подали са заявление, чакат законовия срок.  Предполагам, че и почти всички в карето зад ОМВ ще вземат скоро.

# 119
  • Мнения: 146
То пък щото, ако действаш с брокер, непременно ще си купиш супер качествен. Grinning

Да, агенцията нищо не ми гарантира, освен 3% комисионна. Което пак не значи, че аз изведнъж съм започнала да разбирам от строителство и мога да преценя кое е качествено, кое - не, кой строител има добра репутация , кой ме лъже, че няма да има други сгради в съседство и т.н. Ако имате конструктивен съвет или предложение, ще се радвам да го чуя.

Общи условия

Активация на акаунт