Трябва да отслабна с много

  • 7 396
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 789
На една моя позната й препоръчаха дори да пие кола
Такава препоръка може да даде дамо кварталният идиот и то ако се е напушил. Нормален човек няма как да изтръска подобна глупост.

Както съм написала, това е индивидуално 🙂

# 16
  • Мнения: X
Кое е е индивидуално? Ползата от кокаколата ли? Какъв е този индивидуализиран организъм, за който пиенето на кола е полезно? Това е не просто несериозно, а уникално глупаво.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Хаха, пистолет да ми опрат кОла няма да пийна.
Относно вега теста има множество мед изследвания, които сочат, че е вятър работа и грешно похарчени пари.

Предлага се и кръвен тест за поносимост към храните.
На мен пък ми се струва вятър работа смарт кантара, който отново чрез акупунктурни точки на стъпалата дават инфо за текущото състояние като мускулна маса, задържана вода и мазнини в организма. Такъв кантар използват известни доктори диетолози, а в същото време отричат акупунктурно изследване на черния дроб?!?

# 18
  • Мнения: 13
Чувала съм различни мнения за вега тест и заключението ми е, че трябва да се отсеят професионалистите от шарлатаните. Бихте ли споделили къде (В София) сте правили вега тест, ако сте доволни? Аз се подлъгах в едно студио, резултат - нулев, но отдавам грешката на себе си, че не бях проучила мястото.
На мен ми откриха инсулинова резистентност и ми обясниха че масово жените в днешно време развиват такава... Факторите може да са всякакви. От щитовидна жлеза до качеството на храната в магазина и липсата на движение.
Ендокринолог според мен е най-разумният вариант.

# 19
  • Мнения: 4 411
Преди 8 месеца тежах 102 кг на скромния ръст от 162 см. Тези килограми натрупах основно след като родих за 5-6 години. Честно нямам идея как се случи. Към днешна дата тежа 79,800 с дрехите и обувките. Не съм гладувала нито ден. В момента даже съм си дала почивка, защото не очаквах, че зимата ще ми е студено. До сега и на минус 20 градуса си ходех с блуза /без потници и жилетки/ и яке отгоре. Сега не мога. Това, което аз съм направила за тези 8 месеца:
 - никакво тесто, брашно, спагети, пица и т.н. от този род
 - никакво газирано
 - никакви сокове
 - пия само вода и от време на време бяло вино
 - спрях сладкото /изключвам малкото прегрешения, ама за тях няма да говорим, приемаме, че не ям сладко/. Позволявам си само черен шоколад
 - в началото не консумирах боб, леща, ориз, картофи. Сега си позволявам, но все пак ограничено
 - не ползвам олио, маргарин и т.н. боклучави мазнини. Замених със зехтин, краве масло и свинска мас
 - ограничих доста плодовете
 - хапвам повече от преди сурови ядки - бадеми, орехи, лешници
 - водата, която си налагах да пия в началото беше поне 3 литра. Към днешна дата пия около 2 литра на ден, най-малкото заради времето не ми се пие толкова много

# 20
  • Мнения: 8 855
Забрави да минеш изцяло на плодове и зеленчуци. Първо погледни как се храниш и как си натрупала тези килограми. По всяка вероятност консумираш висококалорични храни в големи количества. Така че, почни от това - намали храните в опаковки и започни да се храниш с повече цели продукти - яйца, риба, млечни.

При теб свалянето няма да е спринт, а маратонско бягане, с което ти няма да се справиш, ако рязко спреш всичко, защото в кратък период рестриктивността ще ти подейства и на психологическо ниво и ще се върнеш към старите си навици.

По мое мнение най-добре се консултирай със специалист и работи с него, ако имаш такава възможност.

# 21
  • София
  • Мнения: 565
Когато човек има да сваля повече килограми, при всяко започване на диета се свалят с много по- бърз темп, отколкото ако си около средното тегло спрямо възрастта и височината и примерно искаш да свалиш 5 килограма. Със сигурност ще отслабнете, голямото предизвикателство е да няма йо йо ефект и да не върнете пак килограми след режима, каквото и да предприемете сега. Според мен дори и да започнете нещо ударно като диета, правете го много малко време, организмът се изтощава от това. Перфектният вариант е балансиран и дълъг във времето режим, примерно една година, за да може теглото да се сваля постепенно. Но трябва постоянство и инат. Аз не бих се ограничава в прекалено стриктни диети, просто защото съвременният начин на живот не позволява постоянно да седиш и да броиш калории и часове на ядене. По-скоро балансирано хранене, по 4-5 пъти на ден, за да не стигаш до глад и да преядеш после, разделно хранене в някакъв смисъл, повече бели меса, риба, зеленчуци, най-силното ядене да е на обяд, а вечер по-скормна порция, повечко вода, движение, спорт

Иначе в момента дори само да спрете сладкиши, тестени изделия, газирани напитки и т.н., веднага ще започнете да отслабвате без въобще да стоите гладни, гарантирам ви

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 09:10 от deny

# 22
  • София
  • Мнения: 5 136
Надявам се да не вземете поста ми за спам, особено авторът, но не искам да отварям нова тема със същия въпрос.
Отдавна се каня да пиша в тази секция, но сега след празниците се качих на кантара и резултатът е потресаващо зле и попаднах на тази тема.
Та... На ръст от 170 съм стигнала 87 килограма, което е... много. Причината, признавам си без бой, е изключително заседнал начин на живот и неправилно хранене.
Знаете как е - новогодишни решения, нова година - ново аз и така нататък. Та много се чудя откъде да я захващам и аз с отслабването. Усещам, че най-правилно ще е да се насоча към режим, който включва предимно месо, яйца и зеленчуци.
Но се колебая - за кетото чувам противоречиви неща, за Дюкан пък чета предимно прекрасни отзиви. Всеки съвет ще е добре дошъл...

# 23
  • Мнения: 5 077
Захващай я с месо, яйца и риба и зеленчуци,  умерено плод, пълнозърнеста филийка хляб, кисело мляко

# 24
  • Мнения: 4 411
Захващай кето режима. Дори и с леки прегрешения, работи! Успех!

# 25
  • Мнения: 3 716
Най-важна за отслабването е преди всичко настройката.

Ако се настроиш за 1-2 седмици глад, с което смяташ, че ще си решиш проблема с килограмите, доникъде няма да стигнеш. Да, глад, защото тялото ти ще бъде гладно, ако го храниш само със салати (които не могат да му доставят всички необходими хранителни вещества), дори и да не усещаш глад.
След 1-2 седмици, когато вече ти е писнало да се ограничаваш, започваш да си мислиш, че за толкова стискане ти се полага поне мъничка наградка... и обикновено преяждаш.

Не подлагай организма си на стрес. Стресът няма да ти се отблагодари, а може и да си навредиш. Да си играеш със здравето си е безотговорно. Започни с малки крачки и с неща, които МОЖЕШ да направиш, неща, които не ти се струват непосилни, и към които не ти е трудно да се придържаш.

Не съм почитател на диети и режими. Всеки организъм е индивидуален и реагира по различен начин. Един яде като луд, без да качва. Друг само минава покрай сладкарница и му се лепват кило-две. Това, което работи за мен, може да не даде резултат при теб. Вярвам в пълноценната, балансирана храна, без да изключвам продукти от менюто си.

С ударна диета за седмица-две няма да отслабнеш до живот. Ако това ти е нагласата, по-добре въобще не започвай.

Тръгни с нагласата, че ще намериш начин на хранене и на живот, от който да се чувстваш по-добре и ще се придържаш към него. Успех!

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 20:01 от Дидичка

# 26
  • Мнения: X
Надявам се да не вземете поста ми за спам, особено авторът, но не искам да отварям нова тема със същия въпрос.
Отдавна се каня да пиша в тази секция, но сега след празниците се качих на кантара и резултатът е потресаващо зле и попаднах на тази тема.
Та... На ръст от 170 съм стигнала 87 килограма, което е... много. Причината, признавам си без бой, е изключително заседнал начин на живот и неправилно хранене.
Знаете как е - новогодишни решения, нова година - ново аз и така нататък. Та много се чудя откъде да я захващам и аз с отслабването. Усещам, че най-правилно ще е да се насоча към режим, който включва предимно месо, яйца и зеленчуци.
Но се колебая - за кетото чувам противоречиви неща, за Дюкан пък чета предимно прекрасни отзиви. Всеки съвет ще е добре дошъл...
Отговарям и на автора на темата....
Не е нужно да е нито кето, нито Дюкан.
По-щадящия начин на хранене е ВМ НВ.Това не означава да се яде мас с лъжицата...
Ям месо, риба, яйца, зеленчуци, плод, ядки, млечни, готвя с мас/масло....няма глад, няма тормоз.
4 години вече се храня така, свалените над 30 кг сами си се поддържат.
Диетите са временно решение, действат, докато се спазват.
Спреш ли ги, кг тръгват нагоре отново.
Ако искаш цял живот да си на диети всякакви и все гладна и дебела, търси диети.
Ако искаш да отслабнеш Завинаги, това е начинът.

# 27
  • Мнения: 4 411
Е кето диетата си е точно ВМ НВ режим.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 136
Надявам се да не вземете поста ми за спам, особено авторът, но не искам да отварям нова тема със същия въпрос.
Отдавна се каня да пиша в тази секция, но сега след празниците се качих на кантара и резултатът е потресаващо зле и попаднах на тази тема.
Та... На ръст от 170 съм стигнала 87 килограма, което е... много. Причината, признавам си без бой, е изключително заседнал начин на живот и неправилно хранене.
Знаете как е - новогодишни решения, нова година - ново аз и така нататък. Та много се чудя откъде да я захващам и аз с отслабването. Усещам, че най-правилно ще е да се насоча към режим, който включва предимно месо, яйца и зеленчуци.
Но се колебая - за кетото чувам противоречиви неща, за Дюкан пък чета предимно прекрасни отзиви. Всеки съвет ще е добре дошъл...
Отговарям и на автора на темата....
Не е нужно да е нито кето, нито Дюкан.
По-щадящия начин на хранене е ВМ НВ.Това не означава да се яде мас с лъжицата...
Ям месо, риба, яйца, зеленчуци, плод, ядки, млечни, готвя с мас/масло....няма глад, няма тормоз.
4 години вече се храня така, свалените над 30 кг сами си се поддържат.
Диетите са временно решение, действат, докато се спазват.
Спреш ли ги, кг тръгват нагоре отново.
Ако искаш цял живот да си на диети всякакви и все гладна и дебела, търси диети.
Ако искаш да отслабнеш Завинаги, това е начинът.

О, не, категорично търся цялостна промяна, а не някоя диета "всяко чудо за три дни". И се опитвам да се ориентирам, а и да се надъхам. Искам да сваля точно около 30 килограма и цифрата ме плаши ужасно много...

# 29
  • Мнения: X
Е кето диетата си е точно ВМ НВ режим.
Не точно....
Кето диетата е точно диета, супер стриктно хранене основно с мазнини.Замислен е като лечебно хранене при определени заболявания.И не е препоръчително да се спазва дълго време.
НВ ВМХ е начин на хранене, който може да се спазва постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт