Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 707
  • 755
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 996
DiaSla, много съжалявам, че и ти стигна до тази тема. И аз като Дели смятам, че си спешен случай, не бива да те спират да ходиш на лекар. Пожелавам ти да се изчистиш бързо и без усложнения, и да не се налага кюретаж. Поплачи си, но не се самообвинявай! Нищо не можем да направим в такава ситуация, гаранция за изхода на всяка бременност при спокойни и нестресирани мами няма!

# 541
  • Мнения: 2 523
Dia и тук да кажа че съжалявам че така се получи.  Още по-неприятното е че си и в Банско точно сега. Все пак както казаха другите момичета, кураж и следващият път ще стане.  Flowers Four Leaf Clover
Мисля че и лекарите искат не искат няма как да те оставят ако наистина се наложи.

# 542
  • Мнения: X
Усетила си облекчение , защото подсъзнателно си усещала , че нещо не е наред и когато са ти казали истината ти е олекнало, а не да се чудиш какво се случва, което съвсем нормална и човешка реакция. Не го мисли, на всички ни е ясно колко си го искала и надявала. Не си виновна за нищо, но самообвинителният етап е малко по-дълъг, отколкото ни се иска.

Аз препоръчвам и ФертилитиТест-а в Геника, има тема за него, взема се проба от менструална кръв.

# 543
  • Мнения: 237
Благодаря ви момичета, ще пусна и изследванията от 1 стр. Някои ги нямам като тези със секрет и кариотипа. Но едно нещо не ми дава мира. Като ми каза лекарят, че от тази бременност нищо няма да стане, изпитах облекчение. Още не успявам да го дефинирам: може би съм усещала, че няма да я бъде, но се надявах. Или, че поне знам какво е.
Здравей, от личен опит мога да ти кажа че при мен дори след кюретаж и медикаментозен не успях да се изчистя, и се наложи повторен..
Аз пих Топогин за изчистване-при него ефекта е пиеш го и до 12 часа ако не започне кървене, значи не се е получило.
Но при теб случая е друг, според мен изчакай ..аз при силни болки вземах Нимезил..
П.п колкото по рано се изчистиш(без значение дали естествено , медикаментозно) толкова по-добре е за теб самата..друго не знам какво да те посъветвам

# 544
  • Мнения: 214
Благодаря ти, Дели за милите думи. Пази се ти. Аз се обвинявам. Знам, че е кауза пердута, но го правя. Дали, ако бях по-спокойна имаше шанс да се развие. После си казвам, не, най -верояъно заради ЕГНто не са ти вече читави яйцеклетките и ми става още по-гадно, че си пропилях живота в глупости.
Не се обвинявай. Аз съм само на 20 и вече имам три спонтанни.... Последния точно като при теб. Лекаря ме убеждаваше,че такива неща се случват.. При мен започна 2 дни след като спрях лекарствата за задържане и започна, както при теб - със зацапване и после кървене. Не искам да те плаша,но при мен беше съпроводено с ужасни болки заради, които не можех да си седя на краката. Стискам палци при теб бързо да минава и няма да те плаша с повече ужасни сцени,защото има и други,но в момента трябва да си спокойна. Прегръщам те и вярвам,че следвящият път ще е успешен :*
Ехо, извинявай за любопитството, но пускала ли си изследвания? Три спонтанни аборта на 20 само звучи много тежко.. съжалявам. Трябва да има някаква причина да са толкова много повтарящи се. Стискам палци всичко да е наред следващия път! ❤

# 545
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 903
Благодаря ти, Дели за милите думи. Пази се ти. Аз се обвинявам. Знам, че е кауза пердута, но го правя. Дали, ако бях по-спокойна имаше шанс да се развие. После си казвам, не, най -верояъно заради ЕГНто не са ти вече читави яйцеклетките и ми става още по-гадно, че си пропилях живота в глупости.
Не се обвинявай. Аз съм само на 20 и вече имам три спонтанни.... Последния точно като при теб. Лекаря ме убеждаваше,че такива неща се случват.. При мен започна 2 дни след като спрях лекарствата за задържане и започна, както при теб - със зацапване и после кървене. Не искам да те плаша,но при мен беше съпроводено с ужасни болки заради, които не можех да си седя на краката. Стискам палци при теб бързо да минава и няма да те плаша с повече ужасни сцени,защото има и други,но в момента трябва да си спокойна. Прегръщам те и вярвам,че следвящият път ще е успешен :*
Ехо, извинявай за любопитството, но пускала ли си изследвания? Три спонтанни аборта на 20 само звучи много тежко.. съжалявам. Трябва да има някаква причина да са толкова много повтарящи се. Стискам палци всичко да е наред следващия път! ❤
Няма проблем,че питаш. Миналия месец бях на гинеколог и той ми каза,че чисто гинекологично нямам никакви проблеми (както ми казваха след всеки нуспешен опит и особено последният път, когато ме натъпкаха с прогестерон, и после ми вдигаха рамене,че всичко изглеждало добре в началото,но после нещо независещо от нас се е объркало)  и затова ме прати на имунолог да ми пусне НК клетки и за тромбофилия. Но после нали имаше грипна епидемия,сега и това с вируса,та чакам да мине и ще отида да говоря с нея, и ще видим. Благодаря ти за стиснатите палчета Heart

# 546
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Дели, много се радвам за теб! Heart Да ти кажа честно, усещах, че може да има радост при теб и то се оказа така Simple Smile Пожелавам ти от сърце да имаш прекрасна и спокойна бременност и на термин две здрави бебета Gift Heart

# 547
  • Мнения: 5 234
Дели, успех, мила!

# 548
  • Мнения: 237
Здравейте дами,
 Имам въпрос
С два кюретажа съм-единия е на 03.10 другия е повторен на 27.11.
На 10.01.20 ми дойде Мц
Но сега нещо закъснява с 9дни!?!?
Бях на контролен в началото на февруари изписаха ми иногинол, защото имах доста образувани кисти и витД , че имам дефицит,останалите резултати са ми ок,но Мц ми го няма..., а все още се пазим доста с мм..по принцип съм си с нередовен и пкс

Момичетаа, пак съм аз..

  Цикъл все още няма.
Имам остри болки в левия яйчник..супер гадни пъпки по лицето, херпес,бяло течение..ще се побъркам вече наистина..
Някой нещо подобно или съвет..мисля да отиида на лекар следващата седмица...но На какво ли ще се дължат твзи симптоми..
Момичета с нов профил съм..
На 3ти ми е прегледа, но дотогава не знам как ще издържа..болката е по странна в левия яйчник..направо е придърпваща..вече се обсебих пт това и влиза отново в някаква депресия..
Здравейте момичета, пак съм аз.Пиша под теЗи коментари, за да не се повтарям.
Пих противозачатъчни 10дни след прегледа, за да предиЗвикаме Мц и да пусна изследвания на 3-5ден, получих си резултатите от изследванията На 3 март който пуснахме,Аг се обади, всичко е в норма,МЦ ми дойде, Сега обаче положението е извънредно и няма да мога да отида..голям проблем..чух се с Аг, каза че може да го отложим до деугия месец..но на мен не ми се чака..май ми се иска вече да подновя опитите след МЦ..какво бихте ме посъветвали..
ПС:да ви споделя че откакто посетих това Аг психиката ми напълно е окей, нямам лоши мисли,всичко ми е цветно като дъга,доста ни поуспокои,даде ни надежда и ни вдъхна огромно доверие..дано има повече такива лекари🙏☘

# 549
  • Мнения: 104
Аз също прооуанах изследвания които бяха наьначени за 20март.предвит ситуацията не ми се рискуваше.

# 550
  • Мнения: 471
Как сте, момичета? Аз имам чувството, че сме във война... Дано сте добре. На мен ми дойде цикълът естествено след неуспешната бременност с кухо яйце. Днес е трети ден. Знам, че трябва да отида на лекар след това, но направо се чудя в предвид ситуацията. След като приключи цикълът ли се ходи на лекар? Обилен и болезнен е, но не прекалвно. Може би е малко по-силен и го мисля дали всичко ще се изхвърли ... Като за капак съм под карантина в Банско и но гледат все едно идваме от Италия... Само с линейка мога да изляза и то до държавната болница в Разлог, която искам да избегна най-малкото заради хилядите болни. След тая карантина, ако не я удължат, ще е след 9-10дни, ако се върна в Сф(със софийски жителство съм) и отида на нормален лекар, след това пък няма да мога да се върна в Банско, където за момента е супер спокойно и приятно.... Та, много го мисля,а знам че е необходим преглед... Извинявам се, че стана дълго

# 551
  • София
  • Мнения: 7 484
Така или иначе трябва да ти свърши цикъла, за да изчисти каквото може, няма къде да бързаш.
Според мен е най-добре да изчакаш и да отидеш на преглед след следващия цикъл, в дните преди овулация, докато лигавицата е още тънка. Таман ще ти е свършила карантината.

# 552
  • Мнения: 471
Дели, защо при следващия? Аз си мислех като свърши този цикъл за да се види дали всичко се е изчистило... Обилен е иначе и болезнен. Мен по принцип ме боли два часа в началото и на третия ден вече съм в супер форма. Сега е трети ден и съм абсолютен парцал и усещам болезнезнени моменти като в началото.

# 553
  • София
  • Мнения: 7 484
Ако те боли корема, значи още имаш контракции и имаш да изхвърляш нещо. Това не го брой за цикъл и не го сравнявай с другите си цикли.

Предлагам да отидеш след първия цикъл, защото е възможно прокървяването сега да спира и да продължава на няколко пъти. В допълнение, ти самата имаш притеснения къде ще отидеш по време на карантината. По-добре я изчакай да мине.

# 554
  • Мнения: 127
Здравейте момичета, по кое време приемате Б12? Взела съм си метил формата на naturals factor от 1000 мг. Съобразявате ли го с прием на храна?

Общи условия

Активация на акаунт