Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 793
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 666
Ех, Дели! Каква прекрасна новина! Такива новини ни дават мнооого кураж! Радвай се на двете точици! Пази се! Всичко ще е наред!

# 526
  • София
  • Мнения: 616
Т.е е бременна и и препоръчват абразио заради третата група?
Не е бременна. Обаче втори път за 3 години й излиза втора група и този път й препоръчват абразио с медицинска цел. Ама искам да я накарам да отиде и чуе още едно мнение и да се предприемат необходимите мерки, че искат бебе, а ако има нещо, трябва сега да се открие и излекува на време.

# 527
  • Мнения: 1 275
Честито Дели!Браво!

# 528
  • Мнения: 1 717
Може ли едно мнение? На сестра ми й излезе резултата от цитонамазка - 3 група. Правят опити за бебче от декември 2018г., неуспешни. Лекарят й е препоръчал абразио. На 18 имаха час в Надежда за консултация, но е отменен за втори път. Бихте ли ми препоръчали лекар, при който да я пратя за второ мнение? Благодаря!



Дели, ах, че хубава новина! Нещо положителни да прочета насред тази истерия по света и у нас! Пожелавам ти силни, здрави бебоци, които да родиш на термин и много лека бременност! Ще чакаме само добри новини от теб!

Пламен Димов, Салвебис (в частния му кабинет)

Апаратурата му е най-добрата в София. Преди години имах лоши резултати на цитонсмазка в продължение на година изследвания и пдихиясване... Той ме оправи! Ако идкаш пиши на лично за инфо, но за такова нешо ТОЙ е човекът!


Дели, честито, мила! Бъдете здрави и благословени! 🍀🍀🍀

# 529
  • Мнения: 943
Дели, толкова се радвам за теб!!! Често си мислех дали няма да се похвалиш скоро и ти 😀 От все сърце ти пожелавам всичко да бъде наред и да гушкаш две сладки бебчета на финала! ❤️😘🍀🍀🍀

# 530
  • Мнения: 346
Дели Много се радвам за теб мила! Лека и безпроблемна бременност! 🌷❤️🥰

# 531
  • Мнения: 5 134
Момичета,

страх - не страх, много е рано още да се радвам, но си признавам - днес съм вече в 8гс.
Точките са две, на преглед в 6+4 видяхме пулс и на двете.
Не знам кога ще успея да се вредя за следващ преглед, но се надявам всичко да е наред.
Прегръщам ви всички и стискам палци - да сте здрави и да правите всичко възможно, че чудото да се случи и на вас.

Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus

Дели, невероятна новина!!! Поздравявам те и много, много се радвам. Ето, че и вашето чудо е тук, даже двойно. Първото ми бебе се роди октомври, имам слабост към този хубав месец. Пазете се сега и тримата. Всичко ще бъде наред.

# 532
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Честито Дели! Напълно заслужено двойно щастие, стискам палци и знам че всичко ще е наред!

# 533
  • Мнения: 471
О, Дели! Прекрасна новина! Да сте много, много здрави и да е много лека и хубава бременност с две прекрасни и здрави бебенца:)
Аз, за съжаление, влизам в тази тема. Трябваше и аз да съм в 8ма седмица, но от последния преглед и жълтъчното мехурче се в стопило. Седя в в 5та. Имам кафяво зацапване. Дано се изхвърли всичко Естествено, че нямам сили нито за хапчета, нито за кюртаж. А на всичкото отгоре съм в Банско и не мога и да изляза. Добре, че вчера отидох на лекар. Каза да изчакам 7 дни и ако не настъпи менструация, да отида да ми даде медикаменти. Но, няма как да отида.... Направо незнам къде съм...

# 534
  • София
  • Мнения: 7 497
DiaSla, много съжалявам...
Щом имаш зацапване, би трябвало в някакъв момент да се усили и да почнеш да изхвърляш всичко. Вземи си обезболяващи, но не такива, които да отпускат меките тъкани - контракциите са ти необходими. Ако не стане, отиди при доктора да ти даде хапчета. Въпреки карантината, в тази ситуация ти се водиш спешен случай.

Дано се включи някое момиче, което е правило спонтанен/ медикаментозен аборт, да даде повече акъл. Прочети назад в темата, със сигурност ще намериш полезна информация.

Горе главата, ще се оправят нещата.

# 535
  • Мнения: 471
Благодаря ти, Дели за милите думи. Пази се ти. Аз се обвинявам. Знам, че е кауза пердута, но го правя. Дали, ако бях по-спокойна имаше шанс да се развие. После си казвам, не, най -верояъно заради ЕГНто не са ти вече читави яйцеклетките и ми става още по-гадно, че си пропилях живота в глупости.

# 536
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 909
Благодаря ти, Дели за милите думи. Пази се ти. Аз се обвинявам. Знам, че е кауза пердута, но го правя. Дали, ако бях по-спокойна имаше шанс да се развие. После си казвам, не, най -верояъно заради ЕГНто не са ти вече читави яйцеклетките и ми става още по-гадно, че си пропилях живота в глупости.
Не се обвинявай. Аз съм само на 20 и вече имам три спонтанни.... Последния точно като при теб. Лекаря ме убеждаваше,че такива неща се случват.. При мен започна 2 дни след като спрях лекарствата за задържане и започна, както при теб - със зацапване и после кървене. Не искам да те плаша,но при мен беше съпроводено с ужасни болки заради, които не можех да си седя на краката. Стискам палци при теб бързо да минава и няма да те плаша с повече ужасни сцени,защото има и други,но в момента трябва да си спокойна. Прегръщам те и вярвам,че следвящият път ще е успешен :*

# 537
  • София
  • Мнения: 7 497
Няма как да избягаш от самообвинението, но то не ти помага особено. И аз се самообвинявам, но с времето нещата избледняват.

Дори при млади жени не всяка яйцеклетка става за бебе. А нашият организъм се грижи за естествения подбор по някакви незнайни механизми.

Поплачи си, изстрадай си мъката. Първите месеци е най-тежко, но ще минат.

# 538
  • Мнения: X
Дели, щях да те поздравявам на лично, но просто съм ужасно разсеяна последните дни ! Здрави да сте 3-те човечета - ти и двете шушулки в теб, които до финал да здрави и да се родят пухкави бебоци ! Такива като теб лично на мен ми дават освен надежда, а и сила да продължа ! Нямаш си и представа какъв пример си ти за мен ! Two Hearts

DiaSla - Съжалявам много ! Изобщо не се страхувай от болките , няма нищо страшно - болка като силен МЦ. Купуваш си ибупрофен (примерно на мен това ми помага, им един червен меки капсули 400мг), изписваш си го дори когато усетиш наченка на болка. Приемай ибупрофена задължено след храна или по време на храна.
Не пий спазмалгон, нош-па и т.н, както Дели ти е дала съвет. Без витамин Ц, без аспирин ! Аз съм правила медикаментозен , който беше неуспешен. Надявам се да се изчистиш сама и естествено, както и това да е последният път по такъв повод да пишеш в темата!

# 539
  • Мнения: 471
Благодаря ви момичета, ще пусна и изследванията от 1 стр. Някои ги нямам като тези със секрет и кариотипа. Но едно нещо не ми дава мира. Като ми каза лекарят, че от тази бременност нищо няма да стане, изпитах облекчение. Още не успявам да го дефинирам: може би съм усещала, че няма да я бъде, но се надявах. Или, че поне знам какво е.

Общи условия

Активация на акаунт